Dolomiti 2019 - vikend izlet

Nemoj koronu ovdje...izvuc ces najgore iz mene 😂😂.
Putopisi uvijek imaju svoju publiku.
Slike su ti top. I ono jako dobro docaraju zasto volim alpe. (Iako Italiju sam odvozio kao da idem u djir i malo mi zao jer ocito propustio tonu toga)
Osobno volim I kad netko razbije putopis na etape uz slike da I lokaciju i ode u detalje koji su i dalje od "super cesta".
Osobno jako rijetko pisem I objavljujem vise od koje fotke jer predugo sjedim na njima, a za 5 God nisu nikom zanimljive

Izgubi se vremena za napisati dobar putopis. Najgore je kad slike nestanu sa hostera.

Zašto pišem... neznam... zbog sebe vjerovatno... vratim se kad prođe koja godina pa pročitam di sam bio... :mrgreen: Malo nostalgija opere... dobijem neku ideju za novi đir... Mislim da najviše zbog sebe pišem, jer, realno neznam baš koliko to ljudi prati i dali koga to uopće zanima. U inbox mi se više javljaju hejteri nego ovi koji rado čitaju, pa se čovjek zapita čemu to...

Masu toga nisam nikad objavio, ako ne napišem odmah u povratku sa puta, detalji padnu u zaborav, a glupo mi je samo slike lijepiti, bez doživljaja i događanja koji je išao uz te slike - a kako najčešće putujem u toplijem dijelu godine, kada jedva nađem vremena za đir, obično ne ostane vremena za putopis.

Nedavno sam napravio profil na Instagramu, pa sam izvukao te stare slike da ih zalijepim tamo, pa evo usput sam ih i ovdje nabacao... bez nekog reda.
 
Mislim da preko zime to nije aktualno. Googlao sam sada pa ne daje ništa. Dolomiti Vives se zvala aplikacija, i odnosila se samo na Passo Sella.
Odlično, hvala ti.
U planu je doći s ove jugoistočne strane od Bormia, proći Stelvio i spavanac.Ima neka talijanska stranica ko HAK za stanje na cestama i to?

EDIT:
znam da su glupa pitanja, ali bolje da znam sve na vrijeme kaj me može pričekat gore :D
 
PANORAME...

Passo Giau
Ys44sLA.jpg


Resia Lake
ywDs41F.jpg


Passo Stelvio
fVD1jmj.jpg


Passo Gavia
1oiy4dz.jpg
 
Odlično, hvala ti.
U planu je doći s ove jugoistočne strane od Bormia, proći Stelvio i spavanac.Ima neka talijanska stranica ko HAK za stanje na cestama i to?

EDIT:
znam da su glupa pitanja, ali bolje da znam sve na vrijeme kaj me može pričekat gore :D


googlaj... pojmove passo apero ili traffico e viabilità... bila je neka još bolja stranica di su bili svi prijevoji u realnom vremenu ali ne mogu se sjetiti naziva...
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac

Ovo je isto ok izvor info
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Zašto pišem... neznam... zbog sebe vjerovatno... vratim se kad prođe koja godina pa pročitam di sam bio... :mrgreen: Malo nostalgija opere... dobijem neku ideju za novi đir... Mislim da najviše zbog sebe pišem, jer, realno neznam baš koliko to ljudi prati i dali koga to uopće zanima. U inbox mi se više javljaju hejteri nego ovi koji rado čitaju, pa se čovjek zapita čemu to...
Za pročitati dobro sročen putopis i pogledati lijepe fotke uvijek nađem vremena! (y)
 
  • Like
Reactions: biker4life
U inbox mi se više javljaju hejteri nego ovi koji rado čitaju, pa se čovjek zapita čemu to...
Čekaj. Ovo fakat ne kontam.
Neko ti u Inbox piše sranja, zato što pišeš putopise? Zašto? Ono u stilu, što se preseravaš (ljubomora) ili te pljucaju da ti je putopis sranje?
Nemogu shvatit da neko može hejtat nečiji putopis, bio on dobar ili loš.
To stvarno mora bit teški debil od čovjeka.
Meni su putopisi zakon. Meni je lijeno slikavati, a kamo li to sve poslje slagati i pisati (a i neznam). Ja obično imam jednu sliku sa mobitela svako 2-3 dana putovanja.
 
Uvijek ima ljudi koji nalaze "dlaku u jajetu" i pucaju bezvezne komentare... Sto se tice putopisa, ja sam do sada napisao samo 2, jer sam prakticno tek poceo da putujem i onda nazalost dodje ovaj COVID i sjeba sve...
Evo linkovi koga zanima ili ih je fulao

Dolomiti/Stelvio/Istra

Korzika i Sardinija

A pisao sam ih primarno da se oduzim drugim ljudima koji su odvojili vrijeme da napisu svoje putopise i tako indirektno pomogli i meni kod planiranja mojih putovanja. Pisat cu ih i dalje, i steta je sto ih ne pise vise ljudi, jer osim razmjene tih lijepih iskustava i slika, uvijek dobro dodju da pripreme i druge putnike koji planiraju proputovati istu ili pribliznu rutu, posebno ako nemaju pretjeranog iskustva (y)
 
Last edited:
Čekaj. Ovo fakat ne kontam.
Neko ti u Inbox piše sranja, zato što pišeš putopise? Zašto? Ono u stilu, što se preseravaš (ljubomora) ili te pljucaju da ti je putopis sranje?
Nemogu shvatit da neko može hejtat nečiji putopis, bio on dobar ili loš.
To stvarno mora bit teški debil od čovjeka.
Meni su putopisi zakon. Meni je lijeno slikavati, a kamo li to sve poslje slagati i pisati (a i neznam). Ja obično imam jednu sliku sa mobitela svako 2-3 dana putovanja.

Uglavnom su komentari onako na finjaka "lako tako kad se može" :mrgreen: i slična sr*nja, iskreno ne obazirem se, ali me fascinira. Dugo mi nitko nije pisao, ali dugo nisam ni napisao putopis. :)
 
Ajmo dalje u revijalnom tonu. :mrgreen: Još malo arhive u ove jesenske dane...

Mangart. Mnogima usput na putu u Dolomite. Isplati se izgubiti sat-dva.
uraeTt1.jpg


Trb3Tcr.jpg


0UeVYfR.jpg


czXcQUk.jpg


kcXgUXS.jpg


iXlleE1.jpg


fWgNasN.jpg


xmw554W.jpg


CCwblve.jpg


DbslaNN.jpg


Stelvio, početak uspona, Trafoi strana:
nrve2kq.jpg


Stelvio. Pogled u smjeru Trafoi:
hJMfPE6.jpg


Stelvio, strana Bornio. Ovi vodopadi uz cestu su fora.
Sf0mSAR.jpg


Gavia
HhIT2Jt.jpg


Isto Gavia
0OXVcXk.jpg


jezero Resia
KftmfY8l.jpg


za kraj dvije domaće - D8, kod Karlobaga
1pR1g3Y.jpg


Passo Montona:mrgreen:
JlxCOsC.jpg
 
Bio sam već pisao da su nas ove godine obaveze stisnule sa svih strana, pa posao, korona, covid pass... uglavnom Dolomiti su ove godine izostali. Ali bio sam u Dalmaciji dva puta, evo par slika jedne od tih posjeta. Prestao sam paliti autobus za ove "lokalne" vožnje po Hrvatskoj. Kažu, nemože se na R-u... ma da. :unsure: :mrgreen:

Nas dvoje, dva motora, ja u režimu da nosim samo ono što stane po džepovima.:mrgreen:
S08Q9OR.jpg


wyiGZxQ.jpg


Morao sam kulturno voziti pa imam prst chicken stripsa... :confused:

Senj nije Senj bez kave na rivi. Uživajte u proljetnim prizorima da vas malo nostalgija opere.
VhxSCT7.jpg


Gotovo 10 godina razdvaja ove dvije slike. Moja prva YZF-R1 i sadašnja.
tDcq5y7l.jpg


Nekad je na forumu postojao moj serijal kratkih putopisa "R-om u tuRRizam", ovaj post možete shvatiti kao nastavak. :mrgreen: U međuvremenu sam se bio udebljao 30kg, ali kako sam lani spustio 25 vratio sam se na R-a. :mrgreen: Sve je moguće, samo u glavi treba složit film.

Dali bi se netko okupao?:mrgreen:
FzqmDSt.jpg

Sad kad pogledam kroz prozor 15.11., pa pogledam ovu sliku, malo fali ljeto... ;)

I dalje imam chicken strips, ovo su samo efekti... tek ovaj vikend sam ih skinuo. :mrgreen: Ovi šta prate temu Plominka znaju da samo po kiši rubim gume.
SeQuIxE.jpg


PXtVqr9.jpg


Starigrad, konačno... sad smo 3/3 kave (Senj, Karlobag, Starigrad)
oVXI965l.jpg


Šalim se, 4/4. Tribanj Sv. Marija Magdalena - opet stali na kavu. :mrgreen: I na luk sa čevapima, čak nije bilo loše. Očekivao sam turističke porcije ali nemam zamjerki.
Sav223R.jpg


Labud, more... idila... :mrgreen:
CCkqCEl.jpg


AroTyZk.jpg


bgaQzrL.jpg


Zadar, konačno... već je večer... pustili motore u apartmanu, lagano umjesto treninga 40 min hoda do centra. Napomenuo sam iznad da sam u treningu. Ni na godišnjem nema odmora.

EaJoXtu.jpg


8xbKu3z.jpg


Legendarno Lastovo na doku...
T9ERJdI.jpg


IdiRaRg.jpg


ZUx3WWR.jpg


Hz7v5CZl.jpg


ide nastavak... neda preko 20 slika u postu...

.
.
.
 
Ako sjednete negdje na Kalelargi a ne pustite "Kalelargu", kao da niste ni bili. Pustite ju i sad...

nipiVjgl.jpg


Bliži se ponoć, kao neki polu-lockdown, ali sjećam se da je to očito bilo samo na papiru... gužva po Kalelargi a po kafićima još više. Na bire smo prešli tamo oko 2 ujutro, da onaj luk od ranije eliminiram prije spavanja.
fQzn52W.jpg


bce4bL9.jpg


Jutarnja šetnja Zadrom. Nije Lastovo.
9ua3ej5.jpg


LieNoijl.jpg


5ntHLZZ.jpg


Paški most. Normalno i fisheye.
1Ww3Q8v.jpg


enHGOV4.jpg


Na pagu smo kavu pili samo po mondenim kafićima:
0z7LVyw.jpg


Nismo previše ostali na Pagu... Nin...
xGey54T.jpg


TTrKTha.jpg


D1V1iuml.jpg


Uglavnom u nekoj fazi tog izleta smo morali ići doma, jer sam ja trebao biti na poslu... normalno digao se vjetar kako samo u Sv. Mariji Magdalenoj zna, tako da smo odlučili u brda... ne sekirajte se, bio sam 5 puta do Lukovog ovo ljeto, nisam ništa propustio.

5BxKPEB.jpg


QZud4gT.jpg


Mislim da je ovo na Vratniku...
9cSJynZ.jpg


Senj, revisited. Sreli Splićane na Ini... mislim da su se vraćali sa one endurance utrke na Grobniku... pitao sam ih zašto su svi u kabanicama... :mrgreen::mrgreen: uglavnom da, nakon vjetra dolazi kiša...

GX7SbFV.jpg

Ova je sa rive, prije kabanica...

Kao nemože se, ovo ono... došli doma, ja na R-u, supatnica na nakedu...
wU3pkGH.jpg


Bilo je toga još ove sezone... nemam vremena tipkat i uploadat... nisu Dolomiti, pa izvinite na off topicu, ali mislim da ovo nije zavrijedilo zasebnu temu... realno sve već viđeno, samo jedan izgubljen "produženi" vikend... :cool:
 
Samo ti šibaj sa slikama i tekstovima, makar i đir po kvartu, bolje to nego da čitamo o koroni i dobrim prilikama na njuškalu :mrgreen:
Od mene imaš minus jedino zbog db kilera :mrgreen:

Bio sam ih stavio baš tim povodom kad sam išao dole. Dugo nisam putovao sa otvorenim auspusima pa nisam bio siguran dali će mi smetati. Skinuo sam ih po povratku. Zvuk bez njih je taman. Ma ne taman, nego nešto najljepše što postoji (crossplane). Nije preglasno, katalizator i lambda su na mjestu. Najbolje od svega što po izmjerenoj buci ispada sam sam i bez db killera u toleranciji.

U1mGK6ol.jpg


A i "bosanke" sam odmah skinuo i vratio OEM ručke...