Malaguti - problem sa punjenjem

Delegat1312

New member
Pozdrav ekipa, posjedujem
- Malaguti Madison RS 250 2005g

Problem je sljedeći:

Prvi problem s punjenjem baterije sam imao nedavno i ustanovio sam da je otisao regler, nakon zamjene reglera motor je punio neko vrijeme normalno

Drugi/Treunutni problem je što motor opet ne puni bateriju, čak ni ne radi na leru kad skinem kleme (prije je radio kad skinemo kleme)
Nakon punjenja baterije (gel baterija) iskra brzo potrosi struju... svjetla ni ne palim

Ima li netko iskustva sa navedenim modelom i problemom, svaki odgovor je dobrodosao ukoliko treba vise detalja pisite mi slobodno
 
Izmjeri alternator.
S njega idu tri žice direkt na regler, izmjeđu žica (faza) alternatora je izmjenična struja.
 
@Sredju , nisan bia siguran u mjerenje izmedu zica (faza) motora u radu pa sam skinia namotaje


1. Na slici (doli) kad mjerim otpor izmedu ova 3 crvena pina (faze) dobijem otpor 00.3 Ω(oma) sa (a - b, b - c, a - c, b - c)

2. kad mjerim otpor izmedu ovog zutog pina i ove crne kutijice dobijem 128.7 Ω(oma)

3. Kad masu odvojim negdi drugo i ispitam 3 pina (crveno) dobijam 0L, isto tako i kad diram zuti pin tu je 0.L

Predpostavljam da je problem prikazan u prvoj stavci, premalo otpora između faza?


WhatsApp Image 2023-05-21 at 14.28.57.jpeg
 
taj stator je ko nov.....
opet ti je crka regler.....

Zašto dolazi do izgaranja reglera konstantno?

Još uvik sumnjan u namotaje, otpor mi se cini slab u manualu nisan siguran da citan ispravne parametre navodno od 0.8 oma do 1.0 oma bi tribalo bit izmedu faza
 
0.1 do 1.0 je normalan otpor......
masu ti isto ne probija......
vizualno izgleda ko novi.....

još ti ostaje samo provjerit struju dok radi....
napon pri radu bi treba bit između sve tri faze namotaja oko 40V izmjenične struje....

a regler je očigledno slabije kvalitete.... imaš kod nas odlične sper reglere.....
 
  • Like
Reactions: enduro
Može neki link ili kontakt za kupovinu reglera, stavia sam rms-ov koliko sam uspia istrazit marka je ocajna mozda je stvarno uzrok regler

vratit ću namotaje nazad, provjerit opet napon između faza i prominit regler

Prije ovoga je bia sun hybrid, sad je rms regler
 
Čisto da se javim s rezultatima

Problem s punjenjem je bio u statoru
Stavljen novi original 80 eura (što i nije puno)

Eto ako ce nekom pomoci u buducnosti

Sto se tice madisona RS 250 masina je od piaggia, djelovi jeftini i lako dostupni

Sto se tice testiranja namotaja, otpor na pinovima je dobar, otpor na onih 2 cm iza prikljucka je isto dobar ali kad testiram otpor na sve 3 faze unutar dekla dobijem skoro 1.5 oma što ukaziva na neispravnost + izloacija na 2 faze unutar dekla je ispucala (utvrđeno tek kad sam skinia siroku izolaciju u kojoj su sve 3 faze)

Po manualu normalan otpor je od 0.8 do 1.0 oma (očito ih treba mjerit unutar dekla na sve 3 žice)
 
Jedno pitanje,

Kad motor ne ostvaruje dovoljan napon (cca 11 volti), jesu li onda namotaji (stator) u pitanju?

Znam kad prepunjava da je uglavnom regler...