'88. Kawasaki KMX 200 winter project

BeLa-Vg

Well-known member
Ništa, samo da se prijavim u oldschool temu... Pošto si već dugo želim nešto za izvan ceste, ovaj ne baš svakidašnji model je došao kao naručen.

Do danas je 15 godina stajao u garaži svog drugog vlasnika, sada nažalost pokojnog oca moje prijateljice. Mjesec dana je razmišljala što će i kako će sa njime, pa bi li ga ostavila ili ne bi, pa ga želi u dobre ruke i eto ga kod mene. :mrgreen:

KMX 200 cvajo, '88. godina, 22tkm (valjda), 24kW i 100kg sa hrpom žudnje za restauracijom.
Moj novi zimski projekt.

Plan je dovesti ga u što originalnije stanje i uživati u njemu maksimalno koliko to vrijeme dopusti.

kmx.jpg
 
Last edited:
Super motoric, sretno s projektom.
Meni su jako zanimljivi ti stariji 2t hard enduro modeli tipa crm, kmx, ts..

Nadam se da ce bit koja slika radova I motora.
 
  • Like
Reactions: BeLa-Vg
Super izgleda! Skoro sam kupio 125 prije 9 god. ali nije bilo očuvanih primjeraka. Probao sam KMX 200 iz '91 prije 2 god. ;)
 
  • Like
Reactions: BeLa-Vg
Super motoric, sretno s projektom.
Meni su jako zanimljivi ti stariji 2t hard enduro modeli tipa crm, kmx, ts..

Nadam se da ce bit koja slika radova I motora.

Biti će. Malo pomalo kako ga budem kupusao pa sastavljao nazaj. 😉

Super izgleda! Skoro sam kupio 125 prije 9 god. ali nije bilo očuvanih primjeraka. Probao sam KMX 200 iz '91 prije 2 god. ;)

Izgleda, ali samo na slici.
Nije to ni blizu stanja u kojem treba biti, niti standarda u kojem ja držim motore.

Kako je prošla ta proba? Po YT filmića se super vozi :mrgreen:
 
Izgleda, ali samo na slici.
Nije to ni blizu stanja u kojem treba biti, niti standarda u kojem ja držim motore.

Kako je prošla ta proba? Po YT filmića se super vozi :mrgreen:

Lagana i brza, bio je 1. mj. pa sam cvikao od asfalta sa Enduro cep gumama za malo brzu voznju a i zadnja kocnica je bila u radovima.
Kad KIPS ventil otvori ludilo.. ;)
 
Last edited:
Bas me zanima kolika je potrosnja kod penzionerske voznje. Mislim da ima dovoljno momenta I snage da se vecinu vremena moze vozit bez ventila.
 
odličan motor, izumrli su, bilo ih je za rata dosta jer ih je HV imala kao službena vozila, samo 125 , gdje li su svi ti nestali, tko zna
 
Zaboravio sam postat...
Malo se radilo kako se uhvatilo vremena.

- Popjeskario i plastificirao ramu, obruče, trokute i kućišta komandi;
- Napravio novi ON/OFF šalter;
- Polakirana 2 seta oklopa;
- Lakirane nabe, šuspleh i nogare;
- Lakirana zadnja vilica;
- Izrađeni pleteni lajtunzi;
- Cinčane original špajle i matice;
- Nove sajle;
- Nove poluge kvačila i kočnice.

Kupljeni komplet novi dijelovi motora i šasije (do zadnjeg šarafa, matice i gumice)...

 
Last edited: