Aprilia SL 750 Shiver

Aprilijasi posto svaki shiver ima problema sa grijanjem od strane ispusnih grana,dosao sam na ideju doduse mozda glupu ali ne skodi pitati,znaci je li bi se mozda nesto dobilo po pitanju smanjenja topline kada bi cijevi iznad kata pa sve do topova omotao u termo izolacijsku traku?? Doduse nebi bilo bas estetski najsretnije ali ako bi manje grijalo......
Kod mene sam omotao podrapanom vatrogasnom dekom i obljepio onom folijom za toplinu bilo je original 👍
 
Kako je za tehnicki bez kata?
U pravilu ako ti je Akrap upisan u prometnu, ne gledaju dB na tehničkom.
A po pravilima, mogu te zajebavati, ako danas/sutra/za 3 godine na tehničkom/cesti utvrde razine dB iznad propisanih.
 
  • Like
Reactions: Octane
U pravilu ako ti je Akrap upisan u prometnu, ne gledaju dB na tehničkom.
A po pravilima, mogu te zajebavati, ako danas/sutra/za 3 godine na tehničkom/cesti utvrde razine dB iznad propisanih.
Upisan je,onda super mogu bez razmisljanja decat napravit 👍
 
Neznam od kad to ne gledaju ako je db u auspuhu...meni cak zavirivali u original top 😆


Sto se tice termo trake, ima za kupit u crnoj boji i to ispadne ok 👍
 
  • Like
Reactions: Octane
Neznam od kad to ne gledaju ako je db u auspuhu...meni cak zavirivali u original top 😆


Sto se tice termo trake, ima za kupit u crnoj boji i to ispadne ok 👍
Bas sam malo potrazio i imaju u raceshopu tih traka,crna i ona titanium nijansa su mi ok... cak i boja nije toliki faktor nego samo da ne grije toliko
 
Pa nije Shiver za grad :cool: . Trebao si skuter uzet za po Rijeci !
Odi na magistralu, tamo ne bude grijao. I nemoj stajat bez veze :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Dene
ako odrežeš kat se pripremi na više buke i lošiji rad motora, pogotovo u niskim okretajima
 
U RI tj centar ako odem 2-3 puta godisnje i to mi je previse :cool:ali kako god okrenes grije... Mislim da cu za pocetak probati omotat sa trakom pa ako mi bude vizualno prihvatljivo mozdaa i ostane tako,ali ispod sjedala cu definitivno izrezat komad inoxa ili aluminija jer zelim da ta toplina nestane prije sjedala i dupeta :ROFLMAO:
:mrgreen:
 
Ma i ja maksimalno izbjegavam centar, isto mozda 2-3 puta godisnje sa rsv i to kad imam po centru obavit vise stvari pa mi daleko lakse sa motorom od vrata do vrata...iako se svaki put pitam sta to meni treba u zivotu 😆
 
  • Like
Reactions: Octane
Mapiranje bi trebalo riješiti lošiji rad motora kad se skine katalizator...
na ovakvom motoru bacanje novaca uz vrlo upitne rezultate, obično bude još gore dok se lokalni stručnjak sa stolom primi toga..
 
  • Like
Reactions: leCo
Ma i ja maksimalno izbjegavam centar, isto mozda 2-3 puta godisnje sa rsv i to kad imam po centru obavit vise stvari pa mi daleko lakse sa motorom od vrata do vrata...iako se svaki put pitam sta to meni treba u zivotu 😆
Upravo to :LOL:
 
U RI tj centar ako odem 2-3 puta godisnje i to mi je previse :cool:ali kako god okrenes grije... Mislim da cu za pocetak probati omotat sa trakom pa ako mi bude vizualno prihvatljivo mozdaa i ostane tako,ali ispod sjedala cu definitivno izrezat komad inoxa ili aluminija jer zelim da ta toplina nestane prije sjedala i dupeta :ROFLMAO:
:mrgreen:
nećeš se nikad rješit topline.
samo se vozi, to ti je rješenje
 
  • Like
Reactions: Octane
Ako netko ima viska negdje zametnutu ovu zastitu x2 za auspuh kupujem,moze carbon ili metal
 

Attachments

  • zastita.jpg
    zastita.jpg
    131.4 KB · Views: 0