Forum Motori.hr

enduro
enduro
Aprilie su imale Dellorto 28, a full otvorene verzije Dellorto VHSB34LD. To je na rotaxovim mašinama 127, 123 i 122.
Davor Kosec bi trebao imati karburatore za prodati.
Pozdrav
avinko38
avinko38
Zvao sam ga, ima 28 i 36mm, svejedno hvala...
enduro
enduro
Potraži po oglasnicima, sigurno netko prodaje. za koji motor ti je potreban karb?
enduro
enduro
avinko38
avinko38
Za Fantica tražim, ne mogu ga nikako uštelati, stalno imam problem prebogate smjese a svašta sam probavao već.....pa reko da probam drugi fergazer za probu.....
Bojim se da bude ovaj 34 preveliki za njega....
enduro
enduro
Koji je originalni karb za Fantica? Ako je prebogata smjesa u leru, onda ili karb preljeva, ili je ler dizna prevelika.
enduro
enduro
Ako je 32 originalni, onda 34 nije preveliki.
avinko38
avinko38
32 je original, no to je izvorno motocross motor koji je predviđen da najbolje od sebe daje u visokim okretajima a sad će se koristiti za izlet do kafića, sad mi treba što više zdravog rada u nižim okretajima i zbog toga mislim da će 34 biti preveliki odnosno neodgovarajući za trenutne potrebe....
Još uvijek pokušavam srediti originalni karb, ne preljeva, imam još par dizna za probati....
enduro
enduro
Provjeri da li čok zatvara dobro.
enduro
enduro
U kojem režimu rada mu je prebogata smjesa?
avinko38
avinko38
Dobar je čok, od lera pa do 1/2 otvorenosti gasa.....
enduro
enduro
Stavi mu manju ler diznu, a fino ga podesi na vijku za štelanje smjese u leru.
enduro
enduro
U potpunom leru, šiber (zasun) karburatora treba biti otvoren 1mm.
avinko38
avinko38
Baš to i pokušavam....no motor je stajao 15 godina radi toga jer ga nisu mogli složiti tako da najgore za drugima slagati, neznaš kaj je sve dirano a motor vrlo rijedak, težak za uštelati, dijelovi teško dostupni....
enduro
enduro
Veoma bitno je da se koristi originalna svječica za taj motor.
avinko38
avinko38
Originalna se više ne proizvodi no stavio sam odgovarajuću zamjenu...
Kaj ima kod tebe inače, imaš još DRa?
enduro
enduro
Da imam dva DR-a 350 SE. Jednog koristim skoro svakodnevno, a drugog restauriram, sve je odrađeno, počeo sam ga sastavljati.
avinko38
avinko38
A to je onaj s mora ak se dobro sjećam, koliko će te izaći restauracija love, jel uopće zbrajaš ili bolje ne znati:)
enduro
enduro
Da to je onaj sa mora, rastavio sam ga kompletnog, farbao ramu i sve što treba. Kupio sam sve novo što je trebalo: Gume, zračnice, lanac i lančanike, diskove i kočione pločice, retrovizore, kutiju za alat, KN zračni filter, ležajeve i semeringe u kotačima, pipu goriva, sajlu kuplunga,itd...
Nabavio sam drugi rezervoar, originalni je strunuo.