7 dana 7 drzava

vlais ng

Active member
Kad je Olić zabio turcima gol,godinu dan ranije u kvalifikacijama,počeo sam kovati plan kako se izvući iz novog gnjezda u kojek sam uplovio 2 tjedna prije puta.
Cura,pardon zena nije mogla s mnom na put iako bi to bio lijepi medeni mjesec.
Nije mogla zbog anđela  kojeg smo netom dobili.
E sad da joj kazem da se idem provozati po europi poslala bi me u p…. m…. ali na europsko prvensvo: ma nema problema samo idi.
Naravno idem  motorom sto sam im  kasnije svima  priopcio.
Ekipa je isla kamperom(3 frenda) i bili su sokirani sto ja idem motorm……a sta da im objasnjavam ne kuze oni to.
Motor je bila jedina opcija ali spavam s vama u kamperu.
Do Poznana sam trebao doći u 2 dana(1 noćenje) ali najavljivali su lose vrijeme na dan polaska.
Mojoj sreci nema kraja krecem 3 dan prije tekme.bit ce vise vremena za voznju i lutanja….
Žena me kuzi,starci ne vjeruju da idem s motorom a ostalima nisam ni pokusavao objsaniti da je najveci razlog sto idem upravo taj osjecaj slobode koji mi pruza dvokotac.

1 dan Nova Gradiska-Zagreb-graz-Brno
Kakav bi ja bio biker da ne stanem u Louis i kupim bar privjesak.
Putna brzina i temperatura….Bolje ne moze
 
Nakon Graza picim za Bec idem pogledati cudo arhitekture kuca Hundertwasse  i popiti kavu uz Dunav,gdje vadim prigusnice jer smo prosli Sloveniju.
Hundertwasser je prezime umjetnika koji je osmisio fasadu ove građevine. Pravo ime mu je bilo Friedrich Stowasser. Za fasadu i unutrašnjost nije uzeo nikakve novce, jer je rekao kako je bolje da on nešto napravi lijepo, nego da nešto gadno nikne.
Građena je od 1983. do 1986. godine. Zanimljivo je što katovi nisu u istoj ravnini, na vrhu je trava i drveće, iz pojedinih prozora izlazi drveće (250 u cijeloj građevini). Po nekim statistikama, to je najposjećenija stambena zgrada u Beču i uvrštena je u turistički obilazak Beča.

Iako sam pisao o vinjetama u drugoj temi, dobro se informirajte prije puta jer su mi u haku dali krive informacije.

 
prigusnica o kojoj sam pricao.
restorancic na dunavu.
 
ulazak u cesku i pratim Brno
od granica oslale samo kućice
 
Spavanje u Brnu uz prekrasno jezero.
Ujutro budenje a kisa pada kao da nikad stati nece.
vadim motor iz garaze i pjevam  ……ne moze mi nista ovaj dan pokvarit……….
Kisnjak ne vadim, da testiram ixs odijelo.
300 km kisa je ljevala  a ja suh kao barut.
Pun pogodak s ixs odijelom
Klopa u hotelu na jezeru jer u mom nema vecere.

 
vlais ng said:
Kisnjak ne vadim, da testiram ixs odijelo.
300 km kisa je ljevala  a ja suh kao barut.
Pun pogodak s ixs odijelom

Odlicno!  (y)
Cekam nastavak. Lijepo se podsjetit na Euro.
Btw o kojem modelu IXS-a se tocno radi?

 
Ljudi na benziskama cudno me gledaju a hrvati koji su takoder krenuli na putu skidaju sa sebe krunice,caste me picima,hoce da plate moj racun i sl……
Vide  malu hr zastavicu i znaju kud idem,ali po ovakvom vremenu ne mogu vjerovati…

Kod mohelnica odvajam se na straru cestu skroz do Wroclava .
Kisa staje i uzivam, nema zurbe jer imam jos jedan dan za  noćiti prije dolaska mojih bećara s kamperom.
Necu noćiti u Poznanu jer su cijene bolesno povisili uoci utakmica.

Ulazim u Poljsku i Stajem u mjestu Klodzko,imam osjecaj da se ni u ceskoj ni u poljskoj  nije bajno i da ima tu puno sirotinje.
Treba proci straim cestama da bi se vidjeko kako je narodu,a ne suditi po velikom gradovima.
Na putu za wroclaw stajem na odmoristu i jeden najgori rostilj u zivotu,iako je izgledao odlicno.
ceste su fantastiscne.
 
izlazak iz Klodzka i gas za Wroclaw
 
putem stajem i jedem jedan od najgorih rostilja u zivotu,iako dobro izgleda..
malo i odmora nakon meze :mrgreen:
 
Wroclaw ima oko 630 000 stanovnika.

 
U 2. svjetskom ratu izruseno je 70% grada
 
U Wroclawu sam nasao  puno bolji smjestaj od Brna.
osjeca se euforija uoci Europskog Prvenstva.
Smjestam se u hotel,tusiranje i pravac centar da nesto pojedem.
 
Wroclaw
zadnja slika,zanimljiv točionik za ekipu,ne moras stalno zvati i zajebavati konobara (y)
 
Posebnost i jedinstvenost Wroclawa su i njegovi mali stanovnici, cijela legija patuljaka raspoređena po gradu i to u različitim aktivnostima,od kojih neki čuvaju stražu dok su drugi onesviješteni od prevelike količine alkohola... A simboliziraju otpor komunizmu.

U Wroclaw patuljci polako ali sigurno doseljavaju od 2005. godine i djelo su lokalnog umjetnika Tomasz Moczeka. Danas im više nitko ne zna bro. U svakog od patuljaka ugrađen je GPS uređaj jer su neki znali jednostavno odlutati...
 
Wroclaw
zatvor u centru grada, :misli: a prekoputa osnovna skola