MITAS TOURING FORCE

Jel ima vise smisla uzimati ove Mitasice? Sinoc ih narucim za Bandita (1250) jer mi je sadasnje 2CT nekako brzo pojeo i onda dodjem ovde na temu, razocaram se i ponistim narudzbu. Mislim glupo mi je uzeti Mitasa i raditi kompromis ako za 20-30€ vise dobijem gumu dokazanog brenda.
Odmah da kazem, ne vozim na noz iako tu i tamo volim potjerati ali vise ne tako cesto. Takodjer me brine i to sto sam tu procitao da je u prvoj sezoni guma ok, a vec u drugoj skoro neupotrebljiva. Skuter vozim svaki dan, a motor skoro pa samo vikendom tako da nema sanse da cu potrositi gumu u jednoj sezoni.
 
2CT je bar 500 stepenica losija guma od Touringa.
Ma nije ona meni losa, drzi za moj stil voznje zadovoljavajuce, ali pojede je brate nesto na brzinu. 1500km presao sa motorom od kad sam ga kupio i tad je bilo jos dobro mesa na zadnjoj. Rekao bih da je bila na nekih 70% nove gume, tj. 30% potrosena. Jucer gledam dosla do granicnika.
E sad, ili ovaj Bandit bas zdere gumu ili je guma premekana. Nema veze, narucio sam ove Mitase pa cemo vidjeti.

@3alfa3 ne znam tocno koja 2CT. Pogledat cu kasnije kad dodjem doma.
 
Michelin?
ocito, ali, PP ili Road? Razlicite su. Svakako ce PP (2ct ili obicne koje su se prestale proizvodit) nudit bolje performanse u svemu osim u trajnosti u odnosu na TF (koliko? ne znam, ali ne pripadaju istoj klasi pa je realno ocekivat vise km od TF u odnosu na PP), ne znam kako je sa voznjom po mokrom, ali i PP su po tom pitanju savim OK, ako ne i odlicne (nisam isprobao :D )


btw, od 2020. godine napravio 50.000km na sport gumama sa Z900, skoro istim cestama (u najvecoj mjeri), skoro istim tempom..... Bilo je misljenje kako Metzeler M7RR radi dosta vise km od Michelina PP. Evo, na istom motoru, rade istu kilometrazu u istim uvjetima u mom slucaju, razlika je ispod 5% sto je statisticka greska, a moram napomenut da obje kod mene traju preko 10.000km (pp 11kkm, m7rr 11500km do markera). Mda, cekam pljuvanje na moju voznju kad mi te gume toliko traju, ali, to nije relevantno u ovoj usporedbi (koju sam (si) potvrdio i na Z750 kada sam osim PP vozio i 2 seta m7rr - iz nekog razloga, na tom motoru su trajale 30tak% manje, sto je nesto sto mi je tesko shvatit obzirom da je isto bio redni 4, stil voznje slican, a cak i motor sa manje momenta i snage (cca 25% manje, al to je zavaravajuci podatak jer nisam tu razliku iskoristavao osim u slucajevima koji u cijeloj prici nebi trebali radit razliku koja bi bila mjerljiva u kontekstu potrosnje guma. btw, ""hladni" tlak 2,5 i 2.9 i za PP i M7RR koje sam vozio.
 
Last edited:
A j***m li ga, mislim da su Road. Evo par slika, ako tko moze po sari zakljuciti o cemu se radi.
 

Attachments

  • 20220731_103104.jpg
    20220731_103104.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • 20220731_103305.jpg
    20220731_103305.jpg
    2.3 MB · Views: 0
ocito, ali, PP ili Road? Razlicite su. Svakako ce PP (2ct ili obicne koje su se prestale proizvodit) nudit bolje performanse u svemu osim u trajnosti u odnosu na TF (koliko? ne znam, ali ne pripadaju istoj klasi pa je realno ocekivat vise km od TF u odnosu na PP), ne znam kako je sa voznjom po mokrom, ali i PP su po tom pitanju savim OK, ako ne i odlicne (nisam isprobao :D )


btw, od 2020. godine napravio 50.000km na sport gumama sa Z900, skoro istim cestama (u najvecoj mjeri), skoro istim tempom..... Bilo je misljenje kako Metzeler M7RR radi dosta vise km od Michelina PP. Evo, na istom motoru, rade istu kilometrazu u istim uvjetima u mom slucaju, razlika je ispod 5% sto je statisticka greska, a moram napomenut da obje kod mene traju preko 10.000km (pp 11kkm, m7rr 11500km do markera). Mda, cekam pljuvanje na moju voznju kad mi te gume toliko traju, ali, to nije relevantno u ovoj usporedbi (koju sam (si) potvrdio i na Z750 kada sam osim PP vozio i 2 seta m7rr - iz nekog razloga, na tom motoru su trajale 30tak% manje, sto je nesto sto mi je tesko shvatit obzirom da je isto bio redni 4, stil voznje slican, a cak i motor sa manje momenta i snage (cca 25% manje, al to je zavaravajuci podatak jer nisam tu razliku iskoristavao osim u slucajevima koji u cijeloj prici nebi trebali radit razliku koja bi bila mjerljiva u kontekstu potrosnje guma. btw, ""hladni" tlak 2,5 i 2.9 i za PP i M7RR koje sam vozio.

e sad koji ne znam sjebo si me. iskreno bojim se ulazit sa tobom u debatu xD A davno sam imao pp i nisam bio zadovoljan doduse onda sam i slabije znao vozit. a to za kmtrazu i gume ne patim od toga..Da si reko da si ucinio 22 tisuce km sa tom gumom e vec bi se zabrinio 🤣🤣
Meni najbolji omjer cijene i potrosnje su Angel ST a nekim je smece guma dok meni top xD
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
e sad koji ne znam sjebo si me. iskreno bojim se ulazit sa tobom u debatu xD A davno sam imao pp i nisam bio zadovoljan doduse onda sam i slabije znao vozit. a to za kmtrazu i gume ne patim od toga..Da si reko da si ucinio 22 tisuce km sa tom gumom e vec bi se zabrinio 🤣🤣
Meni najbolji omjer cijene i potrosnje su Angel ST a nekim je smece guma dok meni top xD

ma sve 5, ja cu samo dodat da su dunlop koje su dosle sa Z900 (a drugacije su od onih koje su isle sa prijasnjom generacijom Z900 i navodno bolje u svemu) bile takve da je TC lampica vise bila upaljena nego ugasena, sa PP nisam imao takvo iskustvo (a cak su i manje trajale, valjda jer se nisu koturale po cesti nego proklizavale) :D
 
Nemoj misliti, pročitaj.
Kako je moguće vozit motocikl, a ne znat na kojim gumama je.
Pilot power.
Šta kaže Bodo, mi smo na pilot power u trećem mjesecu po mrazu strugali koljenom po zavoju, a danas neki vozači kažu da je to guma za samoubice.

Odlična guma za suzdržane vozače.
 
Neka ovih 2CT jos par tjedana pa cu ove montirati, taman dok se asfalt dobro ohladi da vidim sta tu imaju reci. Ako budu klizale, odmah ih skidam i u smece sa njima.
Mada ne vjerujem da cu biti nezadovoljan. Ako bude drzala barem kao ova skoro potrosena 2CT, ja cu biti prezadovoljan.
 
ma sve 5, ja cu samo dodat da su dunlop koje su dosle sa Z900 (a drugacije su od onih koje su isle sa prijasnjom generacijom Z900 i navodno bolje u svemu) bile takve da je TC lampica vise bila upaljena nego ugasena, sa PP nisam imao takvo iskustvo (a cak su i manje trajale, valjda jer se nisu koturale po cesti nego proklizavale) :D
Sigurno nisu bile bolje od prijašnjih jer su prijašnje bile odlične i sigurno bolje od PP,jedina mana im je što su kratko trajale,ali opet dulje od s22