Isle of Man TT 2023.

basho1970

Member
Ove godine 10 bikera iz Slavonskog Broda motorima idu na IOM TT.
Nakon godinu i pol planiranja, muka oko rezervacija i iščekivanja ostalo je još 40 dana do starta.
Zahvaljujući frendu trkaču koji je sve ovo zakuhao i u svima nama probudio želju da ostvarimo ovaj san, nas 10 se okupilo i sad čekamo 2.6.2023.
Put će trajati 17 dana kroz 10 zemalja, s tim da smo na otoku 4 dana. Sve ukupono cca 5000 km.
Eto ekipa toliko za sada...
 
Evo svi smo se sretno vratili bez kvarova na motorima, bez bilo kakvih incidenata, zdravi i zadovoljni.
Nakon 4 dana autoputa prelazimo trajektom u UK i prilično dobro se snlazimo vozeći na lijevoj strani.
Dva dana obilazimo mjesta od Dovera do Liverpoola i onda na taj famozni trajekt za IOM. Na naše iznenađenje nije bilo puno bikera. Navodno ih je ove godine dosta odustalo.
Smješteni smo u mjestu Port Erin nekih 20-ak km od Douglasa.
Prvi dan otoka je bez trka pa obilazimo boxove i vozimo legendarni krug i naravno se fotkamo na svim značajnijim punktovima.
Staza koju voze trkači se ne može opisati, jer ustvari tek kad smo je odvezli donekle shvaćemo šta ti dečki rade s motorima na ovom otoku.
Bez teksta smo svi. Jednostavno je prezahtjevana i za vozača i za motor.
Kapa do poda svima koji se ovdje utrkuju.
Petak gledamo 2 utrke superstock i supertwin, a u subotu senior.
To morate doći vidjeti u živo. Nevjerojatno je s koliko hrabrosti ili ludosti dečki jure. Vjerojatno kombinacija jednog i drugog.

Nedjelja u ponoć povratak na tlo Engleske pa još 2 dana vožnje po lijevoj strani. Kući se vraćamo preko Dolomita koji nas oduševljavaju ljepotom i predivnim cestama.

Sve u svemu put za pamćenje. Još sređujemo dojmove.
 
svaka cast (y)

prijatelj mi je u liverpoolu i skoro svake godine ide na tt,i znam da je ove godine bio krkljanac na trajektu pa me cudi da ih je bilo manje,mada je on dosao dan prije utrka a ne odmah na pocetku pa je mozda do toga.


ja sam iducu godinu gore,poci cu mjesec dana prije i zatim na iom doci sa prijateljem dva dana prije pocetka i biti sve do kraja natjecanja.
 
  • Like
Reactions: rmisic and Hoger