Beverly club

Breeze jesi li ikad štelao ventile?
Sa prvim 300 ie. sam napravio , kao šta sam napisao za 6 godina 70 000 km.
Za to vrijeme samo obični servisi ; ulje , filtar ulja , svijećice , ulje u diferencijalu i to svakih 7500 km.
Na svakih 20 000 sam mijenjao remen i ruline..
Na 50 000 sam promjenio ulje u kočnicama i to je sve...
Kad sam ga prodao imao sam gore tvorničke pločice na diskovima...
Ni lamelu kvačila nisam mijenjao...
Izvrstan skuter !
Ovaj je 400 hpe je nov i ne očekujem nikakve probleme .
Kad za 4 godine napravim 40 000 km ide u prodaju 😉 pa dolazi novi ..
 
Možda prebrikani immobilizer. :mrgreen: Jel ti sve na skuteru uredno radi?
Evo imam mu promijenit regler ovih dana kad se vratim na otok, jer prepunja aku na većim okretajima (preko 16v), žmigavci rade samo na minimumu, na većim okretajima nikako.. ali drugo sve mi se čini da radi.. kupio sam ga od frenda, stajao je godinu ipo na kiši i svemu al sam ga ja doveo u red (i jedan odličan meštar), jedino me jos ovo muči šta je to tu točno, jer ne primjećujem neš drugo da ne radi što se tiče elektronike . Da i na satu ima 3800 km, i ne prikazuje mi potrošnju uvijek je na 0.0L
Screenshot_2024-04-24-19-17-57-926_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Zna li itko ,kada bi mogla doći u prodaju nova bojs za 2024.Radi se o piaggio beverly 300 hpe.
 

Attachments

  • SmartSelect_20240425-221620_Chrome.jpg
    SmartSelect_20240425-221620_Chrome.jpg
    1.7 MB · Views: 0
Molim za savjet.
Za Beverly 400 HPE koji držač mobitela preporučujete? Ima li kakvih iskustava sa deflektorom za originalni vizir (smanjenje turbulencija)?


Pozdrav svima
 
Last edited:
Mate ima taj deflektor ako se ne varam na svom Beverlyu i kaze da stvar funkcionira,

Po cesti vidim da dosta motora i skutera ima taj deflektor, valjda se ne bi prodavalo da ne valja

Ja sam uzeo na kraju veliki vizir jer je cijena ista kao deflektor, a i bio sam malo skeptican :)

Plus sa velikim vizirom dobijem i kakvu takvu zastitu od vjetra za sake
 
Sto se tice navigacije, za skutere ili motor, meni osobno se onaj proizvod Beeline cini odlican...

Je da je prilicno skup, ali mislim da je takva vrsta uredjaja super za 2 kotaca

Ja sam imao plan kupiti tomtom vio, no taj uredjaj vise nije podrzan, nazalost
 
Mate ima taj deflektor ako se ne varam na svom Beverlyu i kaze da stvar funkcionira,

Po cesti vidim da dosta motora i skutera ima taj deflektor, valjda se ne bi prodavalo da ne valja

Ja sam uzeo na kraju veliki vizir jer je cijena ista kao deflektor, a i bio sam malo skeptican :)

Plus sa velikim vizirom dobijem i kakvu takvu zastitu od vjetra za sake
Nemam, ima frend i jako je zadovoljan. Mislio sam probati ali nikako da ta tema dođe na red. Ovaj veliiki vizir mi je još uvijek previše penzionerski pa ni to vjv neće biti skora opcija. :mrgreen:
 
Danas sam pogledao Kappin nosač mobitela što se montira na šipku retrovizora. Još ću pogledati, ali mislim da sam blizu kupnje. Kakva su iskustva sa "poštarskim" vizirom, jer je cijena deflektora je skoro kao i sam veći vizir.
 
Mate ima taj deflektor ako se ne varam na svom Beverlyu i kaze da stvar funkcionira,

Po cesti vidim da dosta motora i skutera ima taj deflektor, valjda se ne bi prodavalo da ne valja

Ja sam uzeo na kraju veliki vizir jer je cijena ista kao deflektor, a i bio sam malo skeptican :)

Plus sa velikim vizirom dobijem i kakvu takvu zastitu od vjetra za sake
Koji je vizir, zadovoljan? Koliko si visok?
 
Koji je vizir, zadovoljan? Koliko si visok?
Uzeo sam od Givi veliki vizir "postanski",

malo je zeznuto za staviti ga jer su na onom dijelu gdje spajas vizir sa nosacem vizira napravili da nema navoja za vijak, znaci ustvari ti napravis navoj u tom trenutku kada zasarafis, sto je po meni retardirano jer ispada da je vizir za jednokratnu uporabu, ne znam kako bi se to nazad usarafilo ako u nekom trenutku odlucis skinuti, pretpostavljam nikako...mislim, mozes ga skinuti tako da skines sve zajedno onaj nosac vizira i vizir sa skutera, ali stvarno ne znam kako bi se nazad stavio sami vizir ako ga skines sa nosaca...

Pretpostavljam da je originalni Piaggiov bolje rijesen set, ali taj kosta 200 €

Mene je na prvu uplasilo kad sam vidio koliko je tanak sami vizir, onaj polikarbonat, i kako se lako savija, duplo je tanji od npr. onog koji imam na Kymcu original, ali je zato pogled kroz njega odlican, doslovce kao da gledas kroz staklo od auta, ovi deblji malo ipak cudnije lome svijetlost...kad se postavi, nema nikakve veze sto je tanak, skoro pa uopce se ne savija od vjetra, mislim, stabilan je skroz, max sto sam isao je cca 120 po km satu i bez problema to odradjuje...inace na njemu ti pise da kad vozis sa tim vizirom da ne vozis brze od 130km/h, i kod jakog vjetra prilagodis brzinu...velik je fakat i mozda u nekim trenucima moze biti kao jedro :mrgreen:

Inace, ja sam visok 190 cm i meni je taj Givi vizir stvarno odlican, zadovoljan sam kupnjom bez obzira ne zeznutu montazu...prakticno sam skroz zasticen od vjetra, jedino gdje mi sad baca je nekako preko kacige i oko vrata iza, no to je stvarno malo

Ja veliki vizir vjerojatno necu skidati cijelo ljeto, znam da je to ko neki starac i penzionerski, no bez njega sve musice, bumbari i pcele zavrse na kacigi, jakni, rukavicama...
 
  • Like
Reactions: maverick
Sto se tice mogucnosti Beverlya 400 za voznjom otvorenom cestom...mislim da je skuter sasvim ok za neku normalnu voznju npr oko ogranicenja ili malo preko

Danas sam se vozio cestama juzno od Zagreba i u jednom trenutku su ispred mene bili neki novije adventure motor i neki klasicni kao chopper, oba sigurno sa masinama preko 750 ccm...uglavnom ljudi su isli onako skroz umjereno, malo preko ogranicenja, koliko sam skuzio dobri su vozaci u zavojima, prolaze ih brzo i uspio sam pratiti njihov tempo otprilike 10 km...onda smo dosli do slepera, oni ga presli, ja zaglavio iza predugo jer je bilo nepregledno za preci ga i vise ih nisam vidio :mrgreen:

Sto zelim reci...da sam bolji vozac siguran sam da sa Beverlyem mozes pratiti jako puno ekipe na jacim motorima do brzine cca 100 km/h, tako da taj skuter definitivno moze posluziti za neka umjerena putovanja, manjom brzinom naravno, ali vrlo udobno, a opet s druge strane prilicno je sposoban u gradu gdje su ceste sire

Danas sam se vracao preko Zagreba zapad...kolona na aveniji od king krosa do spanskog...i filtrira Beverly prilicno dobro...no tamo na horvacanskoj...vec je malo teze...tj. treba biti bolji vozac od mene :geek: