A2 kategorija - 81kw

Davor1811

New member
Pozdrav,

u planu sam imao svoju cbr 600 f4i spustiti na A2 kategoriju na proljeće, no sad čitam da nije "legalno" spuštati nešto duplo jače od 35 kw, cbr je 81kw u papirima..
Postoji li način da se ipak spusti, odnosno da li ja s blokadom dolazim na tehnički i upisuje mi se pravo stanje 35kw, a zatim mogu fasovat isključivo ako me policija zaustavi te vidi u knjizici stvarno stanje odnosno jačinu motora - ili je u startu nemoguće skinuti na 35kw i upisati u knjizicu?

Nadam se da je tekst razumljiv, unaprijed hvala na odgovoru :)
 
Pozdrav,

u planu sam imao svoju cbr 600 f4i spustiti na A2 kategoriju na proljeće, no sad čitam da nije "legalno" spuštati nešto duplo jače od 35 kw, cbr je 81kw u papirima..
Postoji li način da se ipak spusti, odnosno da li ja s blokadom dolazim na tehnički i upisuje mi se pravo stanje 35kw, a zatim mogu fasovat isključivo ako me policija zaustavi te vidi u knjizici stvarno stanje odnosno jačinu motora - ili je u startu nemoguće skinuti na 35kw i upisati u knjizicu?

Nadam se da je tekst razumljiv, unaprijed hvala na odgovoru :)
Mozes ti bilo koji motor blokirati na 35kw, to nije ilegalno ali taj isti motor ne cini legalnim za voznju A2 kategorijom, i dalje treba A za njega. Cesto cujem price da ekipa blokira snaznije motore na 35kw i vozi ih tako u nadi da policija nece gledat detaljnije; mozda im i uspije nekad a mozda i ne, u svakom slucaju ako se desi prometna ti si upravljao vozilom bez odgovarajuće kategorije a osiguravajuće kuće će sigurno provjeriti