Novi stacionarni radari

Zašto misliš da to nije problem ?
Te kamere su ne povezane. Znači trebao bi netko pregledati snimku na svakoj idućoj kameri da se utvrdi put kretanja. Ako bi ih pokušao povezati, dali te kamere mogu prepoznati i pratiti vozilo ili bi ih trebalo sve zamjeniti?
Mislim da i nije to baš tako lako a ni jeftino. A da to i napraviš opet ima ogromna područja u gradu na kojima nema nikakva kamera. Tako da mislim da je to možda neka daleka budućnost.
I da,ovo što si stavio je Kina,mi smo u Europi tako da ne znam kako bi to prošlo, pravo na privatnost i takve stvari.
Jedino gdje vidim problem je u cijeni koštanja centralnog sustava.
Kamere ne trebaju prepoznavati značajke slike, to naknadno radi SW. Facebook javno tagira slike ima već ohoho godina, Google pomalo na mala vrata pušta mogućnost tagiranja slika.
Kamera treba zabilježiti sliku i ciljane podatke (lokacija. vrijeme..) i arhivirati/poslati na centralni server ili dati pristup arhivi.
Zar nije ministar prometa spominjao sustav GPS trakinga za vozila kao jedna od opcija naplate cestarina (dakako i kontrole), no izgleda da je prevagnulo nešto slično ENC-u. Nije to nikakva svemirska tehnologija, a što se tiče zaštite privatnost, to ne vrijedi za potrebe državnih institucija i ako se ukaže potreba zakon se promijeni u par tjedana. Ovaj link za Kinu je usredotočen na pitanje privatnosti, ali u pozadini stoji sustav nadzora o kojem pričamo.
Zborim kao prometni stručnjak :cool: ispričavam se na OFF TOPICU.
 
Jedino gdje vidim problem je u cijeni koštanja centralnog sustava.
Kamere ne trebaju prepoznavati značajke slike, to naknadno radi SW. Facebook javno tagira slike ima već ohoho godina, Google pomalo na mala vrata pušta mogućnost tagiranja slika.
Kamera treba zabilježiti sliku i ciljane podatke (lokacija. vrijeme..) i arhivirati/poslati na centralni server ili dati pristup arhivi.
Zar nije ministar prometa spominjao sustav GPS trakinga za vozila kao jedna od opcija naplate cestarina (dakako i kontrole), no izgleda da je prevagnulo nešto slično ENC-u. Nije to nikakva svemirska tehnologija, a što se tiče zaštite privatnost, to ne vrijedi za potrebe državnih institucija i ako se ukaže potreba zakon se promijeni u par tjedana. Ovaj link za Kinu je usredotočen na pitanje privatnosti, ali u pozadini stoji sustav nadzora o kojem pričamo.
Zborim kao prometni stručnjak :cool: ispričavam se na OFF TOPICU.
U Europi imaš i ljudska prava i zaštitu privatnosti i ne može se to tek tako mijenjati. Znači nisam pravnik i nemam pojma ali mislim da to ne ide tek tako i da ne možeš tek tako napraviti big brother, evo npr. ovo,ne znam dali je i danas situacija takva ali pokazuje da i ne ide to tek tako
I drugo,imaš preveliki dio koji nije pokriven kamerama
 
Znaci presretač stoji u gradu i prati situaciju i samo snima, cisti primjer na rivi, njemu kamera alarmira vozilo u prekrasaju, on i dalje sjedi, povezan je sa svim kamerama za nadzor ne za brzinu. Kad se zaustavis s vozilom on krece za tobom. i ima uvid na sve tvoje prekrsaje od trenutka pracenja.
 
  • Wow
Reactions: Octane and go-go
Znaci presretač stoji u gradu i prati situaciju i samo snima, cisti primjer na rivi, njemu kamera alarmira vozilo u prekrasaju, on i dalje sjedi, povezan je sa svim kamerama za nadzor ne za brzinu. Kad se zaustavis s vozilom on krece za tobom. i ima uvid na sve tvoje prekrsaje od trenutka pracenja.
to je katastrofa u svakom smislu.....
 
Nitko vise ne spominje nadzor brzine s dronovima:unsure: jedno vrime bilo aktualno, a sad muk. Sican se prie par godina jedna aplikacia je javila u Vinkovcima da dronovi mjere brzinu. Nisan ih uocia ali sam dobro promislia ima li vise smisla imat motor:eek:
 
mjerenje brzine dronovima nebi rekao, ali nikad ne reci nikad,-prije će bit razna prestrojavanja i preticanja preko pune crte
 
Nitko vise ne spominje nadzor brzine s dronovima:unsure: jedno vrime bilo aktualno, a sad muk. Sican se prie par godina jedna aplikacia je javila u Vinkovcima da dronovi mjere brzinu.

I na kojem principu to radi, obzirom da su dronovi uglavnom spori i ne mogu pratiti vozila?? Fakat ne znam...
 
Brzo se to zanemari kad im se sprdne.
Mislim da bi ipak išao neki predlog, pa se nadam da bi se našao neki odvjetnik koji bi to prikazao kao zadiranje u privatnost itd...
A opet da i uvedu, nismo mi baš pokriveni tako kamerama,normalno da bi se puno toga moglo naći ali opet dosta toga ne
 
Mislim da bi ipak išao neki predlog, pa se nadam da bi se našao neki odvjetnik koji bi to prikazao kao zadiranje u privatnost itd...
A opet da i uvedu, nismo mi baš pokriveni tako kamerama,normalno da bi se puno toga moglo naći ali opet dosta toga ne
Da ne zagadjujem temu gdje su bili ti prijedlozi 2020 i sljedecu godinu dvije... Samo kazem, zakone pisu za sebe ne za nas. Kad im se sprdne promjene ih.
"Za sigurnost gradjana" jer uvijek im je nasa sigurnost No1 prioritet
 
  • Like
Reactions: t0malito and Dene
Da ne zagadjujem temu gdje su bili ti prijedlozi 2020 i sljedecu godinu dvije... Samo kazem, zakone pisu za sebe ne za nas. Kad im se sprdne promjene ih.
"Za sigurnost gradjana" jer uvijek im je nasa sigurnost No1 prioritet
Slažem se s tobom da je to moguće,ali za razliku od Kine ipak kod nas postoji neka šansa i da ne bude tako. I opet ti kažem,ako i odluče trebati će prvi postaviti na tisuće i tisuće kamera.
 
Slažem se s tobom da je to moguće,ali za razliku od Kine ipak kod nas postoji neka šansa i da ne bude tako. I opet ti kažem,ako i odluče trebati će prvi postaviti na tisuće i tisuće kamera.
Placaju ih nasim novcim.
Nije ih ni kinez postavio u jedno popodne.
Ne tako davno ako te pandur ne zaustavi na cesti nisi se imao zasto tresti, sad je taj uz cestu najmanji problem. Kamera za brzinu, nadzor prometa, red light, nadzornih po gradovima itd mali milion.
Ko i ove do sad kad pozele uvesti sistem ko kina "radi vece sigurnosti gradjana" platit ce se kamere iz naseg djepa, a postavit ce ih vec neki rodjo koji ce otvorit firmu samo za tu prigodu koji dan prije. Pokrit ce se veci gradovi, a gdpr ce bit gdje je bio i sa covid passom.
Iskreno mislim da nismo predaleko od te ideje. Mozda ne sutra, ali opet kazem, prije 15-20 godina se nisam puno znojio oko lokacija za kamere ili programa za dojavu istih.
Koliko se drzii do gdpr je dovoljan tvoj clanak gdje u jednoj clanici unije te kamere narusavaju gdpr, a u drugoj (kod nas) ne. Isti zakon, ista unija. Al mogu sto hoce.
Za nasu sigurnost u prometu/zdravlju/nastavi niz
 
Zivjet ce mo u 15 min City jedine kamere koje ce biti one koje ce nas kontrolisati ako izadjemo iz odobre zone tj kvarta u kojem zivimo, prometala necemo ni imati :mrgreen: