125 ccm SUPERMOTO prerada ?

Fanatic said:
jedini razlog zbog kojeg ocu 125-icu je taj sto sam neiskusan sa motorim...vozim skuter vec 3 godine....vozim tude motore ...ali ne zelim napravit gresku i sjest odma na neki motor velike snage i samo se polomit...necu se precjenjivat pa mislim da mi je 125 najbolje rjesnje...
U tom slucaju ti dajem za pravo (y)
Nego racunaj za polovne felge da ces dat 1000eura (obje). Samo obruci i krace zbice ne znam koliko ce te kostati

EDIT: mozda ih nadjes i jeftinije :wink:
 
Fanatic said:
jedini razlog zbog kojeg ocu 125-icu je taj sto sam neiskusan sa motorim...vozim skuter vec 3 godine....vozim tude motore ...ali ne zelim napravit gresku i sjest odma na neki motor velike snage i samo se polomit...necu se precjenjivat pa mislim da mi je 125 najbolje rjesnje...
u tom bi ti slučaju moj savjet bio da se na 125 ici voziš ovu godinu takva kakva je, bez prerada, pa kad malo uđeš u štos, prodaš i kupiš nešto jače i bolje, već sređeno, imaćeš puno manje troškova i zadžebancije, pogotovo ako nemaš svoju radionicu i moraš plaćati drugima da ti rade na motoru...  (y)
 
Duke said:
U tom slucaju ti dajem za pravo (y)
Nego racunaj za polovne felge da ces dat 1000eura (obje). Samo obruci i krace zbice ne znam koliko ce te kostati

EDIT: mozda ih nadjes i jeftinije :wink:

ici cu danas do benconija pitat kolko kostaju novi obruci , znam da oni rade supremoto prerade....
 
strasilo said:
u tom bi ti slučaju moj savjet bio da se na 125 ici voziš ovu godinu takva kakva je, bez prerada, pa kad malo uđeš u štos, prodaš i kupiš nešto jače i bolje, već sređeno, imaćeš puno manje troškova i zadžebancije, pogotovo ako nemaš svoju radionicu i moraš plaćati drugima da ti rade na motoru...  (y)

pa to mi i je jedna od solucija....ali SM mi se stvarno svida i htio bi odma to vozit :D ....hehe....ah vidit cu jos ..mozda nesto uleti :)

thx na tips-ima  (y)
 
Provjerio sam ti za kanale bez zbica i srca.
kanal prednji 3.50x17 120 eura
kanal zadnji 5.0x17 170 eura
kanal zadnji 5.5x17 200 eura

Ovi kanali su ti polovni (crne boje). Racunaj da bi tebi bio dobar samo prednji jer su straznji malo presiroki za 125, ne znam da li bi se dali ugurati u vilicu. 4.25 ti ide sigurno i na njega se montira guma od 150 sirine.

Dao sam ti ove primjere da vidis okvirno koliko kosta
 
Duke said:
Provjerio sam ti za kanale bez zbica i srca.
kanal prednji 3.50x17 120 eura
kanal zadnji 5.0x17 170 eura
kanal zadnji 5.5x17 200 eura

Ovi kanali su ti polovni (crne boje). Racunaj da bi tebi bio dobar samo prednji jer su straznji malo presiroki za 125, ne znam da li bi se dali ugurati u vilicu. 4.25 ti ide sigurno i na njega se montira guma od 150 sirine.

Dao sam ti ove primjere da vidis okvirno koliko kosta


malo je off al znam da se kreces u tom krugu..
kolike su cijene po italiji motora pogodnih za sm preradu,4t do 500ccm? papiri nisu vazni
 
Streetfighter said:
malo je off al znam da se kreces u tom krugu..
kolike su cijene po italiji motora pogodnih za sm preradu,4t do 500ccm? papiri nisu vazni
Malo opsirno pianje :)
Aj da suzimo izbor (za one bez papira ne znam, tj. nisam vidio nigdje da se prodaju)
Znaci, hoces nesto do 500ccm 4t.
-godiste?
-oni sa skupljim i cescim odrzavanjem ili neki bez previse odrzavanja?
-da li ti je bitna konjaza ili vise trazis dugotrajnost?
-preferiras neku marku?
-gledas li tezinu?
 
Duke said:
Ovi kanali su ti polovni (crne boje). Racunaj da bi tebi bio dobar samo prednji jer su straznji malo presiroki za 125, ne znam da li bi se dali ugurati u vilicu. 4.25 ti ide sigurno i na njega se montira guma od 150 sirine.

Fala na trudu  (y) ..
 
Duke said:
Kilometar sat ako hces, mozes staviti onaj od bicikle sa magnetom. (ako hoces mogu ti dati link gdje je sve objasnjeno, postupak, materijali....)
Ja imam Hondu Mtx 125 pošto nemam puža za brzinomjer u felgi molio  bih ako možeš staviti link.
 
Duke said:
Kako kazu niti jedan 2t ne moze biti pravi sm. Kod sm-a je dosta bitno da se moze kociti motorom i da ima linearno razvijanje snage sto 2t nema. To ih penalizira na ulasku u zavoj (mora se vise kociti kocnicama koje se nerijetko pregriju zbog nemogucnosti hladjenja na niskim brzinama) i na izlasku iz zavoja gdje 2t razvija neravnomjerno snagu pa se vozac mora boriti s tim umjesto da da gas i misli kako ce izac iz zavoja.
Optimalan Sm je 450 4t kad se gleda omjer snage/tezine i sto je najbitnije razvijanje snage.
--od 2T motora se nikak ne isplati  raditi SM,ja imam cr 125 koji je bio vozen kao SM i sad kad su natrag gore kotaci za cross ;svako malo zariba masina...... :x
 
Nichael_SM said:
--od 2T motora se nikak ne isplati  raditi SM,ja imam cr 125 koji je bio vozen kao SM i sad kad su natrag gore kotaci za cross ;svako malo zariba masina...... :x

zasto?
 
Nichael_SM said:
--od 2T motora se nikak ne isplati  raditi SM,ja imam cr 125 koji je bio vozen kao SM i sad kad su natrag gore kotaci za cross ;svako malo zariba masina...... :x


ne pričaj gluposti...
 
Naravno da zariba kad je po cesti vise u punom gasu nego na kross stazi. Malo vise ulja i bit ce bolje
 
@fanatic....meni frend ima apriliu mx 125 napravljenu supermoto, sa extreme riders felgama i braking diskom i kliještima...i daje ju dosta povoljno...ako te zanima javi mi se na private...
 
niksa said:
joooj, ja sam ovakvog daaavno imao. Odlican motor, moj je prosao 90 000 km bez kvara. Samo sam imao problema s tvornickim auspuhom. Mislim da ti kompletno pasu felge od NSR-a, tada dobjes i prednji disk (mislim 300mm), pa samo trebas napravit novo hvatiste za kociona kljesta.

meni ti prijatelj moza prodaje felge od nsr-a pa bi ti moga dat broj ako oces a??? :misli: