GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Yamaha R6 2012
2.9 2.5
Prva slika, ispucana između šara.

Stvar estetske naravi, 100% sigurna guma.

Da sada cijeli forum ide detaljno pregledavat gume, pogotovo one koje su u upotrebi dvije godine i više, na 50% guma će se vidjeti ista stvar.

Uzroci su razni, od mazanja guma ( kada su pukotine na bočnom dijelu ) kada motori stoje vanka pa mačke i pasi vrše nuždu po gumama, ako je u garaži do motora frižider ili nešto slično , itd...

Ne trebaš se zamarati sa time.
 

Attachments

  • 20220515_155150 (1).jpg
    20220515_155150 (1).jpg
    1.8 MB · Views: 0
Prijelaz između smjesa

DRC II je nazad trokomponentna guma, i prijelaz koji je oku vidljiv a i osjeti se pod rukom je prijelaz između komponenti. Treća smjesa, koja je na rubu je smjesa od Supercorse SC2 , i za razliku od druge dvije ( sredina i međuprijelaz ) ima puno veću radnu temperaturu, i zbog toga je toliko uočljiva.

Uz tvoju slike, imaš sliku iste gume sa mog motora , gdje je vidljiva ista stvar ( još vidljivija, i još se više osjeti razlika u prijelazu pod rukom ).

Što se tiče pritiska i diranja ovjesa, u kontekstu neke brze vikend vožnje, po pitanju ova dva " problema " ne trebaš ništa raditi. U pogledu izvlačenja maksimuma iz gume, u takvim okolnostima, uvijek poželjno, pod uvjetom da se poštuju određena pravila i da ako ti nisi siguran ili ne znaš , netko tko zna što radi ti to i napravi.

Za početak prednja 2,3 , zadnja 2,5 , sam.
 

Attachments

  • 20220515_155203.jpg
    20220515_155203.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • IMG_20190422_161137.jpg
    IMG_20190422_161137.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Ovo nisam znao da se moze desit ali desilo se.
Petak, voznja po gradu, taman planirao voznju za danas i odjednom pusti zadnja guma koje sam bas mislio mjenjat iduci tjedan - nakon ove voznje.
Pa sta je di je u njoj nema niceg, kad ono ventil puknuo. Gledam malo slike, ventil je cijelo vrijeme bio spigan i tako je napuknuo zadnji skroz, prednji je isto vec načet.
E sad, ventil je dosta mekan, guma nije tvrda(navodno je wurthov), bila je ona fensi metalna kapica koja sjedne do kraja cijelim navojem i najvjerojatnije je ona uzrokovala opterecenje i savijanje ventila te na kraju i pucanje. Uzmem vagu, metalna 6g, plasticna manje od 1g.
Da rjesim zauvijek pitanje ventila pitam vulkanizera sta da uzmem, kaze imaju inox i od neke legure(valjda alu) kojima se samo mjenjaju gumice unutra na dosjedu. Uzeo ove alu 45kn/kom i danas cekam montazu i idem na djir, nikad ne volim nista dirat na motoru prije voznje ali ovo da mi se desilo negdje na putu u dvoje ili nedo Bog na magistrali ja ne znam sta bi bilo... Uglavnom skidajte metalne kapice i metnite alu ventil da se ovo vise nikad ne moze desit, jer evo moguce je a glave može doći.

Toliko sam bio nervozan, uplasen,iznenaden, ne mogu vjerovat
 

Attachments

  • IMG_20220521_080139.jpg
    IMG_20220521_080139.jpg
    195.5 KB · Views: 0
  • IMG-20220520-WA0006.jpg
    IMG-20220520-WA0006.jpg
    123.2 KB · Views: 0
Meni na svakoj izmjeni guma promine ventil i nikad ne stavljam fensi kapice ... Prije deset godina smo isli nas trojica na grobnik i pajdi u crikvenici pukne ventil , imao je metalnu veliku kapicu i prelomio ga je na pola. Uglavnom imao je najskuplji ventil u drzavi i mi spusili termin za voznju 🤣
 
  • Like
Reactions: Luke and dipsi997
A zašto ne staviti kutni ventil...to je prva stvar koju napravim kad kupim motor (kod prve zamjene guma)
Evo iskreno do sada nisam obracao paznju na to jer nisam nikad imao lose iskustvo niti mi se nametalo negdje da pomislim na njega...
Ovakvog bi volio naći
 

Attachments

  • IMG_20220521_085544.jpg
    IMG_20220521_085544.jpg
    2.5 MB · Views: 0
Evo iskreno do sada nisam obracao paznju na to jer nisam nikad imao lose iskustvo niti mi se nametalo negdje da pomislim na njega...
Ovakvog bi volio naći
Pa da, o tome pričam...nije stvar lošega iskustva kod ravnoga, nego ovaj jako olakšava pumpanje, narošito prednje gume.
A kod pumpanja na benzinskim, nikada nikakvog problema.
Ja sam uzimao ili u Louisu ili u Novemi...a ima ih i na ebayu...
 
  • Like
Reactions: Igor28
Nekako mi se čini da bi moglo biti problema s napuhavanjem po benz. stanicama ?!
Meni je veći problem s klasičnim ventilima, kad ih pištolj za napuhavanje lomi zbog toga što diskovi smetaju.
Kutni je majka.
 
Istina, kutni je najbolji izbor, ovaj gumeni se uvijek mora malo pomaknut da sjedne, vidjet cemo kako ce ic sa ovim ravnim, ovo je bilo za nuzdu, ako bude problema sa pumpanjem na iducoj izmjeni stavljam kutne. Da je ikad bio kod vulkanizera uzeo bih ga odmah, ovako moram narucit
 
Evo sreća u nesreći pa ravni nisu pasali na felgu pre uski su,pa sam jurio u pola 2 do vulkala po kutne i nazad do vulkanizera da namontira, nema crnih ali nema veze, stavio sam ove 60kn/kom i sad sam miran.
Koji preporod stavit nove gume jaooo 😍
Dotegnuo i lanac i odmah je to sve ljepse i ugodnije za vozit
 

Attachments

  • IMG_20220521_154041.jpg
    IMG_20220521_154041.jpg
    3.5 MB · Views: 0
  • IMG_20220521_143212.jpg
    IMG_20220521_143212.jpg
    3.3 MB · Views: 0
  • IMG_20220521_142752.jpg
    IMG_20220521_142752.jpg
    4.5 MB · Views: 0
  • IMG_20220521_142250.jpg
    IMG_20220521_142250.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220521_134026.jpg
    IMG_20220521_134026.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: ybr125
Kao i obično ,da ne otvaram novu temu jer nema potrebe reći ću :Hvala svim ljudima iz Motoboxa na ažurnosti u radu i toćnosti prilikom isporuke gume(a).Svakako ogledni primjer poslovnosti iako znam da ima i primjedbi.Ako su opravdane nek' ih riješe,u poslovanju je svašta moguće.Nisam želio da se raziđemo u narudžbi radi stotinjak i par kuna,ipak sam kupio od naše firme a mogao sam od Slovenaca pa čak i Poljaka da ne reklamiram ni jedne ni druge.
 
Da nadodam samo za Angel GT, do markera su došle nakon 11.000km, dakle bez problema 10.000km što mi taman bude sezonska zamjena guma, naravno kako je bila pred kraj bila je dosta tupa i teška za upravljanje, ali s obzirom na kilometražu zadovoljan sam uloženim/dobivenim. Dok ne potrošim idući set, odnosno još 2 godine nemam potrebu mjenjati model, pa ćemo vidjet sto se bude nudilo 2024. 😁
 
Pozdrav, trebam savijet koje gume uzeti set do 2000 kn prednji kotač je 19, zadnji 17 imam dunlop trailmax mixtour dalesu svoje 11000 km s tim dasam u zadnjoj vožnji, zadnjih 350 km porošio gumu do tad je bila dobra, vozio sanm dosta brže nego inače i sad je guma gotova. Uglavnkm vozim po asfaltu, nekad malo i po makadamu, pa bi takvu neku gumu kupio , iskreno ne znam što bi, prednja je još dobra ali se vidi da je malo ispucala....što uzeti od tih svih guma......ako bih uzeo mitas e 07 ne znam koliko bi izdržao....
 
Pozdrav, možda Dunlop Trailsmart?
Michelin Anakee, Mitas E-08, Metzeler Tourance.
 
Da nadodam samo za Angel GT, do markera su došle nakon 11.000km, dakle bez problema 10.000km što mi taman bude sezonska zamjena guma, naravno kako je bila pred kraj bila je dosta tupa i teška za upravljanje, ali s obzirom na kilometražu zadovoljan sam uloženim/dobivenim. Dok ne potrošim idući set, odnosno još 2 godine nemam potrebu mjenjati model, pa ćemo vidjet sto se bude nudilo 2024. 😁
Bimbe i ostali gumi trejderi su se stresli kad su pročitali dio ,,pa ćemo vidjet sto se bude nudilo 2024''