4T Skuteri i blokada

Gilmour

Member
Žena je uzela novi Sym 4T i kao što sam joj govorio (govorio sam joj da položi i uzme 125cc), spor joj je.

Moje pitanje je: jeli ovi 4T skuteri imaju blokadu? Skuter je nov, ove godine proizveden i namjeravam na prvom servisu pitat da skinu blokade jer s ovim si opasnost na cesti, doslovno. Ako mi budu slučajno izmišljali, muljali, prvo sam odlučio ovdje pitat i oboružat se informacijama.
 
Ne znam koja ti je to tablica na motoru tj. koja država je u pitanju.
Ako su strogi po zakonu postoji mogućnost da ti ovlašteni servis ne smije skidati blokadu da ne bi bili oni odgovorni
 
Hrvatska. :D

Znam da neki ne žele jer se boje. Možda ja nisam svjestan ali pari mi kao da većina skutera nema blokadu. Uglavnom hvala vam na odgovorima, ako ne budu htijeli na servisu onda ću u kućnog majstora za skutere.
 
Danas sam baš diskutirao o tome s frendom, pogotovo otkad je policija počela s oštrijom kontrolom i kaznama baš za te stvari, kao prvo, gdje vozi žena taj skuter, i ja imam 4T skuter bez blokade ali živim u manjem mjestu pa mi je ok za vožnju po mjestu, a nedavno sam probao u gradu isti skuter ali s blokadom i bilo mi ok vozit ga takvog po gradu, zaključak, ne bih se zafrkavao s tim . Ako je za vožnju po Zagrebu, onda shvaćam, ali onda preporučam skuter od 125+ cca .
 
Ma kakvi, nije Zagreb nego mali grad. Najviše zbog izlaska povremenog na magistralu. Sad ako je policija počela kažnjavat ovo češće onda ni sam ne znam.
 
Biti će joj spor sa i bez blokade ionako + ako nema sreće pa ju redari uhvate na red.
Lijepo si joj rekao, ali sve je jasno
 
Vozio sam Italscooter Rocky 125 4T (5,5 Kw) po Zagrebu 2 god. 85 km/h kod Lučkog.
Dok je bio nov sasvim ok, problemi kasnije izrada mašine (pregrijavanje i karburator vakuum) i struja (bobina).
Da sam znao uzeo bi 50 2T verziju pa makar ugradio blokadu na prekidač.