Atestirao spuh na motoru :)

Nije moguće. Mislim, fizički jest, ali nema šanse da ti atest za to prođe.
 
Jel zna netko da li je moguce atestirat Euro4 auspuh na motor koji tvornicki ima Euro5? Želim stavit legalan auspuh na 2021 MT07 ali mi se ovaj novi od akrapovica ne svida i volio bih od prijasnjih godina stavit. Zna li netko da li je moguće?
auspuh je gotovo identican, polozaj i izgled topa..ali nece proc radi ‘zadebljanja’ na grani..osim ako netko ne gleda detaljno..
1632979106101.png

1632979133219.png
 
Ne samo da će gledati nego će i slikati iz svih mogućih i nemogućih položaja. +toga na papiru piše da je za 4, a papir za motor kaže 5
Kod mene je majstor okinuo skoro 50 slika. Što auspuha što cijeloga motora.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Ne možeš, imao sam isti problem jer mi je spuh za GSR koji je euro 3 a imam gsx s koji je euro 4 i ne prolazi, to sam naucio na vlastitom pokusaju legalizacije:mrgreen:
 
di vi živite..biće u eVropi..
kod nas u europi sve normalno prolazi..
šta ima veze šta ga slika..piše da je za taj motor..norma gore dole..
 
A jbg onda, ja sam imo najbolju namjeru biti legalan al izgleda da oni to ne zele. Ako smo vec u prekrsaju, onda gore ide track only auspuh
 
  • Like
Reactions: cadjo
Ne moraš biti Ajnštajn niti neki veliki znanac za prepoznati original akrapovića ili kopiju pa to moze i totalni pocetnik a ove druge pizdarije poput retrovizora ili zmigavaca ako su kopija originala nece te nitko dirati. Jedini zajeb moze biti da taj lonac nije napravljen za taj motor pa po e broju provjeris.

Ne znam kako je po kontinentu ali ovdje kod mene rijetko tko pa skoro nitko ne zna osim trube i zmigavaca nista drugo. odokativno pogleda i ako nije siguran pogleda sliku...
 
Pitanje.
Imam Versysa 650 i kupio sam novi top (Storm by Mivv) sa homologacijskim papirima i db killerom.
Htio bih to atestirati, ali Versys ima katalizator u loncu, a ne na spoju grana i lonca...
Budući da stavljanjem topa automatski mičem i lonac, onda nemam katalizator.
Lambda sonda se normalno spaja prije top-a pa se to vidi da je namontirano.

Zna li netko, mogu li proći atest bez katalizatora?

Pitam iz razloga što sam 2019 ili 2020te atestiro yamahu fz6n sa LeoVince topovima, bez katalizatora (barem mislim) i prošao....
nisam ja to instalirao, nego je motor bio s time, ali nije bilo upisano u knjizicu.

p.s. ako netko ima katalizator za posudit, vjerojatno pase bilo sta od kawaski er/kle, nek javi :D
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Zna li netko, mogu li proći atest bez katalizatora?

Pitam iz razloga što sam 2019 ili 2020te atestiro yamahu fz6n sa LeoVince topovima, bez katalizatora (barem mislim) i prošao....
nisam ja to instalirao, nego je motor bio s time, ali nije bilo upisano u knjizicu.

p.s. ako netko ima katalizator za posudit, vjerojatno pase bilo sta od kawaski er/kle, nek javi :D
ista stvar za mt09 arrow full sistem bez katalizatora sa db, homologaciju ima i prolazi... tako da bi trebao i ti, u mom slučaju na Z650 je bio full system bez kat. i nije imao homologaciju, a sa kat. je imao sad ne kuzim kako ovi produ bez al eto moze se
 
  • Like
Reactions: rebbit
Pitanje.
Imam Versysa 650 i kupio sam novi top (Storm by Mivv) sa homologacijskim papirima i db killerom.
Htio bih to atestirati, ali Versys ima katalizator u loncu, a ne na spoju grana i lonca...
Budući da stavljanjem topa automatski mičem i lonac, onda nemam katalizator.
Lambda sonda se normalno spaja prije top-a pa se to vidi da je namontirano.

Zna li netko, mogu li proći atest bez katalizatora?
Možeš. Prošao sam tako i ja.
Ako te pita za kat kažeš da je u topu i da je auspuh stavljen u servisu.
Mjeriti ti ispušne plinove neće, top skidati neće.
Njihovo je da slika. Pregleda oznake na topu i papire i šalje u Cvh.
 
  • Like
Reactions: rebbit
Jel ima netko da prodaje ili zna nekog da prodaje (jeftino naravno 😆) karbonske cijevi/tube? Dva komada duzine 50cm i fi 10cm?
 
.....a vi tu mene jebete vec par godina..... vid ovo: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:


Hey everyone I live in upstate NY… For those who don’t know NY being the worst state that it is they just released a ban on ANY aftermarket exhaust wether it’s a full system or even just a slip on. This means I cannot get my bike inspected anywhere. It’s extremely frustrating because I just put a full system on and flashed my ecu not even a year ago. Was wondering if anyone else lived anywhere in NY and knows a place I can get it inspected. All I wanna do is ride my f’ing motorcycle but ig they took that right away from us as well. Oh also the ticket for an aftermarket exhaust is 1300$!!