99 racing school

Frend i ja bili za vikend, malo je reći da smo zadovoljni  (y) Apsolutna preporuka, sad malo trenirat naučeno na vlastitim motorima i usavršavat, a onda na drugu razinu poligona  :mrgreen:

Što se tiče škole kočenja, taj stražnji dio poslije one kučice je asvaltiran, pričao je da će uskoro zaživit i taj dio i da je kočenje jedna zasebna priča kojoj treba posvetiti zaseban tečaj, zato smo prilikom odrađivanja poligona, tj. dijela zavoja, sve odrađivali bez diranja kočnice  8)

Mislim da ne treba ništa posebno pričat o Kecu, ljudina kakve nema, radili ozbiljno, zajebavali se, pričali o svemu i svačemu, dao je brdo savjeta i smjernica koje se ni ne tiču same škole i programa, posudio nam kombinezone da naučimo u potpunosti bacit tijelo / koljeno i to ĐABE ! Čovjek sa strašno puno strpljenja i volje, čim smo došli i upoznali se pričao je kak mu je zapravo jako drago da su se mladi počeli uključivat u programe  (y)

Eto čisto da ima neka fotkica, frend i ja u akciji pod budnim okom doktora Keca  :mrgreen:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.6 MB · Views: 785
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.2 MB · Views: 615
  • Like
Reactions: bojan
Da malo dignemo temu    :rolleyes:

Vrtili se danas malo po poligonu kod Keca... mali trening al se umorili vise neg na stazi    (y)

Zanimljivo svakako    (y)
 

Attachments

  • IMG-c870821c4c18e982ce112b7a399239a5-V.jpg
    IMG-c870821c4c18e982ce112b7a399239a5-V.jpg
    244.8 KB · Views: 551
  • IMG-6ad7e7d32a43bd0209840d49633e1a78-V.jpg
    IMG-6ad7e7d32a43bd0209840d49633e1a78-V.jpg
    230.2 KB · Views: 554
  • IMG-b1b00815abd761db27f11d3080fa0340-V.jpg
    IMG-b1b00815abd761db27f11d3080fa0340-V.jpg
    237.5 KB · Views: 480
Vidjela vas (y)

Zna bolit i po tri dana ako ste to muški odradili  :mrgreen:
 
karadolo46 said:
Pa ono fino smo se izbacali    :mrgreen:

trebao si počet gasirat kad ti je dosadilo osmice vozit  :LOL: :mrgreen:
 
Kako su shebali open day sa testingom Porshea  :shock: :( , rekoh neću doma sad .... odo se malo vrtit kod Keca  :wink: , .... novi poligon, novi motor ... a u posljednje vrijeme tu je i Luca Tommasini da te malo "centrira".
Tko imalo prati moto zbivanja zna kakav je Luca kao vozač i sportaš, nema tu ništa slučajno, ..trening i preciznost, a takav je i kao instruktor ... pravi dečko na pravom mjestu ..  (y) 

 
Jedino hladni napitak kod Keca,
ali da si javio došla bi te gledat  :mrgreen:
 
baxy said:
Kako su shebali open day sa testingom Porshea  :shock: :( , rekoh neću doma sad .... odo se malo vrtit kod Keca  :wink: , .... novi poligon, novi motor ... a u posljednje vrijeme tu je i Luca Tommasini da te malo "centrira".
Tko imalo prati moto zbivanja zna kakav je Luca kao vozač i sportaš, nema tu ništa slučajno, ..trening i preciznost, a takav je i kao instruktor ... pravi dečko na pravom mjestu ..  (y)
Bio sam i ja dosao u utorak popodne, vec su bili postavljali porsche bannere.
Stao uru vremena, gledo ekipu sto vozi i poso ca.
Dosta je toga novog u Leca, duplo duzi poligon nego je bio kad sam ja rundao..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Pozdrav ljudi.

Znači 99 Racing School ima dva programa , a mene zanima Program Poligon. Ako ima ljudi koji su bili na tom tečaju da podjele informacije što se sve radi na tom tečaju. Na videu na njihovoj stranici vidim samo da vježbaju osmice pa me zanima da li je to sve? Cijena tečaja je 250E, što nije sitnica pa bih volio malo više informacija što se tamo uči.
 
da..samo osmicu vozis cijeeeeli dan
mijenja ti kuteve nagiba i to je to
ma bezveze ;)
 
Ne sjećam se više detaljno ali se radi teoretskom i praktičnom dijelu osmica pod raznim kutevima. Nisam čuo da je netko ostao razočaran. Najsigurnije ti je nazvati i pitati detalje.
 
Ne sjećam se više detaljno ali se radi teoretskom i praktičnom dijelu osmica pod raznim kutevima. Nisam čuo da je netko ostao razočaran. Najsigurnije ti je nazvati i pitati detalje.

Bio sam na poligonu prije dvije godine i ostao razočaran.

Kružiš cijeli dan, pokazuje ti u praksi stvari koje su obrađene u twist of the wristu.

Počinješ s malim nagibom i savladavaš osmicu, objašnjava ti se tvoja pozicija na motoru, fokus točke u zavoju i tako dalje.

Mene je smetalo što smo bili četvorica, jedan momak je tek počeo voziti motor i ostajali smo na malim nagibima puno duže zbog njega.

Na kraju je ostalo malo vremena za nagibe koji su meni izazov. Uz malo vremena, na kraju sam bio i umoran od kruzenja na tom malom nagibu, tako da sam i teško držao koncentraciju u 3 popodne.

Cijelo vrijeme sam imao osjećaj da on želi da dolaziš opet i opet (no shit :D ) i nakon cca 1000 eur, završio si školu. Jbg.

Promijenio sam poziciju na motoru nakon škole, tako da sam donekle zadovoljan, malo sam opušteniji nego prije. Živcira me što nije bilo sve transparentnije i/ili tailor made. Da znaš, moraš platit xxxx eur i proći ćeš sve, OK. Ovako se osjećam kao da sam prekinut u pola. Trebao bih otići opet (barem još jednom) i platit opet 250 eur, al iz principa neću :D :D :D

Svi koji su platili dovoljno, završili su sa poprilično lijepim stilom vožnje (eg. ministar), al to nećeš dobit za 250 eur.

S druge strane, dat 250 eur za floskule iz twist of the wrista i kruženje po poligonu...malo previše :D
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Evo ja sam bio prije 2 tjedna na poligonu. Imaš 3 levela, prvi level je kod Keca koji ti uz praksu objašnjava i teoriju (kočenja, držanje tijela, opuštenost ruku, pogled itd..). Tamo ste od 9h do 17h s pauzom za ručak.
Obično ih bude 3-4 u grupi pa dok ostali vježbaju pitaš Keca što te god zanima.
Znam da teoretski dio zvuči dosadan ali npr sa mnom u grupi je bio par iz Slavonskog Broda koji je prvi put čuo za countersteering tako da se definitivno isplati onima koji ne poznaju osnove upravljanja motociklom.

Dobar pogled tj. okret glave je nešto što će ti uvelike pomoći kako na poligonu/stazi tako i na cesti, to je jedino što sam primijenio kad sam se vraćao motorom u Split i definitivno je velika razlika..

Prilikom izvođenja vježbi pazi na čunjeve jer je svaki srušeni čunj jedna piva Kecu, ja sam mu dužan 2 gajbe. :mrgreen:

Nagibi na prvom levelu su 30-45 stupnjeva, ja sam tražio još ali tek na levelu 2. Inače se ne klizi koljenom ali je Kec u prvom dijelu dana procjenio da će mi trebati slideri, tako i bi.. nisam ih ponio pa mi je Kec poklonio svoje za uspomenu. Osjećaj je prejeben, mogu tek misliti kako je na stazi na pet puta većim brzinama. o_O
DSC0605900.jpg


Drugi i treći level je kod talijana Luce Tommasinija, to su već ozbiljniji treninzi uz veće nagibe i brzine i izvrsna je priprema za stazu.
Drugi dio dana na trećem levelu je ovo čudo kojem se posebno radujem.. :eek:

20200703_090425.jpg


Vjerojatno ću ovo ljeto odraditi level 2 pa dogodine level 3 i stazu.
Mislim da 250e nije puno i školu bi preporučio svakome a pogotovo mladim početnicima. Puno toga se nauči uz opuštenu atmosferu a o zvukovima tijekom cijelog dana pored staze da ne govorim, kud ćeš bolje.. :love:
 
Ne znam, mislim se. Ja sam totalni početnik, vozim motor već tri dana. Eto na kojem sam nivou. Trebao bih naučiti i kočenje, pravilno mjenjanje brzina kad kako i zašto, nagib naravno.

Usput, nemam opremu, dobije li se tamo ili se iznajmljuje?
 
Ne znam, mislim se. Ja sam totalni početnik, vozim motor već tri dana. Eto na kojem sam nivou. Trebao bih naučiti i kočenje, pravilno mjenjanje brzina kad kako i zašto, nagib naravno.

Usput, nemam opremu, dobije li se tamo ili se iznajmljuje?


Onda ce ti biti odličan.

Za opremu nemam pojma, volim nosit svoje gaće :)