01.01.2006. Tužan dan za skuteraše?

oxio

Member
Svi znamo za novi zakon 50ccm = 50km/h.

Misli li se ko uopće toga pridržavat ili tablice idu ispod sica? :mrgreen:
 
tablica ispod sica i gas kad vidis frenda u SDI-u.

kad je na bmwu probaj se zaletit u sto vecu guzvu između kamiona i po plocniku i među ljude. pali vjeruj
 
A kad dojdeš na tehnički, onda ti lijepo stave motorić u valjke :mrgreen:
Ili voziš neregistriran?
 
Nije tužan dan za skuteraše, nego za one koje voze mopede, tj. skutere do 49 ccm, a ne žele platiti davanja za tzv. "veliku" tablicu.
 
Mislim to je debilno.Problem je sto skuter ide 80 a ne 50,a to sto ovi R-ovi idu 250 + to nije bitno :| :wink:
 
mask_pu said:
Mislim to je debilno.Problem je sto skuter ide 80 a ne 50,a to sto ovi R-ovi idu 250 + to nije bitno :| :wink:

Problem je kaj je motocikl projektiran da ide tom brzinom, tak su mu dimenzionirane i kočnice a i ostali djelovi. Zakonski nisu određeni limiti snage i brzine kod same proizvodnje, osim kaj je to navedeno u ZOSPC.
Moped je zakonski ograničen na brzinu do 50 km/h.
Konstrukcijski, ne bih želio komentirat.
 
skuter je napravljen i za brzinu od 80, bez beda...da nije imao bi puno manji disk naprijed itd...tako da bi mogli dopustit brzinu od 80kmh.

osim toga, 20 minuta posla i gas se zablokira na 50 kmh, bilo ploškicom iznad klipa u frgiću bilo maticom u ručki od gasa...pa nek naplate
 
jolly the roger said:
skuter je napravljen i za brzinu od 80, bez beda...da nije imao bi puno manji disk naprijed itd...tako da bi mogli dopustit brzinu od 80kmh.

Kako koji...e moj strojaru :(
 
Sven54 - Imamo slične taktike :mrgreen:

Bandit - Tehnički se lako riješi, blokada na vario i auspuh i nemože 40 a ne 50 lol. Jedino če malo bit ćudan zvuk skutera al jebiga :mrgreen:

Nike - Zašto bi plaća više :mrgreen: , a i znaš da za više od 50ccm triba A kategorija.

Skuter se može odlično vozit i preko 80 km/h, samo triba znat! :mrgreen:
Naravno ne gledam na baotian skutere :LOL:
 
Bandit said:
jolly the roger said:
skuter je napravljen i za brzinu od 80, bez beda...da nije imao bi puno manji disk naprijed itd...tako da bi mogli dopustit brzinu od 80kmh.

Kako koji...e moj strojaru :(


od ovih novijih svi...ono što sam ja vozio...za baotian neznam, ali talijani, pežojci i yamahe od negdje 97 na ovamo nisu nestabilni na 80 i stanu bez problema. to šta si ti naviknut na ciklistiku i polozaj voznje motora pa ti je cudno vozit skuter je druga prica
 
oxio said:
Skuter se može odlično vozit i preko 80 km/h, samo triba znat! :mrgreen:
Naravno ne gledam na baotian skutere :LOL:

:rofl:

skuter nije motor, a Baotijan nije ni skuter
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Mene samo zanima kako če to oni mjeriti krajnju brzinu. Šta sjednu na njega i gas ili če imati nekakav mjerni stol.
Imam Peugotov skuterić za na posao i stvarno mi se neda sada niš prčkat odnosno potrošti par stotina kn da bi mi netko spustio brzinu na ovaj ili onaj naćin i onda opet vraćao sve na mjesto. Pogotovo kada nakon skidanja blokade 4 godine nisam nikad ništa dirao na njemu.
 
Gledat će na tehničkom, a čak će i prometna policija moći ukoliko posumnja da mopeed ide brže od 50 km/h moći oduzeti registracijske ploćice dok se ne donese potvrda sa tehničkog.

2oxio; Kako se naš zakon mora uskladiti sa europskim možeš očekivati da će u skoro vrijeme biti moguće voziti vozilo do 125 ccm sa dozvolom od automobila ako imaš manje od 15 KS(to ne iskljućuje trošak "velike" tablice)
 
joke said:
Kako se naš zakon mora uskladiti sa europskim možeš očekivati da će u skoro vrijeme biti moguće voziti vozilo do 125 ccm sa dozvolom od automobila ako imaš manje od 15 KS(to ne iskljućuje trošak "velike" tablice)


a di je to dozvoljeno u evropi?
 
al pazi kaje interesantno....

vele da nesme prek 50 jer nije projektiran za te brzine...

e vidi sada... aprilia SR 50.... smije po zakonu ić 50 kmh.... a moja SR 150 po zakonu smije ić i warp 9.... diskovi isti..ovije isti rama ISTA vilce ISTE.... hmmm... samo imam pun urac jaču mašinu gore =)