Razlika izmedju jeftinih i skupljih komunikacija

Razlika između jeftinih i skupljih komunikacija je ogromna.Ako imaš prostora nemoj ni razmišljat.Koristim cardo sa jbl zvučnicima i zvuk je odličan.Baterija traje dugo i napuni se za 40 minuta. Nikakvih problema sa konekcijom nemam.Čim se približim motoru cardo se spoji i spoji se sa telefonom i rokaj cijeli dan.

Ove spike da je i jeftina aliexpress komunikacija super je mazanje očiju. Kad se na vožnji budeš više drko sa komunikacijom nego se vozio bit će ti jasno.
 
Razlika između jeftinih i skupljih komunikacija je ogromna.Ako imaš prostora nemoj ni razmišljat.Koristim cardo sa jbl zvučnicima i zvuk je odličan.Baterija traje dugo i napuni se za 40 minuta. Nikakvih problema sa konekcijom nemam.Čim se približim motoru cardo se spoji i spoji se sa telefonom i rokaj cijeli dan.

Ove spike da je i jeftina aliexpress komunikacija super je mazanje očiju. Kad se na vožnji budeš više drko sa komunikacijom nego se vozio bit će ti jasno.
Moja Cardo ceka u kutiji preko godine dana
Cekala se kaciga koja konacno stigla ali sad se ceka nesto drugo….bice za lito spremna……..
Inace iman u jet kacigi cabergovu komunikaciju koja spada u jeftinije…..
Zadovoljan san…..jedino sta jet kacigu slabo koristin…..
 
Ja koristim neki kineski jeftikaner, služi svrsi i meni vrijedi svake kune. Da sam penežljiviji samo bi najskuplja bila dovoljno dobra, iako bi onda i njoj tražil mane. Domet 500-600 m, do 120 km/h se može normalno pričati, spaja se od prve uvijek, jedino je u 3 godine kako ju imam prdnul jednom mikrofon, to se riješilo za 30-ak kuna s alija. Autonomija 5-6 sati, ak mi treba više zaštekam ju na USB kad se negdje stane.
 
i sve to lijepo ak imas mjesta za zvucnike u kacigi... ja u svoju nemrem ugurati nikak.... dal postoje kakvi flat?
HJC is17 kaciga - nema nit rupe za zvucnike a bome ni mjesta
 
Najugodnija mi je voznja 100-120...,a tad pocne i krckati komunikacija,pa ova iza nemam pojma sta komentira ... :coffee:
 
Razlika između jeftinih i skupljih komunikacija je ogromna.Ako imaš prostora nemoj ni razmišljat.Koristim cardo sa jbl zvučnicima i zvuk je odličan.Baterija traje dugo i napuni se za 40 minuta. Nikakvih problema sa konekcijom nemam.Čim se približim motoru cardo se spoji i spoji se sa telefonom i rokaj cijeli dan.

Ove spike da je i jeftina aliexpress komunikacija super je mazanje očiju. Kad se na vožnji budeš više drko sa komunikacijom nego se vozio bit će ti jasno.
Neznam sa čime ti mažeš svoje oči ali ja tog problema nemam kojeg spominješ sa ''aliexpress'' komunikacijom točnije Vnetphone6. Moj post se vidi kada je stavljen a i dan danas komunikacija radi više nego odlično. Sve šta si napisao o tvojem komunikatoru isto je sa mojim. Jedina razlika je to da meni drži i više nego 8 sati.
Idi si pročitaj koje komunikacije sam imao u prošlosti i koja je...na kvaliteta poznatih marki. A nadmašila ih sve jedna obična kineska komunikacija. Probaj pa se uvjeri a ne lupetaj gluposti;)
 
Jebate ovo ka da ste klonovi od grubinića i rossija :rolleyes:

motor i vozim zato da ne moram nikog slušat i da mogu povremeno popričat sam sa sobom u kacigi... :mrgreen:
Kad oću nešto više, mogu sist u auto i vozit neplanski okolo
 
Last edited:
Kad sam nedavno obnovio svu opremu, kupio sam u Novema Nove duple komunikatore Midland Bt Rush, doduse skuplji su, ali prezadovoljan sam. Prije njih sam imao one kineske Freedcon i za tu cijenu su ok, za muziku, radio i pozive su nikakvi, tj zvuk je los, ali komunikacija sa drugim vozacem do cca 150-200 metara direktne vidljivosti je skroz ok (do cca 80 km/h sa integralnom kacigom). Baterija im je trajala cijeli dan (non stop 8-9 sati) i nisam je uspio isprazniti.
Frend mi ima Cardo 4+ sa JBL zvucnicima koje sam probao, i mogu reci da Midland ima definitivno bolje Hi-fi RCF zvucnike sa jacim i dubljim basom.
Sa Midlandom mogu komunicirati s njime na oko 400-500 metara udaljenosti bez prepreka, mozda nekih 200njak metara ako je izmedju nas brdo, tj zavoji.
Midland ima Mesh dynamic i Mesh conference tehnologije gdje se moze 10 ljudi pricati u isto vrijeme do 1.4 km udaljenosti, ili 6 ljudi do 3.5 km udaljenosti.
Ima i noise cancelling, boom mikrofon, govorne naredbe.
Navodno ima bateriju koja traje 15-23 sata, ovisno jeli se koristi kao klasican interphone ili u Mesh modu, IPX6 vodootporan, spaja se s drugim vozacima i jos sa 2 uredaja u isto vrijeme, mobitel/gps/motor. Ima cak i automatsko pojacavanje i smanjivanje glasnoce ovisno o brzini, tj o buci.
Sve u svemu, krcat opcijama i jednostavan za koristenje, pogotovo jer mozes koristiti govorne naredbe.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Jebate ovo ka da ste klonovi od grubinića i rossija :rolleyes:

motor i vozim zato da ne moram nikog slušat i da mogu povremeno popričat sam sa sobom u kacigi... :mrgreen:
Kad oću nešto više, mogu sist u auto i vozit neplanski okolo
Isto tako razmišljam ali cilo vrime ipak gledam uzeti neku opciju radi kamera i eventualno glazbe.Od moje ekipe nitko ne koristi komunikaciju tako da mi s te strane ne triba a ni žena se ne vozi samnom... 😃
Ako će se voziti neka kupi motor pa se vozi 🤣
Ima li ko ideju šta paše na Shoei GT Air 1 a da nije Sena?
 
Ima li ko ideju šta paše na Shoei GT Air 1 a da nije Sena?
Cellularline Interphone Pro Sound, Audiokit for Shoei from 2018 - kupljeno prije 2 godine preko motoin.de, iman samo ovaj naziv pa probaj potražit po tome.

Koristin ga isključivo da mi javlja upozorenja za kamere i ponekad za navigaciju, zvučnici su dovoljno dobri da čujen upozorenja u vožnji s čepićima u ušima (y) - doduše ja vozin gospodski ADV sa jedrom od vjetrobrana tako da će buka vitra na nekedu bit malo drugačija priča:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: cadjo
Ja uzeo ove za nekih 300kn jedan komad, zbog vjetra ne čujem preko 110kmh jer mi jednostavno šušti u kacigi, inače je glasno, tj preglasno na manjim brzinama pa moram smanjivat ton na srednje i funkcionira super. Na pozive se automatski javi nakon cca 3sek., tipkom zove automatski zadnji poziv, navigaciju i radarbot pustim preko moba i super. Vrijedi te novce defitinivno, ne treba mi profi za par iljada
://www.aliexpress.com/item/4000768317206.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.12784492CnPIfC&algo_pvid=0665d7c1-2969-4f5e-976b-2e8f4afb0366&algo_exp_id=0665d7c1-2969-4f5e-976b-2e8f4afb0366-3&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2210000007611200143%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21USD%21%2152.76%21%21%21%21%21%402101fd4b16522654324843524e37df%2110000007611200143%21sea
 
  • Like
Reactions: triumf
ima ko kakve slušalice za preporučit, a da stanu pod kacigu??
po mogućnosti BT :D
 
ako nije bezicna onda preporucam one ala tajni agent sto ide ko cjevica preko uha
meni su se super pokazale