Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

U svoje vrime sam imao prometnu, a kaciga je bila na glavi isključivo jer je bila jaka bura. Udarac kacigom u rubnik, nacikla je. A Nolanka, koštala me bila ko pola tog krša koji sam onda vozio. Ali glava je ostala čitava. Od tada uvik oprema, čim bolju si mogu priuštiti. Da je brdo love bila bi i bolja. A u mali ruksak (ko nema kufer) stanu ili teniske ili obične šlape.
 
U svoje vrime sam imao prometnu, a kaciga je bila na glavi isključivo jer je bila jaka bura. Udarac kacigom u rubnik, nacikla je. A Nolanka, koštala me bila ko pola tog krša koji sam onda vozio. Ali glava je ostala čitava. Od tada uvik oprema, čim bolju si mogu priuštiti. Da je brdo love bila bi i bolja. A u mali ruksak (ko nema kufer) stanu ili teniske ili obične šlape.
Slažem se, na opremi i gumama nema štednje…
Nijanse mogu značajnu razliku odigrat
 
Za kišu bi navodno i cipele povremeno trebalo našpricati sprejem za impregnaciju. Jednom su mi promočile TCX pa su mi rekli da ih vratim na reklamaciju ali nije bilo više tog modela pa sam rekao da ću našpricat. Ne sjećam se više šta je bilo dalje ali vidjet ćemo, još ih imam. :mrgreen:
 
Dok sam bio u Aziji di kisa padne neocekivano i cesto sjecam se u pocetku sam nosio one poncho kabanice, potrgao bi jednu svaki puta i bio polu mokar.. onda sam kupio neko bezveze kisno odijelo, trajalo je neko vrijeme i onda su hlace pocele propustati. nakon valjda dve godine toga mi je doslo u glavu kupiti nesto kvalitetnije, i uzeo sam revit kisno odijelo. Vec ga godinama nosim sa sobom,uvijek je ispod sica , skroz kricavo da svijetlim na cesti ko zarulja. Super se vozi s tim, ne leti previse po vjetru i po kisi vozim i preko 100kmh bez problema a dodjem doma suh.. Ali sad vec uglavnom rijetko idem na motor po kisi, (jednostavnije mi je u auto) ali ponekad te opet kisa uhvati na putu negdje a kvalitetna oprema puno znaci.
A za tenisice imam one smijesne silikonske navlake uvijek u motoru, dobro dodje ako bas zatreba da ne cijedim carape. :mrgreen:
 
Slažem se, na opremi i gumama nema štednje…
Nijanse mogu značajnu razliku odigrat

Jednom sam proklizio s 2g starim pirelli diablo na beverly 400 i docekao se na nogama bez ogrebotine izmedju masu autiju na prometnoj cesti. Od tada svake godine nove gume. Ako nisu skroz potrosene onda svake dve godine zamjena. Ne isplati se riskirati.
A opremu - nemaju svi mogucnosti odmah sve kupiti , ja malo pomalo krcam i skupljam. za sad dve jakne , dve kacige, nekoliko rukavica i traperice. takodjer za bolju polovicu kacigu jaknu i rukavice pod obavezno.. na skuteru sam pa ne brijem na cizme.
A da je skupo je ali .. koliko bi platio onaj koji je najebo bez zastite - samo da je bar imao neku zastitu. *nije durex reklama :mrgreen:.
 
Jbg skupo je da, start najskuplji 😁
Mene je start ugrubo 100k kn kostal 2018.-e, a sa skutera sam na motor prelazil kao…
Dns bi to vjv bilo oko 20k€, ta razina opreme i motor…
ugl, svake godine još uvijek kupim neki dobar komad opreme (najcesce najbolji u klasi), prosle god cizme gore-tex, ove god opet rukavice, nek se nađe, i tak svake god gomilam komad po komad 🤣
 
Bas sam prije par dana racunao start offroada, ukljucujuci motor, jer sam bas sve rasprodao i razdijelio. Cak i s nekim uvjetno receno povoljnijim cijenama dosao bi na okvirnih 15kE.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
od dvodijelnih koznih odijela, jel itko ima kakva iskustva s bogota, berik ili pak da ni ne razmisljam o tim "jeftinijim" odijelima jer je prevelika razlika u kvaliteti naspram macna, alpine i slicno?
 
Trenutno sam prvi put od kad vozim u situaciji da sam kožu skroz zamijenio tekstilom, tako da sam idealan savjetnik.😂 Htio sam samo reagirati da za Bogotu nikad cuo, za Macnu tek kad se tu pojavila pa mislim da ne idu istu recenicu sa Alpinestarsom. 😇
 
Jbg skupo je da, start najskuplji 😁
Mene je start ugrubo 100k kn kostal 2018.-e, a sa skutera sam na motor prelazil kao…
Dns bi to vjv bilo oko 20k€, ta razina opreme i motor…
ugl, svake godine još uvijek kupim neki dobar komad opreme (najcesce najbolji u klasi), prosle god cizme gore-tex, ove god opet rukavice, nek se nađe, i tak svake god gomilam komad po komad 🤣
Da
Tako nekako najbolje
Svake godine nesto se uzme
Sad mi je “problem” jer svega iman a ne da mi se gomilat mada iman 4,5 jaketa i troje gaca….za svaku priliku😂
Ne iden na najskuplje nego kad je akcija 30% posto…..Dainese uglavnom…iman i D-dry i goretex….ovi laminirani novi sta je izvana ka guma jos nisan….nema potrebe…..i ove sta iman su relativno novi…
O obuce san na Daytoni….ja prezadovoljan mada ove velike cizme sta iman su malo prejake….transtourman….bla bla….
A rukavice Dainese goretex….kozne…..i neke litnje Rukka….gledan uvik uzet kad je akcija…..za Dainese znan brojeve….
Za revit san se zamalo zajeba…sva srica proba u prike i narucia broj vece….ta revit za lito je top …..
 
Za bogotu neznam, ali berik se iskazao kao ozbiljan proizvod. Orilam o modelima do 2015 cca, neznam kak je sad situacija.....
 
Bogotto je budget brand firme FC-Moto. Mislim da se proizvode u Indiji negdje. Nista losije ni bolje od ostalih budget brendova, ali ne treba ni ocekivati kvalitet Dainese-a i Alpinestarsa.
 
Supruga i ja si uzeli dvije jakne i dvoje hlača marke Ridero (navodno je češka marka), došao prijatelj koji je postao prodajni zastupnik tvrtke IAG i pokazao nam što sve ima, probali, kvaliteta i dizajn su bili stvarno puno bolji od ičega i slične cjenovne razlike, dapače kao i puno skuplje brandovi sa imenom...

Svaka jakna ima dva uloška, hlače jedan, hlače i jakne su vodonepropusne, imaju ventilacije, štitnike i za leđa i bubrege i u laktovima i koljenima, uglavnom i jakne i hlače imaju apsolutno sve điđe (uz puno mogućnosti stezanja i podešavanja) koje trebaju imati i koje imaju i puno skuplje marke, koliko meni treba (izrada je i na opip robusna i istodobno vrlo kvalitetan dojam ostavljaju, materijali su odlični i ugodni) nadam se da će potrajati, iako kada zbrojim cijene - smatram da je roba definitivno puno bolja od tih cijena... dvije full jakne i dvoje hlača - sve skupa za mene 240 eura, znači dvoje jakni i dvoje hlača za full toplo-hladne sezone sa svim dodacima = 240 eura... ako nekoga zanima više, mogu proslijediti link, a od cijena na webu može dobiti još i 15-20% dolje ako se zainteresirani forumaš pozove na mene...
 

Attachments

  • Ridero Jakna.jpeg
    Ridero Jakna.jpeg
    158.4 KB · Views: 0
  • Ridero Hlače.jpeg
    Ridero Hlače.jpeg
    142 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: gile noćna mora
ima netko ovo ili nekaj slično?

ono kaj me zanima, kak to igra ispod jake i kaj nosite ili ne nosite od protektora s tim u kombinaciji?
imam 3 jake, za dvije se ne brinem da će pasat, ali u kombinaciji s dainese super speed 3 koja ima iza već mini grbu bi moglo bi problema...
 
ima netko ovo ili nekaj slično?

ono kaj me zanima, kak to igra ispod jake i kaj nosite ili ne nosite od protektora s tim u kombinaciji?
imam 3 jake, za dvije se ne brinem da će pasat, ali u kombinaciji s dainese super speed 3 koja ima iza već mini grbu bi moglo bi problema...
nevezano za tvoje pitanje, ali uz ostale benefite airbag vesta zar glavni benefit ne bi bio da ti se napuse oko vrata, sto bolje fiksira kacigu i smanji taj trzajni pokret vrata prilikom udara? dainese i astars koji se nose ispod su svakako puno ljepse rjesenje, ali oba mi ne zadovoljavaju tu glavnu funkciju, a samo zbog toga bi se ja osobno uopce zezao s tim.
usporedi kako eksplodira helite, a kako ovi ostali. gadan je za popizdit, ali po meni jedini obavlja ono sto treba.
 
Ja imam helite crnu vestu/prsluk s kornjacom koja se moze izvaditi.Preko ljeta prebacim preko mash jakne koja nema leđni protektor i sasvim je ok.A kada je hladnije preko zimske jajne tkd bez leđnog protektora i jos bolje grije.Mozda nije lijepo a niti praktično, ali se osjećam sigurnije
 
  • Like
Reactions: t0malito
Ja imam helite crnu vestu/prsluk s kornjacom koja se moze izvaditi.Preko ljeta prebacim preko mash jakne koja nema leđni protektor i sasvim je ok.A kada je hladnije preko zimske jajne tkd bez leđnog protektora i jos bolje grije.Mozda nije lijepo a niti praktično, ali se osjećam sigurnije

ovo?
 
  • Like
Reactions: t0malito