Gorivo

.
 

Attachments

  • FB_IMG_1634135606521.jpg
    FB_IMG_1634135606521.jpg
    73.8 KB · Views: 0
Država želi mobilnu radnu snagu da ta ista radna snaga kupuje više goriva i dobar dio plaće uplati državi samo za trošak prijevoza, pametna država, i ja sam jedan od onih koji dnevno tuku prek stotke na posel i s posla, jutros me šokiralo kad sam plin natočil i ceh 270 kuna, sjećam se dok je u isti spremnik stalo jedva 130 ćuna. Valjda pušta na varu 😁
 
U galete rodjo moj mali francuz 7 kuna. Skoro pao u komu al me bilo sram rec necu skupo je jer u ZZ-u taj isti 5 kuna.
Kod nas kifle poskupile. Prije su bile 2,50 kuna, sad su 3 kune. Veli teta u pekari "a poskupili smo ih za 50 lipica".
Ne gospođo, vi ste digli cijene 20%, a ne 50 lipica. Pa je bio samo muk i teleći pogled.
 
Kruh ionako deblja. Samo meso i riba :mrgreen:
 
u moj kombi stane 92 litre, pođem preko granice nekih 5km a tamo je dizel 2,16maraka pa ti vidi razliku. svaki dan zbog posla napravim preko 200km sa jednim i oko 150 km sa drugim autom. pa nije neka razlika jel da. i da ne zaboravim svaki dan idem natankat do čepa i onda doma istankam u bačvu,lijepa se tu količina nafte i kuna nakupila
 
Država želi mobilnu radnu snagu da ta ista radna snaga kupuje više goriva i dobar dio plaće uplati državi samo za trošak prijevoza, pametna država, i ja sam jedan od onih koji dnevno tuku prek stotke na posel i s posla, jutros me šokiralo kad sam plin natočil i ceh 270 kuna, sjećam se dok je u isti spremnik stalo jedva 130 ćuna. Valjda pušta na varu 😁
Kako god drzava te odere....

Ja vozim na plin i tankam na privatnoj plinari po 5.30kn usteda cca 20 i nesto kuna u odnosu na pumpe na 35l. Jos nije probijena psiholoska granica od 200kn za 35l plina. S 35l plina napravim cca 470km od toga 20km ide na benzin kad je hladan start. Steta sta nemam 80l rezervar u gepeku... ovako moram svakih 3,4 dana tankat...
 
u moj kombi stane 92 litre, pođem preko granice nekih 5km a tamo je dizel 2,16maraka pa ti vidi razliku. svaki dan zbog posla napravim preko 200km sa jednim i oko 150 km sa drugim autom. pa nije neka razlika jel da. i da ne zaboravim svaki dan idem natankat do čepa i onda doma istankam u bačvu,lijepa se tu količina nafte i kuna nakupila
da staviš par bačava od 200 litara u kombi nebi triba pritakat.... ;)
 
  • Like
Reactions: prpa
u moj kombi stane 92 litre, pođem preko granice nekih 5km a tamo je dizel 2,16maraka pa ti vidi razliku. svaki dan zbog posla napravim preko 200km sa jednim i oko 150 km sa drugim autom. pa nije neka razlika jel da. i da ne zaboravim svaki dan idem natankat do čepa i onda doma istankam u bačvu,lijepa se tu količina nafte i kuna nakupila
Imam ja jednu praznu bačvu za natankat.