5 dana južnog Jadrana

Adventurer

Active member
Obzirom da sam cijelo prvo polugodište bio dobar mojoj “boljoj polovici“ dobio sam 5 dana slobodno da se provozam južnim Jadranom i posjetim brojne poznanike, prijatelje i familiju.

Subota: XTejka spremna za put:



Kava na Plitvicama:



Nakon lagane vožnjice stigao sam do Trogira gdje me ugostila i počastila obilnim ručkom obitelj Bilić:



Sljedećeg dana krenuo sam u razgledavanje Dubrovnika, a jedini način da dođete do centra je pomoću 2 kotača:



Grad je bio prepun turista:



...zbog ogromnih brodova u luci:







Nakon Dubrovnika morao sam otići do Prevlake i mahnuti Gaši preko Boke u Crnu goru za pozdrav čovjeku koji me je pozivao 2 dana da navratim na Lovćen ili barem do Herceg novog ali nisam stigao zbog cajt-nota.
Pozdrav Gashi:




Sljedeći dan me prijatelj našeg Saše-Stoleta (koji je BTW otišao 10 dana po Europi baš kad sam ja došao u Dbk) poznati biker Željko zvani Vuk odveo na Srđ:







4. dan na povratku prema sjeveru provozao sam se uz Neretvu do Komina i Opuzena:



... prošao kraj Baćanskih jezera:



Stigao sam u Trogir gdje su baš u isto vrijeme navratili Berni i Slavica sa svojim skromnim prijevoznim sredstvom:



5. dan nakon noćenja, a prije povratka u Zagreb gospodin Pave mi je pokazao Trogir i njegove znamenitosti:





:roll: Ukupno 1370km, a prosjećna potrošnja Yamahe XT660R ispod 4 litre. :roll:
 
niksa said:
i nisi se nikom od "splića" javija?? :cry: :cry:

Dečki bili ste u planu da i vas sve obiđem ali imao sam gumi-defekt (Linza mi je svjedok) 15km prije Makarske pa sam stopom do Makarske u Africa motu nabavio sprej pa stopom nazad, pa 5 puta po dvije minute vožnje od benzinskih do vulkanizera od Podgore do gospodina Šapita koji je to sve riješio ali sam izgubio punih 6 sati tako da je pao mrak i preostalo mi je jedino otići do Trogira. Fakat mi je žao što nisam upoznao Splićane. :cry: :cry: :cry: