Aditiv gorivu - konzervacija skutera preko zime

zvaker

Active member
Bog

S obzirom da slijedečih 4-5 mjeseci neču voziti skutere, namjeravam ih konzervirati, NRG će pod ceradu , a X-Max u garažu. Odspojit ču akumulatore, nauljit cilindre, ali u upustvima piše da treba gorivu dodati aditiv za sprečavanje korozije i očuvanje goriva. Zanima me koja su vaša iskustva i kako vi kozervirate skutere?

Na netu sam našao ovaj proizvod Liqui Moly https://www.liqui-moly.hr/proizvodi/petrol-stabilizer-2/
Sad da vidim gdje to ima za kupit.
 
Kakvo crno konzerviranje za 4-5 mjeseci neupotrebe....... :shock:
 
Maestral said:
Kakvo crno konzerviranje za 4-5 mjeseci neupotrebe....... :shock:

Pa što ja znam, u uputama piše dodati neku čorbicu u spremnik goriva. To mi je ljubimac na dva kotača, platio bih mu i tjedan dan u varaždinskim toplicama ako treba.
 
Plati sebi topice. Nista mu nece biti za to vrijeme  (y)
 
zvaker said:
Bog

S obzirom da slijedečih 4-5 mjeseci neču voziti skutere, namjeravam ih konzervirati, NRG će pod ceradu , a X-Max u garažu. Odspojit ču akumulatore, nauljit cilindre, ali u upustvima piše da treba gorivu dodati aditiv za sprečavanje korozije i očuvanje goriva. Zanima me koja su vaša iskustva i kako vi kozervirate skutere?

Na netu sam našao ovaj proizvod Liqui Moly https://www.liqui-moly.hr/proizvodi/petrol-stabilizer-2/
Sad da vidim gdje to ima za kupit.

Nema potrebe skidati kleme ni stavljati aditiv za 4mj. Očistiš skutere, naliješ rezervar do vrha i nemas brige. Za 4mj samo kljuc u bravu i po gasu.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
hondimir said:
U Dalmaciji pa konzervira skuter ?! :misli:

A što češ, to je moj prvi motor koji je koštao neke novce. Očistio sam garažu i napravio mjesta, isključio bateriju, detaljno oprao motor i pokrio ga plahtom. Neka on tu hibernira do trečeg mjeseca iduče godine.

 
Ja ga konzerviram tako da uletim u vrtnu kučicu ili ti ga šupu gdje držim lopate,kosilicu i ostali vrtni alat..
Na podu šupe je linoleum koji je fino klizav,tak da zapalim malo gume na mjestu,sve skup ugasim i sa ključevima u bravi pustim do prolječa.😅
U prolječe psujem kad ga kurblam jedno 10min..i kad upali,opet ga deremo kroz čitavo ljeto😅
 
e39 said:
Ja ga konzerviram tako da uletim u vrtnu kučicu ili ti ga šupu gdje držim lopate,kosilicu i ostali vrtni alat..
Na podu šupe je linoleum koji je fino klizav,tak da zapalim malo gume na mjestu,sve skup ugasim i sa ključevima u bravi pustim do prolječa.😅
U prolječe psujem kad ga kurblam jedno 10min..i kad upali,opet ga deremo kroz čitavo ljeto😅

Od toga vjerovatno i potječe naziv "konzerviranje" jer se motor nakon par sezona pretvori u konzervu  :)