17.06.2012. MotoGp Silverstone "Hertz British Grand Prix"

xx-SB

Active member
Ajmoooo, nova tema...zamrlo  :LOL:
Moto2 RAC    11:20

MotoGP RAC  13:00

Moto3 RAC    14:30


Circuit info

Length: 5.900 m. / 3,666 miles
Width: 17m
Left corners: 8
Right corners: 10
Longest straight: 770 m. / 0,478 miles
Constructed: 1948
Modified: 2011
Introduction:

 
Karel Abraham će vjerojatno propustiti iduću utrku u Silverstoneu zbog ozljede ruke koju je zadobio u padu na testiranju u Mugellu.

Češki je vozač doživio nekoliko padova tijekom testiranja u Italiji, a najozbiljnija nezgoda dogodila se u zavoju Casanova, gdje je Abraham u teškom padu ozlijedio ruku.

    „Nismo imali sreće. Ja sam kriv za pad u Barceloni, no ovoga puta problem je bio u motociklu. Nešto se dogodilo i sada pokušavamo otkriti razlog. Sa svakim padom situacija je sve gora i gora, ozljede se gomilaju i ne možemo kontinuirano razvijati motocikl.“

    „Izgledali smo prilično dobro na posljednjem testiranju, no s obzirom na ozljedu ruke i uništen motocikl, morali smo se ranije povući iz Aragona. Sada čekamo da splasne oteklina, a onda ćemo obaviti sve potrebne preglede i odlučiti o nastupu  u Silverstoneu.“
 
xx-SB said:
Ajmoooo, nova tema...zamrlo  :LOL:
Moto2 RAC    11:20

MotoGP RAC  13:00

Moto3 RAC    14.30



Length: 5.900 m. / 3,666 miles
Width: 17m
Left corners: 8
Right corners: 10
Longest straight: 770 m. / 0,478 miles
Constructed: 1948
Modified: 2011
Introduction:

Mali ispravak; ovo su vremena pocetka utrka po londonskom vremenu, za nas je to sve jos jedan sat unaprijed (y)
 
xx-SB said:
Karel Abraham će vjerojatno propustiti iduću utrku u Silverstoneu zbog ozljede ruke koju je zadobio u padu na testiranju u Mugellu.

Češki je vozač doživio nekoliko padova tijekom testiranja u Italiji, a najozbiljnija nezgoda dogodila se u zavoju Casanova, gdje je Abraham u teškom padu ozlijedio ruku.

    „Nismo imali sreće. Ja sam kriv za pad u Barceloni, no ovoga puta problem je bio u motociklu. Nešto se dogodilo i sada pokušavamo otkriti razlog. Sa svakim padom situacija je sve gora i gora, ozljede se gomilaju i ne možemo kontinuirano razvijati motocikl.“

    „Izgledali smo prilično dobro na posljednjem testiranju, no s obzirom na ozljedu ruke i uništen motocikl, morali smo se ranije povući iz Aragona. Sada čekamo da splasne oteklina, a onda ćemo obaviti sve potrebne preglede i odlučiti o nastupu  u Silverstoneu.“


Ionako znamo koje bi njegovo mjesto bilo,ispred svih osim prvog  (y)






(CRT-a)  :mrgreen:
 
Musashi said:
Mali ispravak; ovo su vremena pocetka utrka po londonskom vremenu, za nas je to sve jos jedan sat unaprijed (y)
JBG, tako piše na službenim stranicam MotoGp-a...ali vjerojatno si u  pravu  (y)
Još mi je čudno bilo, kako to da nije u 14.oo sati kao i uvjek  :shock:  :bonk:
 
xx-SB said:
JBG, tako piše na službenim stranicam MotoGp-a...ali vjerojatno si u  pravu  (y)
Još mi je čudno bilo, kako to da nije u 14.oo sati kao i uvjek  :shock:  :bonk:
Stisneš "convert to my local time" (ili tako nešto) na satnici.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
xx-SB said:
JBG, tako piše na službenim stranicam MotoGp-a...ali vjerojatno si u  pravu  (y)
Još mi je čudno bilo, kako to da nije u 14.oo sati kao i uvjek  :shock:  :bonk:
Ma nema veze,onaj tko gleda zna kad počinje a tebi svaka čast što imaš volje pisati  (y)

Shepa said:
Stisneš "convert to my local time" (ili tako nešto) na satnici.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
Šepa,hebeš stiskanje - prošla je parada  :LOL:
 
papillon said:
Šepa,hebeš stiskanje - prošla je parada  :LOL:
Triba uvik stat atento, ništa nas ne smije iznenaditi!

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
kakve su mogućnosti kiše  :misli: (y) (y)
 
mr.mee said:
kakve su mogućnosti kiše  :misli: (y) (y)
..kako je ovo promjenljivo vrijeme - lako moguće iako ne bih volio jer nije to F-1 pa da malo digne adrenalin,bolje neka prži sa svih strana pa tko više izdrži saunu nek i pobijedi  (y)
 
papillon said:
..kako je ovo promjenljivo vrijeme - lako moguće iako ne bih volio jer nije to F-1 pa da malo digne adrenalin,bolje neka prži sa svih strana pa tko više izdrži saunu nek i pobijedi  (y)

slažem se, ali mislim da bi to ovi koji navijaju za rossija željeli, možda bi se onda opet popeo na postolje  :wink: (y)
 
Uvodna pressica:

http://m.motomatters.com/press_release/2012/06/13/2012_silverstone_motogp_press_release_pr.html

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Aktualni svjetski prvak zadovoljan je napretkom ostvarnim na testiranju u Kataloniji, no očekuje da će prvi rezultati biti vidljivi tek na slobodnim treninzima u Silverstoneu.

Iako je većinu utrka završio u samom vrhu, Stoner se od početka sezone žali na konstantne probleme s vibracijama. Momčad je na posljednjem testiranju u Španjolskoj predstavila najnovija rješenja, no Stoner smatra da će se tek u Silverstoneu vidjeti rezultati.

    „Testiranje u Kataloniji bili je pozitivno, no još uvijek smo daleko od savršene forme. Definitivno smo napredovali i smanjili vibracije, no mislim da ćemo morati pričekati prve treninge kako bi vidjeli hoće li nova rješenja funkcionirati u Silverstoneu.“

Uoči VN V. Britanije, Stoner je na drugom mjestu u poretku vozača sa 20 bodova zaostatka za vodećim Lorenzom.
 
Bivši svjetski prvak produžio je ugovor Yamahinom tvorničkom momčadi do 2014.

25 – godišnji Španjolac prekinuo je razne glasije koje su ga povezivale s mjestom Caseyja Stonera koji krajem sezone odlazi iz svijeta MotoGP-a, no sada je jasno da su glasine o Lorenzovom prelasku u Hondu bile netočne.

Lorenzo je svoj debi u kraljevskoj klasi ostvario upravo na Yamahinom tvorničkom motociklu s kojim je  posljednje četiri godine osvojio 20 pobjeda, 20 pole pozicija i 49 postolja.

    „Zaista mi je drago što ostajem u Yamahi. Potrudili su se zadržati me u tvorničkoj momčadi i zbog toga se želim zahvaliti svima  koji su bili uključeni. Od 2008. sam u Yamahinoj obitelji i uživao sam surađujući s njima.

    „Ostanak je uvijek bio prva opcija i drago mi je da su pregovori završili pozitivnim ishodom. Sada se mogu usredotočiti na prvenstvo i nadolazeću utrku u Silverstoneu. Nadam se da ću s Yamahom i u budućnosti osvajati naslove. Oduvijek sam sanjao završetak karijere u Yamahi i sada su ti snovi bliže osvarenju.“

Jorge Lorenzo trenutačno je vodeći vozač u poretku sa 20 bodova prednosti ispred Caseyja Stonera.

 
Yamahin vozač očekuje dobru formu u V. Britaniji i nada se da će povećati vodstvo u ukupnom poretku.

Nakon što je potvrđeno da ostaje u Yamahinoj tvorničkoj momčadi do 2014., Lorenzo je i sam priznao da se sada može usredotočiti isključivo na utrkivanje. Španjolac je trenutačno vodeći u poretku vozača sa dvadeset bodova prednosti ispred drugoplasiranog Caseyja Stonera.

    „Obožavam Silverstone, staza mi se sviđša i mislim da sam upravo ondje prije dvije godine odvozio svoju najbolju utrku.“

    „Nažalost, prošle je godine padala kiša i izletio sam pokušavajući uhvatiti Caseyja. Sada ćemo vidjeti mogu li ponoviti nastup iz 2010. Uvijek smo bili konkurentni u Silverstoneu i vjerujem da ćemo osvojiti pozitivan rezultat.“
 
Rossi prvi... Spies upravo omirisa asvalt....

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone