4 dana putovanje motorom (savjeti, destinacije koje da posjetim)

Struja98

Member
Pozdrav ekipa, evo planiram 4 dana napravit izlet motorom pa da dobijem od vas iskusnijih par savjeta i lokacija koje moram posjetiti.
Prvi dan plan je jadranskom magistralom s polaskom iz splita doci do rijeke, usput stati u zadar senj. posjeta trsatskoj gradini u rijeci, rucak pa popet se na ucku. Zatim proc cestu uz nacionalni park risnjak voznja cestom uz slo granicu te spusti se na delnice. stat u staroj susici i onda pravac zagreb gdje nocim. prvi dan ima 750+km.. bice ubijacina
drugi dan plan je sjeverno zagorje marija bistrica, trakoscan,varazdin cakovec, koprivnica i bjelovar zatim povratak u zg. Sve sta znate zanimljivo u tom radijusu zanimljivo recite.
Treci dan samobor moran prova kultne krempite :) , zumberacko gorje,karlovac, glina, petrinja lonjsko polje te povratak u zg.
Cet dan ogulin, otocac ,smiljan, udbina, vrlo rijeke une, te preko knina sinja vratiti se u split.
 
  • Like
Reactions: Hoger and skorpio27
Lipo,pomalo,nemores fallit nista,sve si opisa, kad ulazis u Zadar,odma posli Bibinja-skreni desno u Stari Most,na Cevape,kapulu,mala pauza i dobri su bas...i moci ces voziti kolko os ...
 
  • Like
Reactions: Hoger and Struja98
U ovo ostalo neču ulaziti (to nek napiše netko tko se više vozi tim cestama), međutim, prvi dan, 750 km + posjetiti sve ovo šta si naveo mislim da je malo na knap (blago rečeno).

750 km nije nemoguće odvesti u danu, čak i bez autoceste, vozio sam i puno više, međutim neznam koliko duga će biti ta stajanja, ali ako budu duža od 10-15 minuta, to sve se ne može stići u jednom danu čak ni da ideš u lipnju kad je dan najduži. Bar ne na opušten način.

Usporedbe radi, nedavno sam vozio Pula - Maslenica - Pula u jednom danu, sve po starim cestama, OK kraći je dan bio (kraj ožujka), međutim, to je oko 640 km sve po staroj cesti, popilo se 3-4 polubrzinske kave (Plomin, Senj, Karlobag, Vrata Jadrana), međutim, ovo ostalo je sve bilo maltene na štopericu, a neke ručkove i razgledavanja zaboravi. Išao sam voziti D8 od Senja do Starigrada šta nisam od lani... poznam dionicu, svaki zavoj, poznam prilike, nije bilo gužve na D8 (nisam uhvatio niti jedan trajekt i nije bilo kampera), nisam ulazio veće gradove (Rijeku zaobišao). Svaki ulazak u veliki nepoznati grad kad si na putu računaj da gubiš sat-dva. Nije isto ako protutnjiš kraj Zadra ili ako odeš do samog centra i onda hodaš po Kalelargi sat vremena.

Šta vidjeti putem, na brzinu? Zadar - Kalelarga prošetat brzinski, Starigrad Paklenica (Podzemni grad https://np-paklenica.hr/hr/posjetite-nas/posjetiteljski-centar ), Karlobag kava u Carlitosa, Senj utvrda Nehaj i kava na rivi, Rijeka OK naveo si, Učka OK, šteta je ne proći Plominku kad si već tamo, ali u nekim normalnim okolnostima bez da se stalno gleda na sat, ovo je dovoljno za prvi dan. Grobnik je isto blizu...

Normalno sve zavisi dali ideš sam ili u društvu (ako je više motora uvijek se gubi masu vremena po kavama i benzinskama), dali voliš stajati, slikati i ispijati kave ili staješ samo točiti gorivo, ali moje neko iskustvo, a bio sam na "par" putovanja u životu je da ti je prvi dan prilično nategnut.

Ovaj dio kroz Gorski kotar je OK, ali tu ćeš izgubiti masu vremena u odnosu na to da nakon Grobnika ideš direktno starom cestom. Pejzaži OK, vozački gledano Grobnik - Delnice po D3 veći gušt.

Možda Split - Maslenica autoput (da skratiš malo poznate dionice i gužve ako je ljeto + dobiješ na vremenu), onda po D8 do Rijeke...

Moje neko viđenje, sad sve zavisi, kako tko doživljava vožnju...

Neznam koliko iskustva, kilometara, godina i kondicije imaš... ako nemaš puno računaj da nakon 500 km će koncentracija početi odlaziti...
 
Plan djeluje izuzetno ambiciozan, jako napet.

Svaki će ti Pravi Bajker©™ reć slično - tehnički je moguće u jednom danu odvalit i 1000km ako si baš uporan, ali to je teži oblik bauštele i mučenje - dok je puno lijepše za srce i dušu uzet mali dnevni budžet od recimo 200km ili ajde 300km, i jedno 3-4 lokacije koje oćeš posjetiti taj dan, dvorac muzej ili tako neke stvari, odokativno moš slobodno računat da svako stajanje koje nije tankštela će ti uzet sat vremena, pa plus nešto pojest, slikica ovdje ondje, eto noći.
 
  • Like
Reactions: Struja98
neznam za vas, ali ja vec godinama na putovanjima motorom (pa i autom) ne jedem rucak nego nesto brzinkli s nogu i to vise puta.
poslije obilnog obroka me hvata fjaka i nije mi do voznje a to smatram i gubljenjem vremena, vozis 5-6-7 sati i onda zasjednas 1-2 sata da bi se dobro najeo

Ali zato za veceru sve nadoknadim
 
Lipo,pomalo,nemores fallit nista,sve si opisa, kad ulazis u Zadar,odma posli Bibinja-skreni desno u Stari Most,na Cevape,kapulu,mala pauza i dobri su bas...i moci ces voziti kolko os ...
Fala na savjetu, ali necu ulazi u centar zadra to ce mo drugom prilikom, samo je stanka kod kolege na kavi pola ure i picim dalje.
 
U ovo ostalo neču ulaziti (to nek napiše netko tko se više vozi tim cestama), međutim, prvi dan, 750 km + posjetiti sve ovo šta si naveo mislim da je malo na knap (blago rečeno).

750 km nije nemoguće odvesti u danu, čak i bez autoceste, vozio sam i puno više, međutim neznam koliko duga će biti ta stajanja, ali ako budu duža od 10-15 minuta, to sve se ne može stići u jednom danu čak ni da ideš u lipnju kad je dan najduži. Bar ne na opušten način.

Usporedbe radi, nedavno sam vozio Pula - Maslenica - Pula u jednom danu, sve po starim cestama, OK kraći je dan bio (kraj ožujka), međutim, to je oko 640 km sve po staroj cesti, popilo se 3-4 polubrzinske kave (Plomin, Senj, Karlobag, Vrata Jadrana), međutim, ovo ostalo je sve bilo maltene na štopericu, a neke ručkove i razgledavanja zaboravi. Išao sam voziti D8 od Senja do Starigrada šta nisam od lani... poznam dionicu, svaki zavoj, poznam prilike, nije bilo gužve na D8 (nisam uhvatio niti jedan trajekt i nije bilo kampera), nisam ulazio veće gradove (Rijeku zaobišao). Svaki ulazak u veliki nepoznati grad kad si na putu računaj da gubiš sat-dva. Nije isto ako protutnjiš kraj Zadra ili ako odeš do samog centra i onda hodaš po Kalelargi sat vremena.

Šta vidjeti putem, na brzinu? Zadar - Kalelarga prošetat brzinski, Starigrad Paklenica (Podzemni grad https://np-paklenica.hr/hr/posjetite-nas/posjetiteljski-centar ), Karlobag kava u Carlitosa, Senj utvrda Nehaj i kava na rivi, Rijeka OK naveo si, Učka OK, šteta je ne proći Plominku kad si već tamo, ali u nekim normalnim okolnostima bez da se stalno gleda na sat, ovo je dovoljno za prvi dan. Grobnik je isto blizu...

Normalno sve zavisi dali ideš sam ili u društvu (ako je više motora uvijek se gubi masu vremena po kavama i benzinskama), dali voliš stajati, slikati i ispijati kave ili staješ samo točiti gorivo, ali moje neko iskustvo, a bio sam na "par" putovanja u životu je da ti je prvi dan prilično nategnut.

Ovaj dio kroz Gorski kotar je OK, ali tu ćeš izgubiti masu vremena u odnosu na to da nakon Grobnika ideš direktno starom cestom. Pejzaži OK, vozački gledano Grobnik - Delnice po D3 veći gušt.

Možda Split - Maslenica autoput (da skratiš malo poznate dionice i gužve ako je ljeto + dobiješ na vremenu), onda po D8 do Rijeke...

Moje neko viđenje, sad sve zavisi, kako tko doživljava vožnju...

Neznam koliko iskustva, kilometara, godina i kondicije imaš... ako nemaš puno računaj da nakon 500 km će koncentracija početi odlaziti...
Zadar stajem samo na kavu kod kolege van grada na pola sata,ragledavanje drugom prilikom. Nije izvan solucije ako vidim da je daleko zg prvi dan prespavat u gorskom kotaru.
Sam idem na put. prvi je veci put zelim ispitati kako sta... a i po svom gustu stajat di ocu.
sto se tice iskustva km god i kondcije. necu rec da sam preiskusan ali vozim motore i skutere od 12-god. s xmaxom 250 sam prisa dalmaciju uzduz-popriko. mladi pulen od 23 godine i aktivan u sportu.
Hvala na komentaru!
 
  • Like
Reactions: Hoger
Plan djeluje izuzetno ambiciozan, jako napet.

Svaki će ti Pravi Bajker©™ reć slično - tehnički je moguće u jednom danu odvalit i 1000km ako si baš uporan, ali to je teži oblik bauštele i mučenje - dok je puno lijepše za srce i dušu uzet mali dnevni budžet od recimo 200km ili ajde 300km, i jedno 3-4 lokacije koje oćeš posjetiti taj dan, dvorac muzej ili tako neke stvari, odokativno moš slobodno računat da svako stajanje koje nije tankštela će ti uzet sat vremena, pa plus nešto pojest, slikica ovdje ondje, eto noći.
Hvala na savjetu. cim stavim na papir sve danas ili sutra regulirat cu km. cilj puta je relaksacija od svakodnevnog zivota tako da se ne zelim i ta 4 dana tuc macon po glavi haha.
 
  • Like
Reactions: Hoger
neznam za vas, ali ja vec godinama na putovanjima motorom (pa i autom) ne jedem rucak nego nesto brzinkli s nogu i to vise puta.
poslije obilnog obroka me hvata fjaka i nije mi do voznje a to smatram i gubljenjem vremena, vozis 5-6-7 sati i onda zasjednas 1-2 sata da bi se dobro najeo

Ali zato za veceru sve nadoknadim
hvala na komentaru.
 
  • Like
Reactions: Hoger
Veci cilj ovaj put je na zagorje. tako da ako ima ekipe od gore slobdno mi recite za manje poznata mjesta koja nesmin popustit. rade bi to nego glavne gradove. gore navedeno je cisto da se ima dojam radijusa kojeg zelim obuhvatit drugi i treci dan.
Lika ce se proc jos minimalno dva puta tako da nije cilj cilu liku viditi ( u planu je put slavonija i put istra u buducnosti).
 
  • Like
Reactions: Hoger
Evo da je napišem pokoju mudroliju koja se temelji na vlastitom iskustvu.
Prvo dečki ti dobro kažu. Naravno da se može proći i 900km u danu. Vrlo je bitno dali je to autocesta, lička magistrala, makarska-split u sred sezone ili neka vinska cesta zagorija di ideš 40.

Osobno kada putujem gledam okvirno da mi je 400km po danu max. Ne radi toga jer sam bliže 40 i moje tjelo nije sposobno to podnjeti, već radi toga što volim imati komociju nešta i pogledati usput kako planirano tako i ono neplanirano. Put smatram nekim užitkom a ne forsiranjem i razmišljanjem kako ovdje neću stati ovaj put jer sam na knap s vremenom.

Kako god probaj sve pa ćeš vidjeti gdje se pronalaziš i što ti nakraju najviše odgovara.
 
Pozdrav ekipa, evo planiram 4 dana napravit izlet motorom pa da dobijem od vas iskusnijih par savjeta i lokacija koje moram posjetiti.
Prvi dan plan je jadranskom magistralom s polaskom iz splita doci do rijeke, usput stati u zadar senj. posjeta trsatskoj gradini u rijeci, rucak pa popet se na ucku. Zatim proc cestu uz nacionalni park risnjak voznja cestom uz slo granicu te spusti se na delnice. stat u staroj susici i onda pravac zagreb gdje nocim. prvi dan ima 750+km.. bice ubijacina
drugi dan plan je sjeverno zagorje marija bistrica, trakoscan,varazdin cakovec, koprivnica i bjelovar zatim povratak u zg. Sve sta znate zanimljivo u tom radijusu zanimljivo recite.
Treci dan samobor moran prova kultne krempite :) , zumberacko gorje,karlovac, glina, petrinja lonjsko polje te povratak u zg.
Cet dan ogulin, otocac ,smiljan, udbina, vrlo rijeke une, te preko knina sinja vratiti se u split.
Ako ćeš stati u Senju obavezno posjeti tvrđavu Nehaj. Praktički ti je uz samu cestu i možeš je običi za vrijeme jedne kave sa kratkim odmorom
 
  • Like
Reactions: Hoger and Struja98
Gugl ti daje realno dobru procjenu vremena putovanja, bez obzira šta će ti tRRkači reći ali jbg to je realno tako, ako Gugl kaže da je 2 sata za neku cestu proć, vjerojatno je blizu točnog, bez obzira šta neko "to riješi za 32.5 minute".

Prvi dan plan je jadranskom magistralom s polaskom iz splita doci do rijeke, usput stati u zadar senj. posjeta trsatskoj gradini u rijeci, rucak pa popet se na ucku. Zatim proc cestu uz nacionalni park risnjak voznja cestom uz slo granicu te spusti se na delnice. stat u staroj susici i onda pravac zagreb gdje nocim.

Da kreneš u 7 ujutro, u Zadru si u 9, ako skreneš u Zadar poslikat se na onoj rivi kod morske harmonike ili vidit Sv. Donat šta god, ode sat vremena, u 10 nastaviš dalje, u 11 si u Karlobagu, ako se budeš tamo prijavio u kafanu (a oćeš) to je opet sat vremena, u podne iz Karlobaga dalje, oko 1 si u Senju, ako npr. oćeš vidit Nehaj, ode sat vremena, u 2 ideš dalje, u 3 si u Rijeci, ako oćeš spojit dve stavke - vidjet Trsat i pojest nešto, to ćeš obavit do cca 5 popodne, onda ako oćeš vidit Učku, do 6 si tamo, pa onda sa vrha Učke prema Gorskom kotru, oko 7 sati si negdje kod Delnica onako optimistična procjena, e sad tu ćeš morat birat ili ideš dalje po "normalnim" cestama po Lujzi/Karolini pa si oko 8 u Staroj Sušici, ili skrećeš u ceste nedođije "uz Slovensku granicu" da bi mogo "vidjet Risnjak" (nećeš vidjet ništa posebno sa ceste) pa si onda kod Sušice u 9 i onda lagano u Zagreb.

Prekriži Učku i Slo granicu Risnjak dio plana i onda ti je prvi dan đir ajmo reć realan, to jest prihvatljiva bauštela ⚒⚒⚒
 
Jednom, kad još nije bilo AC, napravio put iz Kupara južno od Dubrovnika do Kopra cca 700km usred sezone po magistrali i bez ogledovanja, bez kafe, bez ručka,..., trebalo dobrih 11 sati.

Kad idemo na dulji put (mijesec dana) ako ima šta pogledati je ruta 300+ km ako je i autocesta može 400+, ako je samo tranfer onda još više.
Pazi da se ne umoriš već prvi dan, jer svaki sledeći ti je onda još teži.
 
700km usred sezone po magistrali i bez ogledovanja, bez kafe, bez ručka

Jbt ahaha...pa to nije ni bauštela to je rudnik. Svaka čast jbt, ja sam jednom u zanosu bajkerizma probao nešto "slično", koliko mogu kilometara odvalit bez bilo kakvog stajanja, mislio sam da mogu cijeli tank spalit na taj način, uspio sam proć jedva 200km, nikad više, budalaština teška.

Cres nema ni 100km glavne ceste od sjevera do juga pa sam lani tamo išo prvi put bajkom i nisam vidio ni pola šta sam planirao u jedan cijeli dan. Uvijek se dođe na isto, 200, 300km, znači zlatnih 250km dnevno se treba uzeti ako oćeš biti tourist koji ide na tour motourom.
 
Najbolje ces znat kad se opeces, svaku sljedecu rutu ces pametno isplanirat(prilagodit sebi) kreni, pa barem na pola puta budes mogao procjenit jel ti muka ili ides do kraja, ovako se budes uvijek pitao jesam mogao jos ako ti bude komotno :mrgreen: