Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

gore. kad samo nemaš tablicu, a nosač je uredan ne mogu ti dokazati da si je skinuo s namjerom i onda ide ova kazna 30 tj. 15 eura. za listove, naljepnice, gaćice mislim da ima u zakonu nešto za namjerno prikrivanje i da je ozbiljnija kazna, ne znam je li isto vrijedi i za preklopljenu tablicu, ali logika mi nekako nalaže da to spada pod istu stvar.
sad sve ovisi na koga ćeš naletiti, nek napiše netko svoje iskustvo ako je najebao zbog prikrivanja tablice, i kolika je šansa da će te za preklopljenu tablicu stvarno poslati na izvanredni, a ne samo napisati ovu kaznu od 30 eura. meni je npr. nedavno zaustavilo prijatelja koji nije imao ni nosač ni žmigavce ni išta, ali bio je pristojan i uredan u svemu ostalome pa se izvukao samo s ovom kaznom od 30 eura 😅

ma ja mislim da se moze izvuc ako nemas nista, ali opet zavisi na koga naletis
 
  • Like
Reactions: t0malito
2Zek@n

već je u temi i previše napisano, :mrgreen: ali meni svejedno, jer ionako
u buduće kod mene sve bude po PS-u, jer ja sam drugačiji :mrgreen:
a i motor bude potpuno druge koncepcije :mrgreen:(y)

BTW
vidi ovoga ;) ne znam 'jel još u životu

View attachment 775858

neznam ako je na zivotu, ali jako lijepo izgleda ovo, ali da se montira rep od r1...triba dosta palente pojist za to :D
 
(y) e da,

a ako baš hoćeš konkretan odgovor u vezi prethodnog ;)
jer takva su došla vremena :mrgreen:

stavi neki mali nosač koji možeš upisati i bar ljepše izgleda nego OEM,
ako te veseli, a ovo; to ti je danas minimum za komfornu vožnju, prelazak
granice, STP, itd. :mrgreen:(y)

1706810267842.png
 
Last edited:
time, kod ovako koncipiranog okvira za motor, ali i kod auta,
skidaš onu dolje plastiku, tako da je pomjeriš u stranu, kako
ne bi pukla plastika, za razliku od onih koji idu na pritisak,
kroz sredinu ;)

(kad vraćaš, prvo staviš te krajeve u stranu i onda pritisneš po sredini)
 
  • Like
Reactions: ODST
Članak 244.

(7) Novčanom kaznom u iznosu od 30,00 eura kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema
propisan broj pločica ili na kojem su te pločice ili međunarodna oznaka postavljene tako da se dobro
ne vide ili nisu čitljive.


ZSPC navodi samo ovo. A koliko vidim i koliko me CTRL+F služi, niti Zakon niti Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama niti Pravilnik o tehničkim pregledima vozila ignoriraju gaćice.:rolleyes:
I mislio sam da je tako jer sam i ja samo to našao. (y)
 
Mislim da je 40 KM kazna ako nemas tablicu, odnosno 20 KM ako platis u roku od 8 dana.
Odnosno konvertovano - 20/10 EUR

Za text malim slovima, slicno se i ja ponasam. Ovaj preklop koristim uglavnom po BiH i ponekad po Hrvatskoj. Na duze ture kada putujem stavim saraf za zakljucavanje polozaja, ali u tom slucaju na dijelu puta kroz BiH je tablica u koferu :mrgreen:

EDIT: za prsluk su te pokusali prevariti. U BiH nije obavezan. Isto kao ni prva pomoc. Mislim da je od exYu zemalja jedino u Crnoj Gori obavezan prsluk

I da, u BiH sto normalnije vozis i izgledas to je veca sansa da ce te zaustaviti. Onako, bar rutinska kontrola. Ako si stranac onda da te pokusaju sta izvarati…
A ako te vide u naletu brzine, obicno nece ni pokusati, jer znaju da takvi rijetko stanu pa cemu onda da se sramote :)

Prošle godine su me u blizini Foče zaustavili, sve pregledali i kad su vidjeli da je sve ok, onda su počeli fantazirat da moram imati prvu pomoć i da je ona i u Hrvatskoj obavezna ali nisam se dao zajebati, na kraju su odustali jer su vidjeli da su na tvrd orah naletili...😁
 
Motor registriran uvijek.
Nosač s tablicom uvijek gore .
Ne skidam ,ne prekrivam s ničim,ne stavljam nikakva pokrivala ,tipa list ,ženske gaćice i slične šeme.Opičim po plinu,doduše sve manje,kazne sam platil kad nisam mogel izbjeći niti se dogovoriti.,bez vozačke od 88me kad sam položil nikad nisam ostal.Uljudno se ponašam kad me zaustave,pristupam skrušeno i s osmjehom na licu.Opomenu imam prije dva mjeseca zbog vožnje po prometnici koja zapravo nije namijenjena za vozilo s kojim sam tada prošao.Eto ,za mnoge i iz moje ekipe nisam podoban ,ali u mom novčaniku je uvijek smotana neka para za nedaj bože.
Lastane pomagaj.🤣🤣😎
 
Otprilike i ja isto tako, kad se može srat po cesti onda si dam oduška, kad ne može onda sam uzor zakonitosti, kada zaustave uljudnost i jedan ponizan odnos bez omalovažavanja i uvreda je temelj i izuzetno rijetko da mi se to nije isplatilo, ljudi rade svoj posao i ne tražim kruha preko pogače...
 
Prošle godine su me u blizini Foče zaustavili, sve pregledali i kad su vidjeli da je sve ok, onda su počeli fantazirat da moram imati prvu pomoć i da je ona i u Hrvatskoj obavezna ali nisam se dao zajebati
(y) to je zato što i oni prate motori.hr, pa
im od nekih forumaša padaju svakakve blesave ideje na pamet :mrgreen:


nisam se dao zajebati, na kraju su odustali jer su vidjeli da su na tvrd orah naletili...😁
bili smo i mi "tvrdi orah", bar kad su aftermarket auspusi i skidanje DB kilera u pitanju
ali sjebao nas forum (n) sreća, pa tamo nema motori.hr (y):mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Ico92
od svih stvari koji su spomenute tu, ja ću se na novom motoru
drznuti i neću imati onu nalju sa teh. pregl. :cool:


odlučio sam biti opasan i zajeban tip, od kako sam vidio da su mi muda
svaki dan duža nego kurac, a nekada je bilo obrnuto :mrgreen:
To ide sa godinama, a nema ih malo 😁
 
  • Like
Reactions: DADO+