Crne točke Hrvatska

Evo i na googleu se cak vidi krec na cesti netko je okinuo
 

Attachments

  • Screenshot_20210913-172853_Maps.jpg
    Screenshot_20210913-172853_Maps.jpg
    1.1 MB · Views: 0
...evo na ovaj sam mislio,poslije spomenika pa krece spustanje prema korenici..
 

Attachments

  • Screenshot_20210913-173626_Maps.jpg
    Screenshot_20210913-173626_Maps.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • Screenshot_20210913-173917_Maps.jpg
    Screenshot_20210913-173917_Maps.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Ako naletiš na crnu točku onda upališ duga svitla.🤔
 
Perspektivna tema.
Predmnijevam da će bit poučna, pregledna i korisna ka i ona sa tablama "Opasna dionica za motore", ako ne i korisnija.
Ima li netko Marušićev broj da ga zovne u raspravu?
Pitam za prijatelja.
 
  • Haha
Reactions: maRRin 06
Ne brini, uredim ju za par min i drzim pod kontrolom ako bude konkretnih lokacija. Za sad mogu i komentari.
 
Perspektivna tema.
Predmnijevam da će bit poučna, pregledna i korisna ka i ona sa tablama "Opasna dionica za motore", ako ne i korisnija.
Ima li netko Marušićev broj da ga zovne u raspravu?
Pitam za prijatelja.
Kad se iden vozit motoron moran nosit uputstvo za čiščenje lanca pa uputstvo di su kamere sad još i uputstvo di su crne točke i to sve u punoj opremi, isusami prodat ću motor i kupit trotinet na baterije.🤔😵
 
Od Policnika put Zadra...ovaj dio oznacen plavom bojom...skoro mi izbilo amortizer iz auta.
Zeljezna konstrukcija mosta je probila asfalt i sad je kao stepenica.
 

Attachments

  • policnik skalinada.PNG
    policnik skalinada.PNG
    3.1 MB · Views: 0
Stara riječka. Močile, prije Severina na Kupi od smjera Rijeke. Krivi nagib i dugačak zavoj.
 

Attachments

  • D973F605-554A-4FFA-B035-0954F77B00DC.jpeg
    D973F605-554A-4FFA-B035-0954F77B00DC.jpeg
    1.4 MB · Views: 0
  • BC8B40E4-AF44-4C0D-B005-59F1B5AE2968.jpeg
    BC8B40E4-AF44-4C0D-B005-59F1B5AE2968.jpeg
    707.6 KB · Views: 0
Od Tounja prema Josipdolu, dugačak S krivo visi zavoj.
 

Attachments

  • B66B2491-FD53-42F9-893D-A2796C76403B.jpeg
    B66B2491-FD53-42F9-893D-A2796C76403B.jpeg
    1.4 MB · Views: 0
  • A9A65308-ED98-4CD5-9ECF-B10639106B97.jpeg
    A9A65308-ED98-4CD5-9ECF-B10639106B97.jpeg
    521.6 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: 3alfa3
Od Policnika put Zadra...ovaj dio oznacen plavom bojom...skoro mi izbilo amortizer iz auta.
Zeljezna konstrukcija mosta je probila asfalt i sad je kao stepenica.
To je pustila korijenje.:unsure:
 
  • Like
Reactions: vukisl
Vozajući se tako malo po Hrvatskoj primijetio sam da ima ponegdje baš zaj.. crnih točaka za koje sam očekivao da će biti navedene na jednom mjestu, nekom forumu (kao što je ovaj) ili fb stranici kao preporuka za vozače koji planiraju nekim rutama. Evo opet je na poznatom zavoju iza Gospića poginuo stranac, a tamo je hrpa vozača izletjela preko crte i bilo je već poginulih. Meni osobno rupa na cesti kod Udbine neki dan skoro izbila volan iz ruke na 160kmh. Jednom davno preletio preko crte negdje prema Kninu ni sam ne znam točno na kraju nekih ravnica prvi desni zavoj. Na magistrali prema Senju zapamtio jedan desni zavoj mislim da je Lukovo šugarje... itd itd. Ne mislite li da bi ovakva tema trebala biti sticky na ovom forumu.
Na putu Gospić - Karlobag postoji jedan dio ceste koji se zove Takalice, a nalazi se između Brušana i Baških Oštarija. Cesta je puna zavoja sa relativno novim asfaltom, ali je odnjela jako puno života, svake godine tamo ljudi stradaju, prokližu i padnu u provaliju. Cesta je strašno smrtonosna sa obziriom koliko malo motora prođe. Postoji više mjesta na tih 5 km koja su opasna, jedno mjesto su sanirali na način da su stavili ogradu da se ne može pasti u provaliju i izgrebali asfalt, međutim znam još za 2 mjesta gdje su ljudi smrtno stradali, a sigurno postoji opasnost na svakom metru te ceste. Neki zavoji počnu blago i onda sve više motaju i tu je problem.

Trebalo je puno života izgubiti da bi se ove godine taj zavoj sanirao, zato polako tu vozite i mene je jednom pjesak u autu u tim Takalicama izvrtio, prošao sam nekoliko zavoja vrtio se kao kutija šibica, imao sam osjećaj da traje 2 h, i nekako se zaustavim u desnoj traci u kontra smjeru da nisam ogrebao auto, e to je sreća.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Na putu Gospić - Karlobag postoji jedan dio ceste koji se zove Takalice, a nalazi se između Brušana i Baških Oštarija. Cesta je puna zavoja sa relativno novim asfaltom, ali je odnjela jako puno života, svake godine tamo ljudi stradaju, prokližu i padnu u provaliju. Cesta je strašno smrtonosna sa obziriom koliko malo motora prođe. Postoji više mjesta na tih 5 km koja su opasna, jedno mjesto su sanirali na način da su stavili ogradu da se ne može pasti u provaliju i izgrebali asfalt, međutim znam još za 2 mjesta gdje su ljudi smrtno stradali, a sigurno postoji opasnost na svakom metru te ceste. Neki zavoji počnu blago i onda sve više motaju i tu je problem.

Trebalo je puno života izgubiti da bi se ove godine taj zavoj sanirao, zato polako tu vozite i mene je jednom pjesak u autu u tim Takalicama izvrtio, prošao sam nekoliko zavoja vrtio se kao kutija šibica, imao sam osjećaj da traje 2 h, i nekako se zaustavim u desnoj traci u kontra smjeru da nisam ogrebao auto, e to je sreća.
Motora dosta prođe,..serpentine su opasne ...lisce u jesen... Osim tog nisam primjetio nista opasno
 
koliko malo tu prođe, puno se tu strada, nekoliko je prošle godine a to je strašno, lisice su opasne meni su dvije izletile zato nije dobro voziti u sumrak., jedna je bila mlada lisica koje je počela prelaziti cestu, pa se vratila, opet krene pa se vrati i bila mi je doslovno pod kotačomni nekako se izvuće, srećom sam na vrijeme kočio, postoje još opasnosti ako idete prema korenici tj. preko ljubova postoji opasnost od naleta konja, jutros je jedan vozač sa autom ubio konja, zato pazite i pazite kad se skidate sa autoputa isto zna biti konja u blizini gospića na svim izlazima...
 
Mene uvik zajebe ono spustanje s ostarija prema karlobagu.
Podcijenim nizbrdicu i zalaufam se u tih 100tinjak metara koliko imam izmedu okuka i bar jednom zajebem toliko da moram lec na obe kocnice i molit se da stanem prije ograde.
 
Bah,kolko sam se puta spustao dole iz Delnica,a i prema Crikvenici,di su ti zavoji,a najbolja voznja je kad iz N.Vinod.krenem desno uzbrdo,izbijem preko Mrkoplja u Delnice gore...preporuka svaka,samo malo pripaziti,znaju oni tegljaci sto voze trupce naletit...
 
Na putu Gospić - Karlobag postoji jedan dio ceste koji se zove Takalice, a nalazi se između Brušana i Baških Oštarija. Cesta je puna zavoja sa relativno novim asfaltom, ali je odnjela jako puno života, svake godine tamo ljudi stradaju, prokližu i padnu u provaliju. Cesta je strašno smrtonosna sa obziriom koliko malo motora prođe. Postoji više mjesta na tih 5 km koja su opasna, jedno mjesto su sanirali na način da su stavili ogradu da se ne može pasti u provaliju i izgrebali asfalt, međutim znam još za 2 mjesta gdje su ljudi smrtno stradali, a sigurno postoji opasnost na svakom metru te ceste. Neki zavoji počnu blago i onda sve više motaju i tu je problem.

Trebalo je puno života izgubiti da bi se ove godine taj zavoj sanirao, zato polako tu vozite i mene je jednom pjesak u autu u tim Takalicama izvrtio, prošao sam nekoliko zavoja vrtio se kao kutija šibica, imao sam osjećaj da traje 2 h, i nekako se zaustavim u desnoj traci u kontra smjeru da nisam ogrebao auto, e to je sreća.
https://goo.gl/maps/GJCuxyjd4mawrhLb6

Ovaj zavoj nema koga nije zajeba. Kad smo se prvi put popeli u Gospić na ručak na povratku smo svi ispali u njemu, neki više neki manje, ali fora je u tome da nas je bilo 5 i da je svatko svoj ritam vozio, nije bila kolona. Još smišnija stvar je da je najsporiji izletio skroz na ovo proširenje šljunčano :LOL:
Da je bio kamion iz suprotnog smjera ne bi bilo smišno, ovako se gorko nasmiješ i zapamtiš zavoj