1 HRVATSKI MOTO KLUB ZAGREB (100 GODINA POSTOJANJA, NIGDJE NI A NI B)

Pinta 001 JA

Well-known member
ŽALOSNO!!!

Da žalosno, ali istinito je, da u Hrvatskoj postoji moto klub koji je prošle godine navršio 100 godina neprekidnog postojanja i djelovanja. Klub osnovan 1921ve godine koji je preživio 3 države i sad još uvijek funkcionira u četvrtoj. Čak je u onoj prošloj SFRJ bio MOTO KLUB, a ne moto sekcija nekog AMDa (ili ti Auto Moto Društva za one koji neznaju kaj znači AMD) i tome slično (što je sve već u ono vrijeme postojalo i kako se zvalo).

Čekao sam cijelu prošlu godinu hoće li se netko sjetiti da spomene nešto u svezi, a glede te obljetnice u medijima, ili da čujem hoće li netko iz kluba istupiti u javnost nekom prigodnom objavom u svezi, a glede takve obljetnice i . . . . . . . NIŠTA.

Nekoliko puta prošle sam godine osobno razgovarao sa urednicima i novinarima Moto Pulsa i Motorevije da naprave neki članak o tome, jer tako nešto je stvarno vrijedno spominjanja i pažnje u javnosti, a kamo li u medijima koji se bave motociklizmom. Mislim da im je propust ne napisati nešto o takvoj temi neoprostiv, ako se več diče time da su mediji koji se bave isključivo motociklizmom i svime vezanim uz temu motocikala, ljudi koji ih voze, moto opreme, događanja vezanih uz motocikle i motocikliste itd. isl. i i i i.

Možda, možda, možda je unutar kluba i bila neka proslava (ako je nisam čuo da je bila). No bila ili ne nevjerojatno je (barem meni) da nikog od vodećih ljudi u klubu nije bilo baš nimalo briga da se negdje tako nešto ne objavi i da se ne pozovu predstavnici medija na neki domjenak ili da im se da neka izjava u kojoj bi se malo ispričalo o bogatoj povijesti kluba.

A zašto je bitno tako nešto objaviti?

Zato što veeeeeelika većina ljudi koji su danas članovi raznih moto klubova (i koji nisu članovi, a voze motore) pojma nema da taj klub uopće postoji (jer njegovi članovi ne nose prslučiće).

Zato što je to jedan od najstarijih moto klubova u Europi.

Zato što su njegovi članovi predstavljali i predstavljaju našu zemlju na raznim međunarodnim natjecanjima i moto druženjima.

Zato što je za vrijeme Domovinskog rata pokojni Vilko Sever donirao motocile i osnovana je moto jedinica koja je služila za izviđanja i kao kurirska služba.

Zato što su njegovi članovi ostvarili nebrojene sportske uspjehe.

Zato što je to stvar opće moto kulture.

Zato što, zato što, zato i tisuće puta zato u 100 godina postojenje.

Bio sam član 1 HMK Zagreb gotovo 20 godina. Bez obzira na to što trenutno nisam, ma da uopće i nisam bio član, nego samo pristojan, te relativno pismen i kulturan čovjek kojeg interesira sve vezano uz motore, koji voli i vozi motore, žao mi je da se takvo što baš nigdje ne spomene.

Nije mi namjera ništa više pisati i komentirati sadašnje stanje u klubu i što se sve tamo izdogađalo od 1991ve od kad sam bio član kluba. Ne želim (niti imam vremena) ovdje i sada pisati o samoj povijesti kluba. Istražite ju sami ako vas interesira. Možda čak netko od prozvanih medija nešto i napiše o tome da bi se barem malo iskupio za propust NE SPOMINJANJA STOGODIŠNJICE 1 HMK ZAGREB. A možda (u što sumnjam, no nikad ne reci nikad) i sam napišem nešto o tome.

Samo sam želio da se ta godišnjica bar negdje spomene jer jednostavno mislim da se u današnje šugavo vrijema mora ponekad spomenuti nešto dobro.
A dobro je što je uprkos svemu 1 HMK Zagreb još uvijek tu i još uvijek postoji.

1 HMK ZAGREB JE ČUVAR JEDNE VRIJEDNE TRADICIJE, KOLJEVKA JE MOTOCIKLIZMA U HRVATSKOJ (bez obzira kakvo je njegovo trenutno stanje) I KAO TAKVOG GA TREBA CJENITI, POŠTOVATI, SPOMINJATI I ČUVATI.

SRETNA STOGODIŠNJICA!!!!!!!!
 
baš sramotno,sve što ima veze s nekom pravom,istinskom tradicijom se uništilo,ništa čudno kad imamo izmišljenu smjenu straže na Markovom trgu ili više nije ni tamo jer se debela anemična mješina boji terorizma,fuj
 
  • Like
Reactions: enduro
Prpa ,pretekel si me u hipu .Zel si mi misao i riječ iz usta.Uglavnom ,to je to kaj konstatiraš ,a Pinta je primjereno to i opisal u inicijalnom postu.Samo se nadam da će netko od onih koji djeluju u 1.HMK Zagreb ovo i proćitati pa se eventualno udostojiti reći barem nekoliko prigodnih riječi.
 
ŽALOSNO!!!

Da žalosno, ali istinito je, da u Hrvatskoj postoji moto klub koji je prošle godine navršio 100 godina neprekidnog postojanja i djelovanja. Klub osnovan 1921ve godine koji je preživio 3 države i sad još uvijek funkcionira u četvrtoj. Čak je u onoj prošloj SFRJ bio MOTO KLUB, a ne moto sekcija nekog AMDa (ili ti Auto Moto Društva za one koji neznaju kaj znači AMD) i tome slično (što je sve već u ono vrijeme postojalo i kako se zvalo).

Čekao sam cijelu prošlu godinu hoće li se netko sjetiti da spomene nešto u svezi, a glede te obljetnice u medijima, ili da čujem hoće li netko iz kluba istupiti u javnost nekom prigodnom objavom u svezi, a glede takve obljetnice i . . . . . . . NIŠTA.
Potpuno se slažem, ali ovdje piše da je osnovan 07.05.1922. Znači po ovome je stotka za par mjeseci. 🤔
Možda nešto i bude.
 
baš sramotno,sve što ima veze s nekom pravom,istinskom tradicijom se uništilo,ništa čudno kad imamo izmišljenu smjenu straže na Markovom trgu ili više nije ni tamo jer se debela anemična mješina boji terorizma,fuj
Ovdje se sprdaju i na kraju ukidaju tradicije stare i po 500 godina, sve za novi svijet BBB :poop:
 
Prpa ,pretekel si me u hipu .Zel si mi misao i riječ iz usta.Uglavnom ,to je to kaj konstatiraš ,a Pinta je primjereno to i opisal u inicijalnom postu.Samo se nadam da će netko od onih koji djeluju u 1.HMK Zagreb ovo i proćitati pa se eventualno udostojiti reći barem nekoliko prigodnih riječi.
pok. deda mi je vozil za taj klub,bio sam jednom pisao o tome,ali to je povijest.Ne držimo do ničega ,kad gledam engleske dokumentarce o starim vlakovima pa koliko drže do toga.Mi sve ukidamo ili smo ukinuli,jedan kvalitetan meteor bi dobro došao
 
Nije interesantna tema, taj klub ne plaća redovno oglasni prostor u tim istim medijima, nemaju prslučiće, ne skupljaju prišivke na moto susretima i samim time su neinteresantni. Žalosno ali istinito. A da se napravi neki dobar prilog na telki i malo po časopisima koji kao žive za motore i od motora, vjerojatno bi i taj klub profitorao od hrpe novih članova kojima "smrdi" redovna moto scena. Sretno i da se proslavi još koja okrugla brojka!!!!
 
Vas dva zadnji lupate ko otvoreni prozor .. :D

Kakve veze prišivke, prsluci, 1% ima s ovim ... pa ni ovi koji nose prsluke sa prišivcima nisu baš nešto eksponirani po moto časopisima ... ;)

A što se 1. Hrvatskog tiče, a to bi to osim njih samih trebao voditi brigu o takvim stvarima i godišnjicama ?!?

Napravite i organizirajte nekakvu pressicu, pozovite novinare, napravite feštu i svi će pisati o tome ... ;)
 
Do 2050. zeleni vodik proizveden iz obnovljivih izvora energije bit će jeftiniji od plina u najmanje 16 zemalja, uključujući nekoliko europskih.

da mi je znati kako su došli do ovih 2050, 16 i nekoliko, zvuči kao pogađalica 🙃
 
  • Like
Reactions: prpa
Vas dva zadnji lupate ko otvoreni prozor .. :D

Kakve veze prišivke, prsluci, 1% ima s ovim ... pa ni ovi koji nose prsluke sa prišivcima nisu baš nešto eksponirani po moto časopisima ... ;)

A što se 1. Hrvatskog tiče, a to bi to osim njih samih trebao voditi brigu o takvim stvarima i godišnjicama ?!?

Napravite i organizirajte nekakvu pressicu, pozovite novinare, napravite feštu i svi će pisati o tome ... ;)

Pisat ce ako novinarske crve najedes i napijes te im usput platis
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Nista nije sveto, ovi danas samo gledaju koliko motor moze u blokadi, kako stavit dodatni par krila, u koju moto torbu stane laptop....zalosno 😟
 
  • Like
Reactions: Kawah
Potpuno se slažem, ali ovdje piše da je osnovan 07.05.1922. Znači po ovome je stotka za par mjeseci. 🤔
Možda nešto i bude.
Ako si to pročitao na njihovim stranicama, a tamo sam i ja to vidio (pa nis mogel vjerovat), razumijem što misliš, no ja sam bio član toga kluba od 1991ve do mislim 2 tisuće neke godine i na svim mojim majicama, plaketama i tako nekim memorabilijama lijepo piše 1921. Kak me nitko u međuvremenu o nekoj promjeni oko godine nastanka nije informirao, po meni je to i dalje 1921va. Mislim da znam ko im je radio stranicu, ali sam izgubil broj od tog lika pa ga nemrem kontaktirati da se to popravi, a u Martićevu mi se ne ide da nekom to velim pa to tako stoji već neko vrijeme. A i živo me zanoma kad je ta stranica zadnji puta ažurirana i koliko se o njoj vodi briga zadnjih ??? godina.

Eeeeeeeee da!!!! Sad sam to opet išel pogledat i znaš kaj??? Pogledaj opet i dobro poglrdaj najgornji red na naslovnici. Gore di su oni motori i znak ! HMK koji je zaplavljen, a pored njega sa desne strane, isto tako plavo piše PRVI HRVATSKO MOTOCIKLISTIČKI KLUB ZAGREB, a ispod crvenim brojevima 1921!
 
Pa daj mi reci nešto .... ako sam klub boli ona stvar za klub, zašto bi nekom drugom trebalo biti to važno ?!?

U svakoj takvoj priči mora postojati nekakav entuzijast koji će pokrenuti nekakav projekat... Ako u 1. Hrvatskom nema takvog čovjeka, zašto očekuješ da bi to za njih trebao napraviti netko drugi ?!?
 
  • Like
Reactions: Igor28 and salej600
Nije interesantna tema, taj klub ne plaća redovno oglasni prostor u tim istim medijima, nemaju prslučiće, ne skupljaju prišivke na moto susretima i samim time su neinteresantni. Žalosno ali istinito. A da se napravi neki dobar prilog na telki i malo po časopisima koji kao žive za motore i od motora, vjerojatno bi i taj klub profitorao od hrpe novih članova kojima "smrdi" redovna moto scena. Sretno i da se proslavi još koja okrugla brojka!!!!
Ne, ne smrdi njima scena. Oni jesu pravi i istinski zaljubljenici u motore i vole sve vezano uz njih, sam imaju svoju priču koja je malo drugačija od, nazovimo to današnjeg pogleda na motoriste koja se i kakav se o motoristima uglavnom servisira po medijima te ih većina neupućenih ljudi uglavnom tako srevirano i ukalupljuj u svojim mislima, neznajući koliko je priča o motorima i životu sa njima široka. U motociklizmu postoji puno raznih priča i filmova koje briju motoristi i po meni samo pravi motorist, SVAKI PRAVI MOTORIST cijeni i poštuje svaku od tih priča. Ima ekipe koja brije na šumu, likova koji briju na brzinu, stunt, putovanja, trke, oldtimere, prerađivače ,nabrijavače . . . i sve su to prave i dobre priče ako su ljudi zaista takvi i nisu glumci. Ono što mi je tu najinteresantnije je da u svim tim pričama vezanim uz motore niti jedna prava nema veze sa time koliko ko ima love, jer kad nešto voliš, to voliš. Pravi se zaljubljenici u tom svijetu ne cjene i ne gledaju kroz novac.

Ovo sa prslučićima je moja osobna zajebancija i ne odnosi se ni na jednog člana 1 HMK ili bilo kojeg drugog kluba, jer oni o takvim stvarima mogu, a i ne moraju imati svoje mišljenje, pa je samim time rasprava okončana jer svoje mišljenje nikom ne želim nametati.

Inače Nino razumio sam što si htio reći(y), ali sam morao objasniti stvar sa prslučićima da se neko ne nađe povrijeđen ili uvrijeđen.
 
  • Like
Reactions: Iwa and Nino777
Pa daj mi reci nešto .... ako sam klub boli ona stvar za klub, zašto bi nekom drugom trebalo biti to važno ?!?

U svakoj takvoj priči mora postojati nekakav entuzijast koji će pokrenuti nekakav projekat... Ako u 1. Hrvatskom nema takvog čovjeka, zašto očekuješ da bi to za njih trebao napraviti netko drugi ?!?
Ma ne očekujem ja od nikog ništa. Nažalost. Moj je entuzijazam po tim pitanjima davno nestao jer jbg, dese se neka stvari pa se čovjek razočara.

Samo mi je eto žao da se to baš nigdje ne spomene jer ko što rekoh volim sve u vezi motora i važno je ponekad reći tako nešto da se neki koji nisu znali, a interesiraju ih takve stvari, nečemu nauče. Ja sam na ovom forumu naučio puno interesantnih stvari, ali bome se i načitao svakakovih bedastoća.
 
Eeeeeeeee da!!!! Sad sam to opet išel pogledat i znaš kaj??? Pogledaj opet i dobro poglrdaj najgornji red na naslovnici. Gore di su oni motori i znak ! HMK koji je zaplavljen, a pored njega sa desne strane, isto tako plavo piše PRVI HRVATSKO MOTOCIKLISTIČKI KLUB ZAGREB, a ispod crvenim brojevima 1921!
Vidio sam to odma, ali svuda drugo je 1922. Baš bez veze. Očigledno tamo neštima puno stvari, ko u večini moto klubova. Puno struja, puno prohtjeva i ideja. Mnogi se brzo razočaraju i odustanu.