Dobre prilike u oglasima

Pazi ovo, ima lik tu masinu u can-amu, onaj na tri kola, i trosi mu oko 14-15 litara, a ima i onaj can-am na 4 kola, isto taj motor, oko 20l na 100 je cifra.
Evo bas mi je neki dan pricao,jer sam ga namjerno pitao koliko mu trose ti strojevi.
Jbga. 😁

Ok, na motoru je bitno manja, cca 10 na 100.
Zanima me zasto ti je to toliki faktor, planirao si adventure direve po svijetu pa ti smeta manji domet ili 20 kn vise na 100 km(u odnosu na nekog prosjecnog rednog 4 japanca) prevelik udar na kucni budget radi?
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Ok, na motoru je bitno manja, cca 10 na 100.
Zanima me zasto ti je to toliki faktor, planirao si adventure direve po svijetu pa ti smeta manji domet ili 20 kn vise na 100 km(u odnosu na nekog prosjecnog rednog 4 japanca) prevelik udar na kucni budget radi?

Pa potrošnja je uvelike bitna, osobito za ići na ture... neka motor troši samo 3-4 litre više, lako od Zagreba do Dubrovnika uštediš i za noćenje u sobi...
 
Mene jebe nogar, skoro me glave koštao, a očito su mi uvalili neku šrot mašinu jer sam ja na stazi trošio 9,5l
 
Ti si vjerojatno prokljuvio ono sto su iskusnjare s foruma objasnjavale svojedobno; taj motor nema svrhe vrtit preko 6-7 k. Ide isto kao i na 10500, a trosi ka upaljac.

Village, mislim da ces tesko spavati za 100tinjak kn u juznoj RH, ali ok, berem poantu. Samo s takvim kriterijima, ne gledas tuone, ninje i sl motore. Ili gledas, pa se zalis na pizdarije.
 
Village, mislim da ces tesko spavati za 100tinjak kn u juznoj RH, ali ok, berem poantu. Samo s takvim kriterijima, ne gledas tuone, ninje i sl motore. Ili gledas, pa se zalis na pizdarije.

Pa čuj, pomnoži 30-40 kuna razlike puta 5 (za bar 500 km) pa sumnjam da za 200 kuna nećeš naći prenočište, osobito izvan sezone...

Jasno je da kiropraktik-motori, nakon kojih ti nakon 300 km na njima trebaju trojica kao pokojni dr. Pavlović, nisu izbor nijednog iole ozbiljnijeg putnika na duže staze... mislim, nije da se ne može, pred nekoliko godina je ekipa na 50 ccm skuterima išla za Istambul i došla, no jasno je da je to stvar zajebancije, a ne ozbiljnog pristupa putovanjima...
 
Kupi kupi V2 rotax, ako ti se svidja potrosnja 100/100.
😜😄😄😄
Taman se rjesio te aprilije sad kupio svapsko gofno i opet sranje do sad sam tenkirao 3x10€ a sad jednom po 25€ na kraju ispadne isti kuac 🤣🤣🤣
 
Pazi ovo, ima lik tu masinu u can-amu, onaj na tri kola, i trosi mu oko 14-15 litara, a ima i onaj can-am na 4 kola, isto taj motor, oko 20l na 100 je cifra.
Evo bas mi je neki dan pricao,jer sam ga namjerno pitao koliko mu trose ti strojevi.
Jbga. 😁
e a pazi sad ovo, u subotu mjerio potrošnju jer sam išao na malo duži đir za moje pojmove i prije vožnje natočio do čepa, ispala potrošnja 7 litara dok sam ga točio na povratku doma, a nije baš da sam ga štedio i sada mi više ništa nije jasno, da li je motor u kurtzu ili ja ne znam računati, vjerojatno oboje :mrgreen:
 
Meni je kraljevica-karlobag-kraljevica potrosila skoro 200kn, cca 225km...al jbg tamo se vozi, al opet je to ispod 10 litara

Auspuh, eprom, k&n i kraci prijenos
 
e a pazi sad ovo, u subotu mjerio potrošnju jer sam išao na malo duži đir za moje pojmove i prije vožnje natočio do čepa, ispala potrošnja 7 litara dok sam ga točio na povratku doma, a nije baš da sam ga štedio i sada mi više ništa nije jasno, da li je motor u kurtzu ili ja ne znam računati, vjerojatno oboje :mrgreen:
Do čepa i opet tako. Litre dijeljeno km puta 100. Love hurts, jbg :)))
 
Ja inace to uopce ne gledam, cak ni neznam ponistit trenutnu kilometrazu na rsv 🤔

Ovo sam vidio jer znam da mi je do karlobaga i natrag 220-230km
 
  • Like
Reactions: jjoey
Ok, na motoru je bitno manja, cca 10 na 100.
Zanima me zasto ti je to toliki faktor, planirao si adventure direve po svijetu pa ti smeta manji domet ili 20 kn vise na 100 km(u odnosu na nekog prosjecnog rednog 4 japanca) prevelik udar na kucni budget radi?
Znas zasto,jer je taj motor po svemu bio odlican, ok malo vise snage nebi mu falilo, ali uopce nije isao lose, govorim o tuono 2006/07.
Odlican motor, ali me ubijalo u pojam da moram u dnevnom djiru stajati na benzinskoj najmanje 3 puta, nekad i 4,dok je to sa japancem 2 puta najvise.
I ne, nije tolika razlika u rezervaru.

Bemu sve, stvarno postoji opcija da je moj bio rastelovan, ili da ja neznam voziti. 😁
 
Ti si vjerojatno prokljuvio ono sto su iskusnjare s foruma objasnjavale svojedobno; taj motor nema svrhe vrtit preko 6-7 k. Ide isto kao i na 10500, a trosi ka upaljac.

Village, mislim da ces tesko spavati za 100tinjak kn u juznoj RH, ali ok, berem poantu. Samo s takvim kriterijima, ne gledas tuone, ninje i sl motore. Ili gledas, pa se zalis na pizdarije.
Hayabusa, ninja, cbr..... Redom su trosile manje od tuona.
I to do 4 litre na 100.
 
e a pazi sad ovo, u subotu mjerio potrošnju jer sam išao na malo duži đir za moje pojmove i prije vožnje natočio do čepa, ispala potrošnja 7 litara dok sam ga točio na povratku doma, a nije baš da sam ga štedio i sada mi više ništa nije jasno, da li je motor u kurtzu ili ja ne znam računati, vjerojatno oboje :mrgreen:
Evo, ne kuzim ni ja, moguce da je moj primjerak bio skroz nesto rastelovan, ali da mi je taj v2 ostao u sjecanju kao pijanica, to je, i tog dojma se ne mogu rijesiti.
Naime, bas ne volim kad motor loce vise od mene. 😄
 
  • Like
Reactions: xoox and MOONSHIELD