A1 kategorija i pocetnicki motor

Kolacc

New member
Vecer drustvo
imam par pitanja oko A1 kategorije i pocetnickog motora.
Znaci htio bih polozit A1 kategoriju da mogu voziti primarno motor nisam lud za brzinom ili nesto od malena sam za nekom masinom pa sam se naucio voziti sve sto ima masinu u sebi nego mi treba za ici od A do B ali i za traktor,radne strojeve itd. pa me zanima samo koliko otprilike to sve zajedno košta, sto mi sve treba za polaganje i koliko se otprilike dugo polaze za A1?
I imam jos par pitanja oko pocetnickog motora, ako sve to bude unutar ocekivanja idem odma polagat jer B kategoriju mogu za dvi godine a ovak bi se mogo vozikat i ic starome pomoc na polju itd. Ja sam u svojoj amaterskoj potrazi trazio motor za 10,000kn te sam pronasao 4 motora koja su mi zapela za oko. posto pokusavam za sto manju cjenu dobit sto bolje neznam što je bolje: prvo je yamaha ybr 125 2006 sa 25000km i cini se u relativno dobrom stanju te vlasnik tvrdi da je promjenjeno ulje filteri pakne na kocnicama itd., drugo je honda cbf 125 2013 sa 19000km sad bile su dvi slike samo ali motor se cini u oke stanju s malo izgrebanim plastikama jer je vlasnik pao s njim ali vlasnik tvrdi da je sve uredu s njime te da radi ka ura, pa su mi za oko zapele dvi ne bas poznate masine, jedna megelli 125m 2013 sa 2300km vlasnik tvrdi da su na motoru stavljene nove pirelli gume te da je motor garažiran te redovito servisiran na pocetku i kraju sezone i to mi je zapelo za oko meni se to cini jako mala kilometraza pa mi se cini da ima neka caka u tome a ova druga masina je goes sk125 2018 sa 2100km vlasnik tvrdi da ga prodaje jer se vise ne voze sa njime te da su kilometri stvarni. meni je ovaj zadnji nekako najsumljiviji jer 2018 godina 2100km nepoznata marka te 10000 kn za to? Razumijem se u mehaniku donekle i to mi je nekak tesko za vjerovati da je to motor koji ce raditi dobro a opet neznam koliko ce honda i yamaha moci ici dugo? jer najbolji scenarij bi bio kupi i vozi ali nije mi problem pozabavit se s malo dotjerivanja samo da nije nesto skupo jer pokusavam bit unutar budzeta

-linkovi od motora:
 
Nista od ta tri jer si izabrao prave kramusine, jbt motor sa dobosom iza...gledaj ktm duke, yamaha r125...ili apriliju rs 125 koju mozes vozit sa A1 a otvorena verzija ima 30 konja
 
neznam koliko ti igra ulogu i odakle si, al uzmi u obzir da je CBF u splitu a YBR u osijeku.
ja bih osobno prema onome sto trazis (od ovih) isao na YBR. jeftina, provjerena masina koja prezivljava autoskole :mrgreen:
ovog zadnjeg sam vidio i ostao bih na tome, honda je vec dugo u oglasniku (bila je i dok sam ja sebi trazio) pa moguce da ima prostora za spustanje cijene. YBR su svi slicni pa ne znam dal se ovaj konkretno vrtio prije (hondi je palio i gasio oglas)
megelli mi je najljepsi al ne znam kak je sa servisom i dijelovima pa bih na to stao - mozda neko vise zna, a i nema ih puno na cesti (meni jos jedan plus za YBR)
 
@ Kolacc : Pozdrav, moj prijedlog 1. Honda,
2. Yamaha YBR ali ne ova navedena gore nego ova:
3. Megelli, zaboravi, gledao sam to jos 2010. kod Gorickog od tada vidio samo 2 na cesti, nuff said.
4. Goes jos gora opcija.

Neki dan sam uzeo Hondu CBF 125 i super zadovoljan sam, dobra rezerva kad je primarni motor na servisu ili -2/+10 stupnjeva zima.
Upravo gledam da uzmem ovu 2. Hondu u Vodicama kao 3. motor, iako realno nepotrebno za sada.
 
Ljudi hvala na pomoci
Megelli i goes sam danas pito jos par ljudi i oni otpadaju tako da ybr i cbf su trenutno na listi pozeljnih ali da mogu naci u boljem stanju neki trenutno mi se cbf najvise svida a oko polaganja sam sazno da mogu polagat u skoli di idem i to je na cjeniku 4000kn tak da a1 se bude polozila haha
 
onda uzmi koji te vise vuce ili koji je u boljem stanju.. al definitivno odi na provjerenu marku
 
od koliko godina je dozvoljena registracija na Moto-Forumu ... :coffee: