A1 ili A2, Uvoz motora i odabir motora

Cakic

Member
Pozdrav svima dolazim sa Korčule i ove godine u 10 mjesec punim 16 godina. Pa evo imam par pitanja za vas koji ste možda već bili u ovoj situaciji kao i ja.

1. Stvarno volim motore i što prije bi htio krenuti voziti treniram 6 dana u tjednu tako da bi motor vozio svakodnevno i ljeti bi mi isto trebao dosta i sad me zanima jel bolje položiti A1 ili da se strpim za A2 pa kupim motor koji jako želim.

2. Buđet mi je jedno 15tis. kn za motor. Gledao sam motore kod nas i jako su skupi većina polovnih pa me zanima jel mi se isplati kupiti motor npr. u Italiji gdje su jeftiniji podosta i sa manje km.

3. Za zadnje pitanje me zanima što bi vi uzeli na mom mjestu jer ja sam na otoku pa gledam nekako neki naked ali me supermoto više vuče, razmišsljam se za wr 125 x ali bi njega trebao uzeti u Italiji jer su ode cijene nenormalne , drugi izbor xt 125 x ili dt, a za naked sam gledao mt i duke ali to bi isto trebalo u Italiju.
 
A sa A1 moram cekati 22 god za A?
Jer sam mislio ako bi cekao A2 uzeo bi mt 07 ogranicen na 35kw i polozio A sa 20 god. i maknuo blokadu.
 
Koliko znam,sa A1 ne možeš prije polagati A,tek s 24 godine,ali ak s 18 godina položiš A2 onda možeš polagati A s 20 godina.
 
moj savjet,da se strpis i sa 18,odi polagati A2. (y)

a najbolje bi bilo da uopce nevozis motor,jer motori su skup i sto je jos vaznije opasan sport,.

 
Znam i ja da su opasan sport ali u tome je strast sav taj adrenalin i osjecaj kad voziš motor to ti nemože ništa drugo priuštit.
Sad kad malo više razmislim mislim da mi je cak bolje poloziti A1 i uzeti neki 125cc pa položiti A2 pa kad budem imao za motor ću ga kupiti nije priša.
Samo jel iko zna malo više o xt 125x, wr 125x ili jos neka 125-ica da je do 15 tis. kn
 
Moj savjet ti je da sad položiš A1 i kupiš neki motorić od 125 ccm,a onda skupljaš lovu do 24 godine,pa položiš A kategoriju i kupiš MT07 ili kaj će ti se već do tad najviše sviđati.
 
Pa da par puta treba past i onda vidit da li si za sport :mrgreen:

Ja sam imao automatic, quad 300ccm,kinez 200ccm, yamaha 600ccm i sljedeci bi bio 750ccm 2cyl da ima malo vise snage :)