KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
jel se ko ikad itko zapita da nije problem u glavama sta izvana sta iznutra

pa ko ce razvit model da pase svima?
Ja mislim da ljudi previše razmišljaju i dosta njih zbog toga kupi veliku kacigu. Postoji veličina i mjera u cm uz nju. Meni je uvijek L ...Neke su malo neudobnije u početku dok se unutrašnjost malo ne prilagodi. Nakon 20ak nošenja to je to.
Često neodlučnim kupcima ponudim mjerenje glave i nerijetko odaberu veći broj, jer im je udobniji. Odustao sam od uvjeravanja..
 
  • Like
Reactions: Luke and cadjo
Ne bih se slozio, kalupi su jako bitni i unutar neke firme. I ja sam 90% naL ali ima odstupanja. Primjer Scorpion, offroad nosim L a za skuter i cestovni me jako stisce na celu. XL je bolja ali opet kao da je pola broja prevelika. Kad kacigu stavljas i skidas 20 puta dnevno onda preferiram malo komotniju. Zato ekipa tako reagira.
 
Kaciga treba stiskat oko obraza, toliko da si grizes unutrasnji dio usta. Na celu i opcenito glavi ako boli, uvijek se moze nagurati stiropor i malo prilagoditi. Ako je bol prejaka, onda je kaciga premala. I ako zulja usi kod skidanja, to je sve ok. Prilagodit ce se i usta i usi i celo nakon par voznji. Kod velike vecine ljudi (iz iskustva) je najcesca razlika samo u debljini obraza, tako da..

komfor oko skidanja/stavljanja meni nije uopce bitan.
 
  • Like
Reactions: Luke and zaprudanec
Ne mogu virovat da imate po nekoliko komada kaciga...Čemu?
Nosin uvik jednu dok je ne sataren i onda ide nova...
Izabrati pravu kacigu nije lako i puno je tu pogađanja ali generalno triba pogoditi kalup i uvjete korištenja.Zbog toga imamo i različite recenzije za isti model kacige.
Nakon nekoliko proizvođača tipa kojima se i ne sićan više imena kupija san Shark SpeedR pa Shrak Spartan.Top kacige ali sa jednom manom,propuhivanje na bradi.Nakon toga odlučija san se na Shoei GT-air i to je bija pun pogodak,svugdi drži i nigdi ne stišće previše,podbradak lipo leži uz bradu pa nema propuhivanja na nosu a vozin isključivo naked motore.Kod dodavanja vizira Shoei se ponaša jednako dobro kao bez njega dok mi je kod Shark-a gotovo sve bilo savršeno osim tog propuhuvanja koje je još gore nakon postavljanja vizira.
Nosin naoćale,iman pinlock uvik i nema greške,magljenja u vožnji gotovo da i nema a u stani kreni situaciji malo odškrinen vizir 😎

P.S.Ventilacija na Shoei GT air je strava,najbolja od svih kaciga koje san ima 👍
 
Ne mogu virovat da imate po nekoliko komada kaciga...Čemu?
Nosin uvik jednu dok je ne sataren i onda ide nova...
Izabrati pravu kacigu nije lako i puno je tu pogađanja ali generalno triba pogoditi kalup i uvjete korištenja.Zbog toga imamo i različite recenzije za isti model kacige.
Nakon nekoliko proizvođača tipa kojima se i ne sićan više imena kupija san Shark SpeedR pa Shrak Spartan.Top kacige ali sa jednom manom,propuhivanje na bradi.Nakon toga odlučija san se na Shoei GT-air i to je bija pun pogodak,svugdi drži i nigdi ne stišće previše,podbradak lipo leži uz bradu pa nema propuhivanja na nosu a vozin isključivo naked motore.Kod dodavanja vizira Shoei se ponaša jednako dobro kao bez njega dok mi je kod Shark-a gotovo sve bilo savršeno osim tog propuhuvanja koje je još gore nakon postavljanja vizira.
Nosin naoćale,iman pinlock uvik i nema greške,magljenja u vožnji gotovo da i nema a u stani kreni situaciji malo odškrinen vizir 😎

P.S.Ventilacija na Shoei GT air je strava,najbolja od svih kaciga koje san ima 👍
Zasto
Pa evo ja iman isto Sojku GT air i kaciga je odlicna
Samo vruca kad je toplije(po gradu….semafor stani kreni)
Prominia dvotockalo pa boja vise nije odgovarala😂
Pa onda jednu sa peakom da se slaze sa bojon motorapa san onda uzea i jet….je znan….jet kacige su sranje ali pokleka san…..
I na kraju integralnu opet da se slaze sa motoron i da mogu uvalit unutra komunikaciju…u ovi sa peakom ne moze….
A i sojka je vec stara pa nisan u nju tia stavljat komunikaciju a i kad san stavlja pinlock mojon gresko san nesto sjeba…..
Jedna Shark Extreme vision zavrsila u smecu
Okvirno svake 2,3 godine kupin kacigu…..
Sad gledan bi li flip up ili ne….ako doden u priliku isprobat C5 pa ako pase i ako nije bas teska…..nikad se nezna…..
 
  • Like
Reactions: cadjo
Zasto
Pa evo ja iman isto Sojku GT air i kaciga je odlicna
Samo vruca kad je toplije(po gradu….semafor stani kreni)
Prominia dvotockalo pa boja vise nije odgovarala😂
Pa onda jednu sa peakom da se slaze sa bojon motorapa san onda uzea i jet….je znan….jet kacige su sranje ali pokleka san…..
I na kraju integralnu opet da se slaze sa motoron i da mogu uvalit unutra komunikaciju…u ovi sa peakom ne moze….
A i sojka je vec stara pa nisan u nju tia stavljat komunikaciju a i kad san stavlja pinlock mojon gresko san nesto sjeba…..
Jedna Shark Extreme vision zavrsila u smecu
Okvirno svake 2,3 godine kupin kacigu…..
Sad gledan bi li flip up ili ne….ako doden u priliku isprobat C5 pa ako pase i ako nije bas teska…..nikad se nezna…..
Moto oprema može biti bilo koje boje sve dok je ta boja crna 😎
Ok ja izbjegavan gradove maksimalno a Šojka uz to ima stvarno fantastičnu ventilaciju i neman neke potribe za drugom kacigom,kad ova ode kupujen opet Shoei Gt air ili Neotec.Vidit ću kad za to dođe vrime...
Razmišlja san o nekoj jet kacigi ali san odusta jer ove jeftilene ne želin a opet ne dan priko 1000 kn za jet 👎
 
  • Like
Reactions: brmbo
Moto oprema može biti bilo koje boje sve dok je ta boja crna 😎

:mrgreen:

1641115482632.png
 
  • Like
  • Love
Reactions: leCo and cadjo
Moto oprema može biti bilo koje boje sve dok je ta boja crna 😎
Ok ja izbjegavan gradove maksimalno a Šojka uz to ima stvarno fantastičnu ventilaciju i neman neke potribe za drugom kacigom,kad ova ode kupujen opet Shoei Gt air ili Neotec.Vidit ću kad za to dođe vrime...
Razmišlja san o nekoj jet kacigi ali san odusta jer ove jeftilene ne želin a opet ne dan priko 1000 kn za jet 👎
Mislia i ja novu gt air 2 ali su je ukenjali sa onom pripremom za senu
Isti slucaj i sa neotecom 2
A opet nisan tia davat 400 eura(mislin i vise) za novu gt air koja stoji na stalazi u nekom ducanu 5,6 i vise godina
 
Moto oprema može biti bilo koje boje sve dok je ta boja crna 😎
Ok ja izbjegavan gradove maksimalno a Šojka uz to ima stvarno fantastičnu ventilaciju i neman neke potribe za drugom kacigom,kad ova ode kupujen opet Shoei Gt air ili Neotec.Vidit ću kad za to dođe vrime...
Razmišlja san o nekoj jet kacigi ali san odusta jer ove jeftilene ne želin a opet ne dan priko 1000 kn za jet 👎
Iman je vec 2 god za litnje lokalne voznje.
Prezadovoljan ulozenim-dobivenim
 
Pitanjce, podmazujete li i na koji način otvore za zrak na kacigama? Naime imam AGV-K5s i sve u svemu zadovoljan s kacigom, jedino je problem što se otovore za zrak na čelu sve teže otvaraju. Do te mjere da ih u vožnji uopće više ne mogu ovtvoriti ni zatvoriti. Radi se o otvorima označeni na slici.

AGV.jpg
 
Ne, nikada ali da, trebalo bi. :mrgreen: Jedno dobro pranje u vrućoj vodi jer se skupi s vremenom smeća unutra, i onda našpricat WD. Mislim da ne može jednostavnije.
 
Ne, nikada ali da, trebalo bi. :mrgreen: Jedno dobro pranje u vrućoj vodi jer se skupi s vremenom smeća unutra, i onda našpricat WD. Mislim da ne može jednostavnije.
Ako su plasticni (a jesu), onda ne WD40 nego silikon sprej ako vec treba podmazat (moze i od proizvodjaca WD40 :mrgreen: )
 
  • Like
Reactions: cadjo
Pa to sam i reko! :mrgreen:
Stvarno sam mislio korigirati post ali mi se nije dalo. Kao što mi se u garaži ne bi dalo tražiti silikon nego bi stavio malo WDa koji je uvijek pri ruci.😇
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3