Sve se manje i manje vozimo – statistika vani i kod nas

Ja neznan
U mojoj ekipi sve se vise i vise vozi
Kupuju se jaci i veci motori…..
Sljedece godine padaju Alpe a od CS pa do Karlobaga,Gospica,Knina,Imockog,Ploca itsd sve se obilazi po nekoliko puta
Ekipa je cak pocela u Bosnu ic(naravno bez mene)
 
Prirodno je da si sve sporiji i umorniji a prirodno je rješenje promjena vrste motora. :mrgreen: Nedavno se vozim s frendom, njega je uzelo skupljanje starih krama a taj dan je imao 748. S obzirom da je ergonomski isti kao i moj bivši R, vozim se iza njega, gledam kako se meškolji i pati, i točno u svakom trenutku znam šta ga boli i gdje grčevi napadaju. Been there, done that... rješenje je samo jedno.:p
Kao da si mene opisao 😆 svaki dan cca 10 sati u kamionu, blizim se 40oj i vidim da vise ne ide na R-u, al guram jos nekako...
 
malo citam ovo, jaaaa neznam ... Koda Placete... teeee proda motor...teeee gorivo skupo... ,paaa kupite Stroma .,pa se vozajte kuhac... sta kukate ...
 
svi koji vode računa o fizičkoj spremi, voze R ove bez grčeva koje fataju vas kriplave🤣

da ne govorimo o stanju u glavi, svako ko je prešo na kozu odusto je od života, po ljeti u crocsicama, auto neki mali električni

znal je Bandit kaj je motor, nije ostavil Gsa ili neko gofno od Dukatija iza sebe





Srki
Daj se ne guraj stalno gdje ti nije mjesto. Kupio si prvog R-a prije mjesec dana a vozit ionak nikad nisi znao. Za tebe su koze svemirski brodovi. I ne guraj se s Banditom u isti koš.
 
Daj se ne guraj stalno gdje ti nije mjesto. Kupio si prvog R-a prije mjesec dana a vozit ionak nikad nisi znao. Za tebe su koze svemirski brodovi. I ne guraj se s Banditom u isti koš.
Dobro da si reagirao. Ja sam mu mislio napisati da smo ga na điru čekali jer staje na svakoj autobusnoj stanici ko gradski autobus. “Vježbe istezanja radi ozljeda iz ‘91”, veli nam Srki. I još nije skužio da se desna ručica guvernala može i zakrenuti.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: jessy and Srki
Dobro da si reagirao. Ja sam mu mislio napisati da smo ga na điru čekali jer staje na svakoj autobusnoj stanici ko gradski autobus. “Vježbe istezanja radi ozljeda iz ‘91”, veli nam Srki. I još nije skužio da se desna ručica guvernala može i zakrenuti.
da niste stali radi mene, bi stali i ovak i onak zbog dotezanja šarafa na kardanu

dobro dođem ko izgovor😁



Srki
 
  • Like
Reactions: jessy and tomo3
Moje je, kad ti pređe gušt u bezmudno tumaranje, imaš roštilj, terasu u sladoledari, tam se guštaj, ne dluži ljudima ko prepreka u prometu.
 
Evo taman bio na tehničkom, oborio rekord, svega 5k km od prošlog tehničkog, duplo manje nego godinu prije, ispada da svake godine sve manje vozim, zabrinuti ću se kad skužim da je zadnja vožnja bila do tehničkog 😁.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Evo taman bio na tehničkom, oborio rekord, svega 5k km od prošlog tehničkog, duplo manje nego godinu prije, ispada da svake godine sve manje vozim, zabrinuti ću se kad skužim da je zadnja vožnja bila do tehničkog 😁.

Zabrini se kad ti gume strunu, a ne potrose se :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: s2r
Prije posla vani max. 10,000 km godišnje.
Sada max. 3000 km godišnje.
 
Glede statistika, tu je statistika prodaje novih motocikala u Njemačkoj za rujan 2022.-e...


Motorrad-Neuzulassungen September 2022​

Redni brojModelProdanih bajkova u Njemačkoj rujan 2022
1BMW R 1250 GS434
2Suzuki SV 650228
2Kawasaki Z 900228
4Yamaha MT-07171
5Yamaha MT-09144
6Harley-Davidson Street Bob 114134
7Honda Africa Twin133
8Yamaha Ténéré 700122
9Triumph Trident 660117
10KTM 1290 Super Duke R111
11KTM 690 SMC R110
12KTM 390 Duke107
13KTM 1290 Super Adventure S/R99
14Royal Enfield Classic 35097
15Harley-Davidson Low Rider ST93
16Husqvarna 701 Supermoto92
17BMW F 900 R91
18Gas Gas SM 70090
19Kawasaki Z 65086
20BMW F 750 GS79
 
Zanimljivo je kako HD ima visoki plasman dva modela koji nisu niti jedan iz kruga novih modela oko kojih je tolika halabuka...