Aerodrom Zeljava - sutra (danas) nedjelja 17.08.

fran_zgb

Active member
Eto znam da je malo kasno, ali ako se netko hoce pridruziti sutra na izlet za Zeljavu neka se javi.
Sto i gdje je Zeljava pogledajte ovdje - http://www.zeljava-lybi.com/index.html

Racunajte na to da ponesete viska odjece, kada se ude unutra van se izade zmazan itd, nekakve svjetiljke ako imate i jos sta trebate za ugodno putovanje.

U 9 kod velesajma na juznom ulazu se nalazimo lister, damir_zgb, full88 i ja.
Ako ima interesanata slobodno se javite.
pozdrav
 
Eto bili, vidjeli (nazalost premalo jel nismo ponijeli adekvatno osvjetljenje), provozali se, najeli itd
Sve u svemu ugodno proveden dan  (y)
 
finih 350 km...
slike cu stavit sutra ujutro il veceras..
 
put do zeljave









Evo ga, tu smo se sparkirali, ovdje je ulaz u vojnu bazu



nekad letio, danas trune






ulaz u bazu:




prva zgrada i upozorenja o nadgledanju:





inace moze se proci kroz ova vrata, ali odma metar dalje su jos jedna vrata koja su zakljucana debelim lancem i lokotom.

cesta kroz bazu


par zgrada:








na ovaj put nismo uopce isli, u daljini se moze vidjeti nekakvo igraliste i sprave za vjezbanje.... otuda otkuda smo gledali izgledaju dosta ocuvano, dali ih netko koristi ili ne nemam pojma
isto tako iz tog smjera smo culi motorke, ljudi tamo pile drva i tako




inace ima dosta zgrada, nismo sve istrazivali, no manje vise sve su u katastrofa stanju i raspadaju se.....


upucujemo se prema samom aerodromu:












svakih 50-100m su oznake za opasnost od mina...

tu nailazimo na aznimljiv kostur:




enivej nakon par min voznje se okrecemo, i vracamo se otkud smo dosli i idemo u drugi smjer jel smo pretpostavili da smo fulali za aerodrom

stajemo kod lokalnog dede, njegovog sina i unuka valjda






deda je bio odlicno raspolozen i poprilicno pricljiv
posto se u mjestu nista ne desava, ovo mu je valjda u zadnjih 6 mjeseci najinteresantniji dan bio... unuk ili kaj mu vec je se nikako nije htio slikati s nama nego se skrivao iza tablica od skutera i proucavao auspuhe ili tako neki bog.... moram priznati da dugo nisam cuo da neki deda toliko psuje svog unuka i vrijeda ga :D unuk je dobio dobru porciju psovki, ali i dalje je odbijao slikanje.... inace stari mu je cist simpatican, manje vise normalni ljudi... zanimljivo je da peru ves na ruke, dok je pokraj njih kucica koja izgleda kao neka moderna vikendica...

uz upute od dede krecemo dalje i vidimo da i ovdje ima jos ljudi:


i odma dalje prolazimo rampu i dolazimo napokon












ulazi 1, 2 i 3 su na hr strani, ulaz 4 je na bih podrucju i dobili smo stroga upustva da tamo nejdemo.. inace sudeci po slikama koje smo gledali, nekada ulazi nisu bili zatrpani sljunkom, tj moglo se cak i nekim offroad autima unutra, sada se vise nemoze...





baterija i dio ekipe na slici.... cetvri je slikao
inace ja sam u zelenom kombinezonu, preporucljivo je obuci tako nesto jel je unutra mokro i zmazano... to mi je bio neki drugi ili treci sloj odjece ali mi nije bilo nista vruce, cim se ude u tunele je osjetno hladnije... zrak je "tezak" i nije neka ugoda...
najveci problem je slaba priprema, nismo nabavili adekvatne svjetiljke i nismo qrca vidjeli.... unutra ima uzasno puno rupa nekakvih i postoji velika sansa da se covjek polomi unutra....












ovo je kraj piste kod rupe 1.





tu se moze vidjeti kolika je udaljenost od rupe do kraja piste.... isto tako se moze vidjeti i ono sta nas je mucila, tu je drzavna granica i par puta smo  presli u bosnu :)



 
evo slike neda mi se opisivvati svaka slika samo gledajte...
bilo je zanimljivo pogotovo kada imate ono nesto u glavi da znate sta je bilo tu sve prije ako ste gledali filmice i citali o Zeljavi..
9bj8tz.jpg

2nv70j5.jpg

api982.jpg

2m6qwit.jpg

magwax.jpg

25i88ig.jpg

2dt95oz.jpg

1z3rsdx.jpg

1193q8k.jpg

2af0ver.jpg

2s6obr6.jpg

2colkz6.jpg

11uvuy1.jpg

4tk4n9.jpg

308drvr.jpg

72uis9.jpg

2ltj2nc.jpg

ibjfno.jpg

2wnsi8z.jpg

mhg3tz.jpg

140wux2.jpg

20p7oso.jpg

15owad2.jpg

i54vno.jpg

2usideo.jpg

k502vb.jpg

eskthk.jpg

2hd35np.jpg

2hn1kix.jpg

wgxny9.jpg

i5nklj.jpg

2a9tici.jpg

 
pa super su ti slike za mob....
ode spavati, mrtav sam umoran..
ova slika di si me slikao kak ti lepo masem je bas lepa, fala puno :D
 
STALKERI bravo! Ko putovanje prema reaktoru Černobila  (y)

Nisam mogao ići s vama, ali to je sigurno slijedeće što ću posijetiti.
 
Ekipa put islike su  (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)
 
liberty said:
koliko vas je to bilo - ispod 1000 ccm sve zajedno zbrojivši

dobre slike (y)


950ccm :mrgreen:
 
al ste napravilo dobar đir (y) - koliko km sveukupno?
sad sam vidio - 350 km
makar vam nije bilo prevruće - taman za vožnju
 
vrijeme bilo super..
km?350...jer smo na povratku isli klopat u jedan restoran za koji su znali Lister i Full,al to bilo svega par km vise..
htjeli smo jos ic na Pljesevicu,na vrh,da vidimo toran,radar,pogled,ali nismo...
 
ma bilo je vrhunski, voznja bila odlicna i vrijeme... lister nam pobjegao a full,dambo (lol) i ja se vozili zajedno i tako sve stizali itd...
odlicno odlicno
ja bi definitivno jos jednom isao pogledat sta ima tamo u svim tim hodnicima, samo treba nabaviti neke super svjetiljke (ili kupiti nove duracellke za moju meglajticu :))
vidli puno motorista i tamo i nazad i svi nam lijepo mahali :)  (y)
 
jebozte ja sam htio ici ....jeste me iznevjerili  :x :x :x taman sam jucer stigaos ,mora ..kad se ide sljedeci put ??!!!
 
ic ces drugi put...
kad se dogovorimo :D
 
                                                    Sa dubokim bolom i tugom obaveštavamo rodbinu
                                                            i prijatelje da je naša draga

                                                                    Mara Čanak

                                                    Posle krače bolesti preminula u četvrtak .............    itd, itd

Definitivno imam previse godina. Ja sam to ucio u skoli .  :?
 
hehe znao sam da ces tu sliku staviti :D

enivej danas sam napravio jos cca 150km, bio sljeme pa u zaboku pa u durmanec i nazad..... ukupno od juce 540.8km i ispada mi prosjecna 4.8....
s obzirom da smo se juce lagano vozali ovo je i dalje dosta no recimo da sam zadovoljan :D
 
Evo i mojih par slika. Nije mi bilo jasno kakve su to fleke po slikama a onda mi je sinulo..... magla.  Postotak vlage je najmanje 99,99 %.  U biti nije toliko hladno ali se odjeca nakon kratkog vremena navlazi i to daje osjecaj hladnoce. Najbolje je bilo kad sam drugi puta isao sam unutra. Nisu se culi glasovi i koraci od ostatka ekipe nego samo moji. Na svaki korak je javlja jeka barem 10 puta. Na kraju sam ugasil bateriju i hodao po mraku. Osjecj koji treba probat. Nazalost, nakon kratkog vremena i meni je pocela krepavat baterija i morao sam izac van. Sa slika se bas nemoze vidjeti koliko je to u stvar ogroman prostor. Treba doc i vidjet uzivo.


P1010083-2.jpg


P1010084.jpg


P1010086-1.jpg


P1010088-1.jpg


P1010081.jpg


P1010082.jpg


Ambijent dusu dao za snimanje horor filmova.

P1010053.jpg


Malo mi je trebalo da zavrsim u grmlju zbog ove slike. Nije bas jednostavno s jednom rukom vozit, sa drugom rukom preko kacige nisanit retrovizor i skuter iz mene i gledat kud se vozim. Steta sto se vidi dio moje ruke.

P1010018-2.jpg


vojarna