Buka iz otvorenog auspuha

Nikad problema, a bile su samo gole cijevi. Znao se neko od susjeda požaliti 8)
 
shonyo said:
Nikad problema, a bile su samo gole cijevi. Znao se neko od susjeda požaliti 8)

Pa normalno, ljudi gledali filmove, čoperaši uvijek neki divljaci....sjeti se reklame za inu, dolazi brko u rokerici, onaj jadni prodavač se boji da će ga ovaj opljačkati, iskezi se i veli molim račun  :mrgreen:

Vjerojatno dok si to vozio su ljudi na stazi kraj ceste stajali od straha i širom otvorenih usta gledali u čudu  :D    Tak je lik sa VN2000 i otvorenim topovima (strane tablice) prošao kraj policajca i u velikom stupnju prijenosa zavrnio gasa......i sam znaš kakav je to zvuk, cajo se samo smije i pozdravlja lika, a šta će drugo sa njim  :mrgreen:


Kod nas uvijek ide bar 2-3 čopera u grupi po gradu, pa su to fini zvukovi, ne smeta ljudima kvalitetan zvuk nekog harleya, nego onih balavaca na komarcima sa rr auspusima i "crvenim malossi gljiva filterima" koji prave buku po noći kad stane tuliti sa nesnosnom bukom i kreće sa 19000 rpm i tako 2 minute proizvodi taj blesavi jednolični zvuk!
 
Jos uvijek nema odgovora da li neko zna koliko tocno hrvatskih novaca je kazna za prekomjerne decibele...

:neznam:
 
vlucic said:
Jos uvijek nema odgovora da li neko zna koliko tocno hrvatskih novaca je kazna za prekomjerne decibele...

:neznam:

Pitaj Hrvoja, on će znati  :mrgreen:

znam da su kazne bile reda veličine 1500-2000 kuna, sa izvanrednim tehničkim pregledom, e sad šta su im još nakeljili nemam pojma......mislim da su morali vratiti normalni auspuh, i onda ponovo platiti tehnički da bi se mogli legalno voziti. Bilo je to i na TV-u...
 
vlucic said:
Jos uvijek nema odgovora da li neko zna koliko tocno hrvatskih novaca je kazna za prekomjerne decibele...

:neznam:

I opet bi ja trebao mazohistički pretraživati NN, listati ZSPC, stiskati ctrl+F ilitiga "srč" jer ste vi zainteresirani toliko lijeni!?
A lijepo sam za vas nadobudne napravio "Lektiru za nadobudne" u  Info pultu :no:

Za početak imate ZSPC od članka 255 nadalje...
TEHNIČKI PREGLEDI VOZILA
Članak 255.
(1) Tehnički pregled vozila je djelatnost od općeg interesa.
(2) Radi provjere tehničke ispravnosti motornih i priključnih vozila, osim radnih strojeva, obavljaju se tehnički pregledi tih vozila.
(3) Tehnički pregledi vozila jesu redovni s ispitivanjem ispušnih plinova motornih vozila, preventivni i izvanredni.

(4) Na tehničkom pregledu utvrđuje se ima li vozilo propisane uređaje i opremu, jesu li ti uređaji i oprema ispravni te udovoljavaju li propisanim uvjetima za sudjelovanje u prometu na cesti.
(5) O obavljenome tehničkom pregledu vozila vodi se evidencija.
(6) Ministar nadležan za unutarnje poslove u suglasnosti s ministrom nadležnim za poslove prometa donosi propise o tehničkim pregledima vozila.

Članak 258.
(1) Pravne i fizičke osobe kad proizvode, održavaju, poprav­ljaju ili prepravljaju vozila ili stavljaju u promet vozila, uređaje, rezervne dijelove i opremu za vozila dužni su vozila, uređaje, dijelove i opremu proizvoditi, stavljati u promet, održavati, odnosno popravljati prema propisanim uvjetima nužnim za sigurno sudjelovanje vozila u prometu.
(2) Pravne i fizičke osobe koje su ovlaštene za servisiranje i popravljanje vozila, nakon popravka vozila kojem su u prometnoj nesreći ili na neki drugi način bili oštećeni sklopovi i uređaji koji su bitni s gledišta sigurnosti prometa, odnosno vozila na kojima su izvršili obimniji popravak uređaja za upravljanje ili uređaja za zaustavljanje vozila ili ugradnju, preinaku ili popravak uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila, dužne su takvo vozilo pod­vrgnuti izvanrednom tehničkom pregledu i vlasniku, odnosno korisniku vozila izdati potvrdu da je vozilo ispravno za sigurno sudjelovanje u prometu.
](3) Izvanrednom tehničkom pregledu vlasnici su dužni pod­vrgnuti i motorno ili priključno vozilo koje je isključeno iz prometa.
(4) Na izvanredni tehnički pregled uputit će se i vozilo za koje se opravdano sumnja da mu je ovjerena tehnička ispravnost, a nije bilo na tehničkom pregledu ili da tehnički pregled nije propisno obavljen.
(5) Vozila iz stavka 3. i 4. ovoga članka upućuje na izvanred­ni tehnički pregled policijski službenik.
(6) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba i fizička osoba-obrtnik ako proizvodi, održava, popravlja vozila ili stavlja u promet vozila, uređaje ili rezervne dijelove za vozila ili vozilo ne podvrgne izvanrednom tehničkom pregledu prije uključivanja u promet.
(7) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.
(8.) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ili vlasnik koji vozilo ne podvrgne izvanrednom tehničkom pregledu.


Članak 276.
(1) Motorna i priključna vozila koja se proizvode pojedi­načno ili se proizvode u vrlo maloj seriji ili vozila na kojima se vrši nadogradnja, pregradnja ili zamjena serijskog dijela ili uređaja na vozilu, moraju biti podvrgnuta ispitivanju promije­njenih dijelova i uređaja i ostalih tehničkih značajki prije puštanja u promet. Ispitivanju podliježu i svi pojedinačno proizvedeni ili pregrađeni serijski uređaji i dijelovi bitni za sigurnost prometa na cestama.
(2) Vozila za koja nisu poznati tehnički podaci potrebni za tehnički pregled i registraciju podvrgavaju se ispitivanju konstrukcijskih osobina i uređaja vozila radi utvrđivanja tih podataka.
(3) O tehničkim podacima utvrđenim u postupku iz stavka 1. i 2. ovoga članka izdaje se potvrda o ispitivanju konstrukcijskih osobina i uređaja.
(4) U postupku ispitivanja vozila provjerava se jesu li pojedini uređaji na vozilima homologirani.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ili fizička osoba-obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
(6) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač, odnosno vlasnik koji u prometu na cesti uprav­lja vozilom koje nije podvrgnuto ispitivanju sukladno odredbama ovoga članka.


Pa onda imate i ZOPPJRM- čl. 13 :LOL:
Član 13.
Tko se na javnom mjestu tuče, svađa, viče ili na drugi način remeti javni red i mir, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 50 do 500 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana.


ZAKON
o dopunama Zakona o izmjenama i dopunama zakona kojima su određene novčane kazne za privredne prijestupe i prekršaje

U članku 13. riječi: "od 500 do 5.000 dinara" zamjenjuju se riječima: "u protuvrijednosti domaće vlaute od 50 do 200 DEM".


Uostalom šta mene maltretirate, pitajte Bandita! :LOL: :LOL: :LOL:
 
Hrvoje said:
(6) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba i fizička osoba-obrtnik ako proizvodi, održava, popravlja vozila ili stavlja u promet vozila, uređaje ili rezervne dijelove za vozila ili vozilo ne podvrgne izvanrednom tehničkom pregledu prije uključivanja u promet.


Sve OK, ali šta ovo znači?
 
Iz vlastitog iskustva, bio sam zaustavljen u jednoj "općoj akciji" u Slavonskom Brodu, policajac mi je rekao da se tiho (ako je to moguće) odvezem kući i parkiram motor, da šalju "problematične" na izvanredne tehničke. Uz to što imam MIVV, tablica mi je bila s donje strane=nevidljiva. Svaka čast policajcu, kao što je netko već rekao, lovili su baš one koji su pravili probleme.
I ja sam nekad vozao 50-ice, 125-ice...valjda su onda ljudi imali veću toleranciju, a i nije bilo toliko motora....
 
  • Like
Reactions: enduro
zokx said:
Sve OK, ali šta ovo znači?

=

Staviš na motor supercharger i ne prijaviš ga na tehničkom. I onda te skuži neki policajac pa te pošalje na izvanredni tehnički i optuže te da si ugradio ventilator... :)
Isto je i sa plinom na autima. Bilo kakva preinaka koja izravno utječe na vožnju mora se atestirati.
 
bike me said:
=

Staviš na motor supercharger i ne prijaviš ga na tehničkom. I onda te skuži neki policajac pa te pošalje na izvanredni tehnički i optuže te da si ugradio ventilator... :)
Isto je i sa plinom na autima. Bilo kakva preinaka koja izravno utječe na vožnju mora se atestirati.

Ma kužim ja što se htjelo reći, ali daj pročitaj tu rečenicu još jednom
 
Ako mogu oživit ovu temu jer je doslovno prošlo 15 godina od zadnjeg posta.Naime po Puli se naglo namnožilo klinaca od 16-17 godina kojima roditelji imaju love i svinod reda voze Yamahe,Aprilie 125 sa topovima bez db killera.E sad,i ja vozim motor od uvijek i obožavam motore,ali šta je previše,je previše.Teroriziraju ljude od jutra do mraka i pogotovo noću.To ne ide qurca i moraš stiskat da bi išo 80,a na 80 doslovno ima zvuk polijetanja aviona.Policiju to očito ne interesira.Mene baš nerviraju jer ne kužim ćemu baš tolika buka.čuje se lijepo i kad je sve regularno_Očito sam jako star,pa ne kužim neke stvari?Po meni malo bi ibroditelji trebali utjecat na njih,a i policija bi ih malo mogla stisnut.Vidim ljude stalno kako mašu glavama kad prolaze mimo njih.Ima li po vama tu rješenja?Ili samo začepiti uši kad prolaze i biti tolerantan kao i drugi?
 
  • Like
Reactions: DacMan
I kod mene su se pojavila tri klinca na cestovnim KTMovima ali bi ih sreo samo u šetnji. Kao nekad, čuješ ga kad otvori a treba mu dva dana za kilometar. :mrgreen: Planirao sam ih ulovit međutim nestali su kao što su se i pojavili, vjerojatno je netko bio brži od mene.:p
 
  • Like
Reactions: POWER_NRG
ti "klinci" nisu svjesni kako neki uvjetno rečeno motori,
ili skuteri iritantno zvuče kad su potpuno ili djelomično otvoreni

znaš po zvuku koji je tip i skoro koliko otprilike ima cc,

a opet; stvarno dobro odrađen i pravi motor, koji
npr. ima čak i racing line exhaust, etc. možeš sasvim kulturno
voziti po gradu bez iritiranja penzića, ženica s djecom ili
kad si u nailasku na policijsku patrolu :mrgreen: (kao duh)

ja im ne zamjeram, jer svatko se može sjetiti svojih početaka
i želje za nekim preinakama, pa nek' im sudi (y)


( a možda zato što; kod mene ne prolaze u pozni sat ulicom :mrgreen: )
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nero
I u mene se svako nekoliko pojavi neki takav. Dok mi je djete bilo malo sam ispaljivao, jer živim uz cestu. Fakat je bilo grozno, pogotovo ljeti.
Tražio sam ih i ja, ali u pravilu neiskustvo odradi svoje prije policije. Nakon par mjeseci se negdje polome, ali onda nakon par mjeseci opet novi i tako godinama.
Fakat neznam kako policija sa njima izlazi na kraj, jer u pravilu takvi ni nemaju tablice. DBK je mali grad, pa nije baš teško doznat ko je to, ali mislim da ga policija mora uhvatiti u pekršaju.
 
Sramota, da sramota.
Dok sam ja bio klinac, marvinzi na apn petkama i devama nije bio dovoljan.
Mi bi odvidali auspuh i gas kros selo u pol noci i tako jednom tjedno.
Svi su znali da smo mi, al jbg nako djira sve zavidas i kad susjedi podemone upalis apena i on lagano radi nista strasno,...
Nas je to zabavljalo, kao danas tih par klinaca, za razliku od njih nas je bilo cca 10-15.
 
he tamo negdje 90 ih Jawa 350 u 3.00 skidanje oba auspuha ,i lagano pod utjecajem kanabloida vozikanje po selu.Pred jutro ostavim motor frendu da mož na teren .Jbg njemu su se ni krivom ni dužnom n.......i mame .😁
 
  • Haha
Reactions: Dene and D-M-K
Svi ste vi vecinom bili takvi klinci, samo ste zaboravili i ostarili pa vam sad smeta, a ako niste bili takvi onda mi vas je zao
Javi se kod alfe na raport.
Gle
Ima semafor u blizini, koji se može obići ulicom koja prolazi pored mog prozora.
Ali knap, ako se vozi normalno, na tih 300 metara, ima križanje i kružni tok.
Vjerovatno se tu jurcalo, pa je netko uvalio 2 ležeća policajca, e sad imamo ubrzavanje između njih i pucanje auspuhom na kočenju, pa opet ubrzavanje.
Ali ne motocikla, motocikl nije ništa za ove nove auspufe na autima.
Ali pazi, ti dečki nisu uopće za razgovor, već se kreće odma nasilno, mislim da te instagramčije ne znaju ni govorit više, niti sastavit rečenicu.
Znači pjena.