Novi opoziv za R 1200 / 1250 GS

i tvoje mišljenje je jedno od mišljenja i to je ok.Moje iskustvo je drugačije.I ne radi se o kratkim hlačama. Uostalom teško je zanemariti toliko puno prigovora u linkovima koje sam stavio.Nisu to neki bezvezni rekla-kazala forumi.
Pa prigovora ima. A ima i opcija auta i klime. Malo motora toliko malo grije tijelo kao bmw boxer. A ti koji imaju prigovora su oni koli naprave krug do prve kafane. Ako ideš dulje, ipak se kuhaš na vručini, kasnije smrzavaš, pa opet kuhaš, pa te opere,....
Tako da, 100 ljudi 100 čudi, pa i rđavom kurcu i dlaka smeta.

Dogodlo da sam imao +40 slijedeči da +6 uz kišu i jak vijetar, sledeći dan opet +36

Prije desetak godina je iznad 30 bilo vrlo vruće i to uglavnom početku 8 mj.. Sad je obično tamo skoro do 40 od 6 do 9 mj. Pa se vrućina više osijeti. Ako ideš u alpe je neče osjetiti.
Ali je ipak euro 5 norma povisila temperaturi izpuha, pa se to osjeti ali nije strašno.

Samo ti vozi, pa ćeš polako zaboravit.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Posto boxer ima zvuk kao kompresor zraka :), bolje da su stavili onaj ventilic na odvrtanje sto sluzi da se ispusti kondenzirana voda iz boce kompresora :) Pa lijepo, poslije svake voznje odvrnes malo da voda iscuri i gas :)
Hajde bogati, bolje kompresor nego traktor (= zvuk Harley-a)
 
Pa prigovora ima. A ima i opcija auta i klime. Malo motora toliko malo grije tijelo kao bmw boxer. A ti koji imaju prigovora su oni koli naprave krug do prve kafane. Ako ideš dulje, ipak se kuhaš na vručini, kasnije smrzavaš, pa opet kuhaš, pa te opere,....
Tako da, 100 ljudi 100 čudi, pa i rđavom kurcu i dlaka smeta.

Dogodlo da sam imao +40 slijedeči da +6 uz kišu i jak vijetar, sledeći dan opet +36

Prije desetak godina je iznad 30 bilo vrlo vruće i to uglavnom početku 8 mj.. Sad je obično tamo skoro do 40 od 6 do 9 mj. Pa se vrućina više osijeti. Ako ideš u alpe je neče osjetiti.
Ali je ipak euro 5 norma povisila temperaturi izpuha, pa se to osjeti ali nije strašno.

Samo ti vozi, pa ćeš polako zaboravit.
znaš sve ljude koji su prigovorili i gdje i kako se voze? Ili si pročitao sve prigovore pa nisi skužio ništa? Ajde vozi
 
znaš sve ljude koji su prigovorili i gdje i kako se voze?
Da, da, znam sve...

... i znam, da oni koji idu i iz svog grada ne jauče.

Po svijetu sam sreo mnogo bmw-jaša od Maroka, Grčke, Turske, Irana,..., i nitko nije spomenuo problem sa vručinom iz motora. Za razliku od domaćeg kafića kaj čujem da svi imaju problema sa vručinom i kardani. :eek:
 
Da, da, znam sve...

... i znam, da oni koji idu i iz svog grada ne jauče.

Po svijetu sam sreo mnogo bmw-jaša od Maroka, Grčke, Turske, Irana,..., i nitko nije spomenuo problem sa vručinom iz motora. Za razliku od domaćeg kafića kaj čujem da svi imaju problema sa vručinom i kardani. :eek:
Onda sigurno poznaš Gavina Chapmana https://motorbikewriter.com/crash-prompts-bmw-spoked-wheel-probe/ ili Tony Georgiou https://forum.motori.hr/threads/opoziv-svih-r-1200-gs-i-gs-adventure-11-2013-06-2017.257614/ Pa eto,kad ih opet sretneš u nekom kafiću,objasni ljudima da žive u zabludi.
 
@TREK , ne vidim u profilu šta voziš. Jesi li ikad vozio GS-a ili ove senzacionalističke vijesti iz kafića širiš? Da, i GS ima problema, ali svejedno su to motori s kojima se najviše putuje. Znam da vodenjak grije nogu više nego prijašnji zračno hlađeni, ali baš ništa strašno. Kod lijetne vručine baš nezapaženo.
 
Nemojte ljudi paniku i dramu. Pa za sve ima riješenje. Kome ne paše ,ne vozi ga, kom ne smeta vozi ga. A postoje i "alternativna riješenja" ha ha ha.
 

Attachments

  • IMG_20220826_074751.jpg
    IMG_20220826_074751.jpg
    1.4 MB · Views: 0
GS grije...??? Hahah.. nek malo sjednu na nekog talijana. Neznam za 1200 ali na 1250 nisam uopce primjetio da ista posebno grije.
 
  • Like
Reactions: ptf
vozi prijatelj tog GSa, ima ga 2 godine, učinio sa njim 60 tkm, sad mu je ura na 100tkm.
vozimo se ponekad skupa, motor je vrhunski, servis samo redovno, a košta koliko košta... ima i taj wow efekt u očima promatrača, tko voli.
a kad pričaju ovi šta ga nemaju to je vrh.
grijanje?
tako je jedan pisa za moju T700 na nekom forumu, kao grije se puno, vruće vozit po gradu...onda mu je jedan skandinavac odgovorija, to šta je tebi mana 2 mjeseca, nama je prednost cijelu godinu...
 
Ja sam samo primijetil disparitet, ak je GS1250 i metneš butelju 0,75L vina na njega, vode je svakak previše :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
 
Zapravo mu je grijanje bila mana, pa se zimi višeputa smrzavalo.
Mi to nismo baš osjetili. A prve zime krenuli na more, zapadao snijeg na Bradini i Ivanu, zaglavili se policijski GAZ džip i Volga taxi. Mi sa ljetnim Michelin gumama prošli bez problema kroz snijeg, samo ga podigli na 3. stupanj visine. Malo koji auto je tako dobro ležao na snijegu... Još su pomagale relativno uske gume, 145 SR 15
 
  • Like
Reactions: ptf