Koje motore uzeti u obzir - adventure klasa?

Ljudi koji voze Hondu/Suzuki/Kawasaki/Yamahu, žele Bmw, a sanjaju Ktm. A o Ducatiju iza PP-a.
 
  • Like
Reactions: Boogie
ja vozim yamahu a sanjam harlija 🤣


frend ima cb650R novi ispod cekica...na toliko je sitnica vidio koliko stede na materijalu..
jbt lanac mu se razjebao na 10.000km a vozi ko bakica da joj ne suze oci(doslovno)..sarafi od utega na volanu su toliko mekani da bi ih i sa cackalicom ostetio....toliko o Hondi i njezinoj kvaliteti...
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
I ja bih Harleya i gledam i te neke cruisere, ali zadnji koji sam imao (VN900) sam jako brzo prodao jer se nisam mogao naviknuti na stil voznje. Znaci ako kupim zeznut cu se opet :mrgreen: :mrgreen:
 
Ljudi koji voze Hondu/Suzuki/Kawasaki/Yamahu, žele Bmw, a sanjaju Ktm. A o Ducatiju iza PP-a.
Niti slucajno…….
Ducati Multistrada Enduro meni dobar ali daleko od toga da bi je kupova
Slicno i za GSA……nikad ne bi to uzima
Jer polovno nema sanse a novo jos manje……
Drugi me ne zanimaju ni najmanje……
 
I ja bih Harleya i gledam i te neke cruisere, ali zadnji koji sam imao (VN900) sam jako brzo prodao jer se nisam mogao naviknuti na stil voznje. Znaci ako kupim zeznut cu se opet :mrgreen: :mrgreen:


frende ti si u gadnom problemu. ti se jos trazis! ja sam imao srecu pa sam odmah pogodio ono sto volim...no sa godinama se to mijenja i lozi me harley ali bi da si mogu priustiti ostavio bi yamu sto vozim za glupiranje a harlija za putovanja
 
Ljudi koji voze Hondu/Suzuki/Kawasaki/Yamahu, žele Bmw, a sanjaju Ktm. A o Ducatiju iza PP-a.
Da si stavio smajlić složio bih se, ovako moram komentirati da moje iskustvo govori drugačije. :mrgreen: Dok sam kao klinac vozio isključivo japance nije mi padalo na pamet gledati nešto drugo. Ne da nisam slinio za njima nego ih ne bi uzeo ni na poklon. Kakvi Ducatiji, Aguste, KTM, Cagive, Husqvarne... pa to je bilo potpuno nezanimljivo kvarno smeće. Počeo sam ih gledati kad se pojavio 916, i to isključivo taj model, ali znao sam da to nije u mom platežnom rangu. Tek 2001 sam počeo ozbiljnije razmišljati o njima jer su mi japanci malo dosadili a popravila se i financijska situacija. Kupio sam novog Dukca i bio svjestan rizika da ću spušit ako mi se ne svidi. Ali svidio mi se. Međutim i nakon toga, kad sam još dodavao Ducatije u garažu, uglavnom sam imao i po jednog japanca. Imaju i oni svojih čari a da ne velim da je najvozniji od svih uvijek bio GSXR750. Međutim, činjenica je da su u međuvremenu europski motori strahovito napredovali pa nije čudno da su danas većina na cestama. Naravno da to nije jedini razlog ali to je već druga tema.
 
  • Like
Reactions: leCo and Švabo
s obzirom da je rasprava dosta objektivna, imamo tu dosta stručnih pojašnjenja oko problematike samih vozila od strane ljudi koji ih ne voze, ali znaju sve o njima, osjetio sam potrebu da predložim Tuono V2, crni naravno kao adv vozilo (2007 godište).
Naime, isti ima nekoliko neupitnih prednosti nad konkurencijom, pa da nabrojim samo par:
1- naučite baratat osnovnim mjernim alatom i upoznate "dušu" vozila
2- bez problema odete na makadamske ceste i otkrijete do sad neotkrivene krajeve- dakle adventure u pravom smislu
3- nosivost ima veću od većine adv motora, ok, ne možete ugurat 2 kacige u kofer, tj. možete ali to je dosadno, di je tu adventure?
4- možete se otići voziti i na stazu, te ostvariti i adventure takvog tipa

A sad, što je najbolje od svega, sve to dobijete za mizernih 9300€, PDV uračunat u cijenu

inCollage_20210909_091606194.jpg
 
Međutim, činjenica je da su u međuvremenu europski motori strahovito napredovali pa nije čudno da su danas većina na cestama. Naravno da to nije jedini razlog ali to je već druga tema.
Uvik se nešto pametno može pročitati iz tvojih komentara. Smajlić
Jednog dana će i meni Ducati u garažu. Japanac je trenutno, a kad izađe, neće se vratiti.
,, Ružna bez duše’’ - Oliver
 
Znaci ipak se GS namece kao nesto gdje ne mogu pogrijesiti. Ok, mogu to prihvatiti.
Koja je fora sa prvim LC-ovima pa se ne preporucuju? AC mi ne dolazi u obzir jer mi je ruzan, tj. ruzniji od LC-a te ne mogu provariti one prekidace za zmigavce. Vozio sam F650GS u autoskoli i trebalo mi je valjda 5 sati da se donekle priviknem na taj glupi sistem.
Noviji LC-ovi su mi malcice preskupi, tj. van budzeta koji planiram dati za motor, tako da mi preostaju LC-ovi 2013-2015 kao logican izbor. Ali ako oni nisu za preporuciti, onda ih necu ni gledati.
Sta nije u redu sa XR-ovima? Ovako na izgled mi se cini malo skuceniji od Versysa 1000 i to mi je jedan od minusa, a i cuo sam da ovi prvi modeli dosta vibriraju.
 
Sa svojim novcima kupujes motor, pitas savjete osoba koje ne poznajes niti znas jesu li vozili sta od navedenih motora i ta igra kosta cca 10000e 🤣
Kupi sta ti se svidja i da ima servisera ako mislis putovat a ne po forumu pitat sredjua i slicne za savjet.
 
@Sredju , napisao sam gore sta im fali. Znaci ne dolaze u obzir.
@Branko-ST , u pravu si definitivno, ali volim cuti i misljenje drugih. Mada, raspitao sam se i ovamo vec kod ljudi koji vec dugo voze i svi su jednoglasni: GS.
 
Sa svojim novcima kupujes motor, pitas savjete osoba koje ne poznajes niti znas jesu li vozili sta od navedenih motora i ta igra kosta cca 10000e 🤣
Kupi sta ti se svidja i da ima servisera ako mislis putovat a ne po forumu pitat sredjua i slicne za savjet.
Mislia sam da je to poanta foruma?
Najbolji savjeti XY nepoznatih ljudi na temelju kojih donosiš krive zaključke i onda postaneš isti. :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: El Mravac