Odšteta od Hrvatskih cesta nakon pada

Hvala!

Ma razumijem, ali ne da mi se jebati sa odvjetnikom ako nema potrebe. Budem u idućem mailu priprijetio odvjetnikom i dokazima da i dan poslije nije bilo očišćeno.

To ti nece pomoc, ali nece ni odmoc ako gubitak vremena ne smatras odmaganjem. To je veliki sustav, k tome drzavni, oni tako ne funkcioniraju. Ni tuzbe se ne boje jer na kraju to sve mi platimo kroz punjenje proracuna, pa sad ako na konto zateznih kamata moraju platit nesto vise, nitko od njih za to nece biti kriv niti odgovarati. Moj savjet je da angaziras odvjetnika koji se bavi takvim slucajevima i pustis njemu da radi, a naplatit ce se od odstete kad ona dodje pa nemas troskova (vjerojatno ce uzet 15%, takva je obicno tarifa).
 
Tako su i mene savjetovali pa je sud nakon 15 godina donio rjesenje da za odrzavanje nisu odgovorne hr. ceste nego zupanija. Odvjetnica je radila na proviziju pa se bez mog znanja zalila, trazila reviziju… Saznao sam tek kad mi je drzava ovrhom skinula 35tkn s racuna
 
Last edited:
Tako su i mene savjetovali pa je sud nakon 15 godina donio rjesenje da za odrzavanje nisu odgovorne hr. ceste nego zupanija. Odvjetnica je radila na proviziju pa se bez mog znanja zalila, trazila reviziju… Saznao sam tek kad su mi je drzava ovrhom skinula 35tkn s racuna

Ja imao u zivotu 4 puta iskustva sa sudovanjem oko odsteta (materijalnih i nematerijalnih), odvjetnici vodili. Bio sam s njima u kontaktu cijelo vrijeme i obzirom da je u sva 4 slucaja i policijski zapisnik isao u moju korist (zapravo jedan nije, ali to je bilo jer sam bio odvezen u bolnicu sa majkom jer smo stradali u sudaru i nisam ni docekao dolazak policije - hitna nas otpeljala jer je bilo bas grdo, majka ostala 80|% invalid i tako je i danas, gdje sam prvo bio optuzen za prolazak na crveno svjetlo, ali par svjedoka koji su stajali na crvenom u istom smjeru kad je krivac proletio ko da je zeleno je bilo navedeno u zapisniku jer su ostali na uvidjaju i kasnije me na sudu svjedocenjem "oslobodili", a onda smo majka i ja imali i osnove za naplatu steta : Vukovarska u ZG, krizanje sa Miramarskom, vozio majku s posla iz INA-e i cekao na semaforu zeleno pa krenuo, presao juzni dio Vukovarske, trajmvajske pruge, par sjevernih traka Vukovarske i onda nas satro u suvozacka vrata pred kraj krizanja prolaskom na deeeeeebelo crveno - toliko o drotu koji je radio uvidjaj, pricao samo sa tim vozacem koji je mogao reci sto hoce, ali i drot bio glup da i svjedoke navede u spis iako su dali izjave i na licu mjesta, a svejedno meni dosla prijava, al to je bilo divljih ranih 90tih), rezultati sva 4 postupka su bili u moju korist, a odvjetnici dobili svoj dio kolaca. Odvjetnike nisam znao od prije, angazirao ih na preporuke prijatelja.
 
Last edited:
Nisu te zajebavali na racun "nisi prilagodio voznju uvjetima na cesti", prekoracenje brzine itd....?

Nisu te zajebavali na racun "nisi prilagodio voznju uvjetima na cesti", prekoracenje brzine itd....?
Uzeo odvjetnika,platio vještaka koji je dokazao da se na takvom pjesku na kolniku može pasti sa 48 km/h (ograničenje bilo 50).Treba znati ki je zadužen za održavanje tog dijela ceste,jer ako krivog tužiš otegne se u desetljeća!
Brzinu mi i onako nisu mjerili kad se to desilo.
 
  • Like
Reactions: elektricar86
Pozdrav

Jučer sam iza zavoja naletio na masnu fleku na cesti i pao sa lakšim ozljedama (oguljen prst, natučen abdomen, udareno koljeno) i oštećenjima (lonac, dekl, papučica i ručica kočnice, slider, rukavice, jakna, hlače). Zvao sam policiju, odrađen je uviđaj, isključeni su alkohol i divljanje (vozio 40, ako, oštar zavoj) i otišao sam na hitnu na pregled.
Planiram tražiti odštetu od Hrvatskih cesta jer ih plaćam na tri registracije i gorivu, pa me zanima jel netko ima kakvih iskustava, savjeta, ...

Hvala
Imao jako sličan slučaj 2020. godine,samo kaj sam ja pao zbog šodera u zavoju.Nakon preko pol godine mi je došla kazna od 2500 kn za izazivanje nesreće zbog neprilagođene brzine uvjetima na cesti,na to sam uložio žalbu pa su me na sudu oslobodili jer sam kao dokaz uložio fotografiju di se vidi šoder na cesti,tak da prvo se pokušaj oslobodit od plaćanja kazne,a onda razmišljaj o odšteti.Ja sam isto tražio i odštetu,al vjerojatno niš od toga (bar za sad) jer je odvjetnik negdje izgubio papire koje sam mu predao,a i jedini svjedok čiji broj imam je otišao u Njemačku.
 
Imao jako sličan slučaj 2020. godine,samo kaj sam ja pao zbog šodera u zavoju.Nakon preko pol godine mi je došla kazna od 2500 kn za izazivanje nesreće zbog neprilagođene brzine uvjetima na cesti,na to sam uložio žalbu pa su me na sudu oslobodili jer sam kao dokaz uložio fotografiju di se vidi šoder na cesti,tak da prvo se pokušaj oslobodit od plaćanja kazne,a onda razmišljaj o odšteti.Ja sam isto tražio i odštetu,al vjerojatno niš od toga (bar za sad) jer je odvjetnik negdje izgubio papire koje sam mu predao,a i jedini svjedok čiji broj imam je otišao u Njemačku.
To ti je tako kod nas, moj otac je isto tražio sudski odštetu pa dok je došao red na njegov slučaj, susjed Jura je umro u međuvremenu, ostao bez svjedoka ....
 
  • Like
Reactions: ZP1993
tak da prvo se pokušaj oslobodit od plaćanja kazne,a onda razmišljaj o odšteti
Služba koja održava ceste je navedena kao krivac za uzrokovanje prometne nesreće na policijskom izvješću.

Preksutra je dva tjedna otkad sam zvao za požurnicu, tako da u srijedu, ako se do tada ne jave, zovem opet.
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Služba koja održava ceste je navedena kao krivac za uzrokovanje prometne nesreće na policijskom izvješću.

Preksutra je dva tjedna otkad sam zvao za požurnicu, tako da u srijedu, ako se do tada ne jave, zovem opet.
Imao si sreće onda,obično okrive vozača sa onom famoznom brzinom neprilagođenom uvjetima na cesti.Sretno s traženjem odštete 👍
 
Upisano je u zapisnik da nisam prekoračio ograničenje.

Imao prije mozda i 10ak godina slicnu situaciju preko sljunka.
Unutar ogranicenja ali neprilagodjeno uvjetima na cesti (sunce u oci, sljunak na cesti i prednja samo kliznula)
Zalio se, al nista se nije promjenilo. Donekle umanjena kazna i to je to
 
kaj se tiče naknade šteta i odštetnih zahtjeva, ja bi vam preporučio odvjetničko društvo Mađarić&Lui.. isto tako su odlični za medicinske pogreške (i super su za dogovorit se)..
 
ja bi vam preporučio odvjetničko društvo Mađarić&Lui.
S obzirom da im je jednostavnom google pretragom vidljiv rejting kojim ih ocjenjuju, a i u clancima su vecinom oko muljanja s bandicem i laznih ovrha pretpostavim da je odlicno jer ih se moze platit na rate? 🤣🤣🤣
IMG_20231212_084107_195.jpg
 
kao i ostali tvoji komentari vidi se kako prštiš od pameti i logike, bitno skupit koji lajk ;) .. jesi pročitao malo komentare po pitanju recenzija? lažnih ovrha :D :D da bi nekog ovršio, moraš imati pravni slijed pametnjakoviću
 
Ovaj drugi mi je poznanik. A ono, ljudi rade svoj posao, ni najbolji ni najgori. Trebalo bi se raspitati tko je u tome trenutno najrazvikaniji iako ni to nije garancija.
 
vidim po cajtungima da neki dripac iz Sanobora riješava štete promptno:mrgreen: