2t

Radi se o hondi mtx 125 2T. sad imam  u mašini/getibi motorno ulje za motocikle. (20W-50)
Primjetio sam da je  malkice teže šaltati.
Koje ulje mi preporučujete za ulit unutra? jer kad pogledam gradaciju ulja tamo piše 80W  :misli: :misli: ,a u uputstvima od motora piše da ide 10W-40 .Sad me malo buni to 80 W. Što onda preporučujete za mjenjač?
Evo primjera : http://www.louis.de/_10fb72cc3f2cc088f34f6b2c63042ed316/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=325&wgr=432&list_total=45&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10038213
 
ja u svojem imam ovaj Silkolene Light Gear oil i mijenjam ga nakon svake 2 utrke (tj. nakon svaka 2 vikenda) i bude poprilicno crno ali mi se ne cini izgoreno. Uglavnom, motor se salta ok, moglo bi i bolje ali to je do polugica a ne do ulja.
 
bob the biker said:
ok bum probao najti onda Silkolene Light Gear oil .
Samo me zanjima zašto je tamo pisalo 80W   ? :skriven:

Light gear oil ti je 75W i odlično je za takve motore .
M900 :mrgreen:
 
ma de meći ulje za getribu u getribu....nikad mi nije palo napamet da stavljam u skut neko 2t ulje u getribu...  :?
 
ja stavio shellovo spirax ulje 80W za mjenjače, to sam jedino imao u ponudi
gdje nabavit Silkolene Light Gear oil?
 
bmw m 5 said:
neznam...ali probaj u vespu px 200 staviti motorno ulje...pa ces vidjeti sta znaci kliziti kvacilo.Nije problem mjenjac...nego to kvacilo koje ne podnosi bas sva ulja...

Ja koliko god Vespi znam ( a znam ih dosta), niko nema problema sa motornim uljem.I u nekim servisima u Splitu sam dobijao preporuke za 15W-40. I sam vozim Vepsu, blizu 100 000 km, pa nikad nista a uvijek je unutra 15W-40.Kakvo klizanje kvacila
 
vragec said:
evo odlucio sam se na mali servis motora ulja i tako to pa me zanima jeli se u getribu 2t motora uljeva motorno ulje ili bas ulja za getribu,cuo sam od nekolicine da je bolje sipati motorna ulja pa ako netko ima savjet...

firma koja je proizvela motor je propisala koje ulje ide u mjenjač pa stoga ne vidim dilemu koje sipati
 
hmm nekliže kvačilo zbog ulja, bio bi red kupit nove lamele (y)
 
U vespu samo ulje za mjenjace 2 -t motora. Posto ima lamele oblozene plutom...vrlo su osjetljive......Imao sam slucajeve da lamele jednostavno "izgore" radi neodgovarajuceg ulja.....sto povlaci proklizavanje kvacila...
 
Pa najbolje da jos i nebude motorno...sve su to ulja za primjenu u auto-moto "djelatnosti"...ali ta se ulja razvrstavaju na puno podgrupa......gear oil....engine oil....fork oil....2-stroke oil...itd . Elf je stavljao motorno ulje u gammu kazes ? Moguce samo zavisi koju vrstu i viskozitet ? Nevjerujem da je to bio neki elf competition 10-40...ili excellum 5-40.....koje se koristi za motore automobila. Sigurno je bilo ulje posebno formulirano za mjenjacke kutije 2-t motora..... 8)