0utex tubeless kit - iskustva

pa3q

Well-known member
Idea je ucinit felge na Africa Twin tubeless. Trenutno su 3 opcie na stolu: Outex kit, Bartubeless i Haan wheels.
Outex je najjednostavniji i najbrzi nacin ali od nekoliko sugovornika sam dobia info da prednja ne izdrzi dugo off road voznje. Za Bartubeless se mora poslati felge u Italiu na cca 3 tiedna i za njih kazu da su stvarno top. Iz Haan wheelsa jos cekam zadnji odgovor jer ih muci oblik felge, je li mt ili wm. Navodno na wm, a cini mi se dae to prednja felga, ne mogu napravit konverziu.
Plan je vozit vise off road i ne prljat puno ruke ako dode do probianja gume. Iskreno i ne znam skinut gumu :p
Ako je netko ima iskustva sa gore navedenim firmama molio bi recenziu;)
 
Buvel je najbolja i jedina opcija ako mislis vozit po terenu.
 
Buvel je najbolja i jedina opcija ako mislis vozit po terenu.
A kad se probie sist i plakat:confused: iden u Maroko za misec dana, moe umiece minjanja gume je ravno loleku i boleku
 
A kad se probie sist i plakat:confused: iden u Maroko za misec dana, moe umiece minjanja gume je ravno loleku i boleku
to ti je dok prvu ne prominiš. 2 mala montirača, lipilo, strugajlka i stegica i ide to. zaista nije problem. uzmi neku staru felgu s gumon i buvelom, skini 2-3 puta i majstor si.
ako možeš doć, dat ću ti ja prednje kolo od benvejca pa vježbaj. moš i probit buvel prvo.
 
Last edited:
A kad se probie sist i plakat:confused: iden u Maroko za misec dana, moe umiece minjanja gume je ravno loleku i boleku

a kad iskrivis felgu onda ces trazit buvel
 
to ti je dok prvu ne prominiš. 2 mala montirača, lipilo, strugajlka i stegica i ide to. zaista nije problem. uzmi neku staru felgu s gumon i buvelom, skini 2-3 puta i majstor si.
ako možeš doć, dat ću ti ja prednje kolo od benvejca pa vježbaj. moš i probit buvel prvo.
Puno hvala na ponudi ali nisan u blizini ;)
 
  • Like
Reactions: JosipS
Haan Wheels Schijndel meni za Supermotard(tako se zvalo originalno :mrgreen:) KTM pravili felge prije jako puno godina i bile su top (y)
 
Ja sam lani napravio sam konverziju tako da sam najprije začepio rupe od žbica i onda sve sa 3M 4411N trakom.
Zadnja felga drži (napravio sam nekih 7000km a prednja je puštala odmah i to na jednoj žbici.
Neda mi se to više raditi tako da ću poslati felge u Bartubless na konverziju sa zamjenom prednjeg obruča (da ima oni "sigurnosni rub"), dobio sam ponudu za sve skupa (sa slanjem) 680 eura.
 
Ja sam lani napravio sam konverziju tako da sam najprije začepio rupe od žbica i onda sve sa 3M 4411N trakom.
Zadnja felga drži (napravio sam nekih 7000km a prednja je puštala odmah i to na jednoj žbici.
Neda mi se to više raditi tako da ću poslati felge u Bartubless na konverziju sa zamjenom prednjeg obruča (da ima oni "sigurnosni rub"), dobio sam ponudu za sve skupa (sa slanjem) 680 eura.
Meni traze 300 eura za odraditi posal, ali bez zamjene obruca. I 3 tiedna cekanja