14.02. u 20:00 sati na HRT 2- Priča o legendi: Cesta 66

chasingdog

Member
Za one koji ne prate program na TV-u, evo jedna obavijest...
Naslov sve kaže, pa tko ne mora curu/ženu/dečka vodit na večeru, ima šta radit večeras..
Sva sreća da moja danas radi drugu smjenu..  :mrgreen:
 
Ajde da i to vidim  8)
 
... odgledao to i prije  :mrgreen:

ali iako nema baš puno veze sa motorima, ima sa putovanjima  8)
pa volim pogledati takve putopisne dokumentarce  (y)
 
Čisto jedan brzi podsjetnik da je večeras drugi dio..

I jedno pitanje za razmišljanje dok ne počne emisija... znam da sve ima svoj početak i kraj, osim hrenovke koja ima dva kraja, al ajd tko zna gdje počinje, a gdje završava Route 66? Jel počinje u Šikago, Ilinoji i završava u LA ili obrnuto? Ha?
 
Evo kaj veli wiki:

'The highway, which became one of the most famous roads in America, originally ran from Chicago, Illinois, through Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, and Arizona before ending at Los Angeles, California, covering a total of 2,448 miles (3,940 km).'
 
Vidiš, vidiš.
Ma uvijek se nameće da ide u smjeru zapada, al kad sam bio u Šikagou prije desetak godina, slikao sam se ispod znaka na kojem (mislim) da je pisalo "Here ends the legendary route of 66".. ili tako nešto. Gdje mi je ta fotka, da se ubijem nemam pojma. A u prvoj epizodi je ludi hipi brko bio ispod znaka gdje je pisalo da tu počinje. Hm, hm... Jel da grdo...
 
Nisam još pogledao ni jedan nastavak ali sam se vozio route66 u Arizoni i moram priznat da me nije ni malo dojmilo, niš specijalno, osim bezbroj reklama i tabli gdje vidiš da si na legendarnom pravcu (ruta je baš predobra riječ za to), ta cesta je sve samo ne highway, u svom najboljem profilu rekli bi da je neki oblik brze ceste (sa razdvojenim kolnicima) u kojoj je dozvoljeno čak i skretanje u lijevo šta kod nas nije dozvoljeno za taj rang ceste. Dio je jedan kolnik rekli bi normalne ceste kakvu imamo i u Lici npr.
Jedino šta je fora to su objekti uz cestu di nemoš fulat da si negdje u Arizoni , tipična američka odmarališta uz cestu gdje se kava npr. toči iz bokala i šta je najveća fora od svega imaš uzduž ceste van naselja ili u blizini nekih gradova život na divlje gdje se još može vidjet amere koji žive u cowboyskom stilu, imaju zavezane konje pored koliba ali i stare terence (uglavnom Dodgeve jer jebiga kakav si amer ak nije Dodge  :LOL:) ...te kolibe su najviše preuređene brvnare sklepane od drva i lima.....ili  ljude koji se nisu pomakli iz 60-ih tj još uvijek žive u hippy izdanju. Neznam za ostale dijelove route66 ali ovaj dio kroz Arizonu (cca150km) kojih sam prošao je uglavnom takav  (y) (y) ...
 
Meni je bilo fora,gledati ovo jucer.
Ovo je prva koju sam gledao.
Bolje od sabora,krv nije voda,ziva istina.. :LOL:
 
Da li ima još koji nastavak ?
 
Been there,done that,ali ipak sam sm sa guštom gledao. Baxy,meni je kalifornija najbolja, kad opališ po 101 od LA do San Franciska.
Jedino mi nije jasno zašto je tip krenuo trikom.
 
CrniPetar said:
meni je kalifornija najbolja, kad opališ po 101 od LA do San Franciska.

Ma bilo koji Interstate, Freeway.... je zakon. Samo ga treba voziti.
Meni je npr. fetiš IS15, čisto jer se spominje u Fear and Loathing in Las Vegas. Kad smo bili tamo, samo sam rekao frendu "makni se, sad ja vozim"  :D
Esade je zakon.. sanjam dan kad ću opet otići.
Zajebite sve, odite u USA.  (y)