Nova pravila za električne romobile - u tekstu je skrivena namjera da se zabrani prijevoz osoba na motociklima

To je kad netko ne čita s razumijevanjem i trpa sve u isti koš pa još nadoda svoj finiš tač, novinarstvo za Pulitzera. Trebalo je pisati monocikli (vozila s jednim kotačem tipa Segway) a mopedi su tu uletjeli niotkud i eto ti opće pomutnje. Index napiše glupost a ostali ponove ko papagaji.
 
Sve je to smisljeno napravljeno jer vise nitko ne cita a bitni su klikovi.
 
Imaš odmah ispod ove temu u kojoj slavimo idiota pa se i ovakve stvari provuku... :mrgreen:
 
Ukidaju motore.
Bilo je i vrijeme.
 
  • Haha
Reactions: balky1
Jučer sam baš čitao i to mi je zapelo za oko... nije samo indreks i bug objavio.. ista vijest tj. isti tekst je i na večernjem i jutarnjem.... dakle s izvora je krenula ista informacija. Suludo mi zvuči da je zabranjen suvozač na motociklu pa se nadam da je greška... iako kod nas je sve moguće :D
 
Klasični problem danas, jedan novinar napiše krivo, a ostali samo pretipkaju;
U tekstu piše što piše, ali ako se pogleda video razgovora;

- čovjek nigdje ne kaže da će biti zabranjen suvozač na motociklu i mopedu;
- zabranjeno će biti prevoziti suvozača na romobilu
- zabranjeno će biti (kao što je i sada) prevoziti djecu na motociklu ili mopedu

Dio gdje je o otme riječ je na 7:50.

lp
P
 
Koliko sam pročitao i razumio Prijedlog izmjena zakona navedeno se odnosi na Osobna prijevozna sredstva ili u prijevodu romobili i tome slicno. Ali i taj clanak je potencijalno oprecan clanku u kojem je navedeno da se smije voziti koliko je tvornicki dopusteno osoba. Nesto je izmjenjano s djecom na biciklima, nesto kao da se do 16. god ne smije bez pratnje odrasle osobe vozit, osim ako se sa ne znam vise s koliko godina polozi kao neka vozacka za bicikl. Dodani su clanci za zabranu upravljanja vozila od strane lijecnika. Dodane su clanci za oslobodjenje trake za prolaz vozila hitnih sluzbi. Za motocikle su mene u autoskoli tamo 2010. ucili da je zabranjeno voziti se bez ruku u naselju, a prema novome bi kao i bilo gdje bilo zabranjeno voziti bez ruku(mozda vec i stoji tako u zakonu, ne znam). Kome se da izucavat, neka si detaljno procita. Ali ovo zabrana suvozaca na motociklu je trenutno glupost. Clickbait 😁
 
Kolko se sjećam prije je bilo da tek sa 18 možeš voziti suvozača, a suvozač ne smije biti dijete mlađe od 12 godina...
 
Ok, kako god bilo bilo kakav zakon je bolji nego kao do sad nikakav.
Dakle, lik na romobilu oduzeo prednost automobilu, i šofer automobila je kriv jer po važećem zakonu je pravno udario pješaka.
Eto toliko o pravdi i pravosuđu.
 
clickbait kao sto rekoh. Zivili
 

Attachments

  • Screenshot_20220401-041756_Brave.jpg
    Screenshot_20220401-041756_Brave.jpg
    968.4 KB · Views: 0