Ajmo u Fužine :-)......

mudrica34

New member
Subota naveće i pitanje "kud bi mogli sutra?" jer mi je 1.slobodna nedjelja unazad xy tjedana.
Rastoke,hm,mogli bi  :D
Fužine,hm,mogli bi i to  :)
Odluka pada,Fužine.  (y)
Malo škicanja po net-u i nađemo da je špinja Vrelo otvorena cijeli dan.Super.  :cheer:
Pokret od doma ujutro 8.30 h(bez kišnjaka naravno iako je za popodne najavljena kiša)  :kisa:
izreka iskusnog ex poštara"ak nas opere nema veze,nebu mi 1.x"  :eek:hne: :pila:
!.stanica Pit Stop,kava i krečemo,vožnja starom karlovačkom daje naslutit da bu se vozil ko da je sam.  :mrgreen:
Midland radi zadovoljavajuće ali na 130 km/h i dalje kaciga mi šušti pa je često pitanje bilo ha? kaj si rekel?  :bonk:
2.stanica Karlovac,iako je plan bio da idemo solo,ipak se čeka Medo na Hornet-u,koji bu išao s nama a dolazi iz Zg-a za "10 min."  :mrgreen: Imal je "jutarnjih"obveza  :LOL:
Opert kavica,mineralna i "spika na spiku"(slika 1,2)
Kao što rekoh Mudri se vozi ko da je sam i nije neobično da neke zavoje prolazi s 110,što će reći "šarf"se vozimo.  :twisted:
Uz takvu vožnju pada mi na pamet izjava nekih suvozačica da mogu zaspat iza vozaća  :neznam: neznam kako al nema veze.
Uz put škicam okolo i uočavam(jedva) Lokve,i putokaz za špilju Lokvarku i muzej žaba.
Skrećemo za Fužine i vozimo se kroz šumicu,milina  (y)
Ostatak ekipe koja je bila na susretu(slika 3)

 
Dolazimo pred špilju Vrelo,ulaz po osobi 25 kn,ulazimo unutra a ono šljivaaaaaa  :mrgreen:
Simpatično djevojče nas vodi a neki napeto slušaju  :LOL:
 
Odlazimo do centra Fužina jer glad radi svoje,cilj je konoba Volta(hvala Chus na preporuci  (y) )
Dio cijenika  :wink:
Neki su "konzerve "pa jedu lignje  :jesus:
neki eksperimentiraju s pljeskavicom od konjetine punjenom sirom  8)
a neke će kre kretat  :mrgreen: :LOL:
 
Ajmo lagano nazad jer bi frend trebal bit do 16 h u ZG.,a i vrijeme se lagano mršti.
Vožnja od Fužina do KA prije je nalikovala trci  :mrgreen: (bježi se od kiše,iako nas je malo poškropilo)
Frend u Ka odlazi na autoput a mi"laganini"po staroj cesti  :LOL: još kava il dvije u Zg i gotova nedjelja  :D
Rezime-ljepo se vozili,vidjeli nešto novo,fino klopali(kre-kre  :mrgreen: ),potrošili cca 500 kn(vjerojatno može i i manje  :misli:  ) i nastavljamo dalje u revijalnom tonu,sljedeću slobodnu nedjelju vjerojatno Rastoke  (y)
I za kraj još jedna bRRzinska fotka....
 
AndreyA said:
sljedeću slobodnu nedjelju vjerojatno Rastoke  (y)

Ovo je bilo dobro a pogotovo klopa ali nemojte slučajno u Rastokama na pastrve.
Bio jednom i nikad više. Usluga katastrofalna i spora, a cijena paprena. :palacdolje:
 
Adventurer said:
... ali nemojte slučajno u Rastokama na pastrve.
Bio jednom i nikad više. Usluga katastrofalna i spora, a cijena paprena. :palacdolje:
Tak je, radije se zaletite do Bihaća u restoran Mlin  (y)
 
Kad smo kod pastrva zadnji put sam bio u Rastokama pred cca 2 godine i tad je bilo sve super...i pastrve i cijene 
Al to očito nije aktualno  :misli:

Prošli vikend sam bio na vrilima gacke i preporučam - odlične pastrve - umjerena cijena  (y)
http://www.vrilo-gacke.hr/

Restoran Mlin u Bihaću također preporučam.....Ljiki mudro zbori  :mrgreen:
(y)

A glede klope u Fužinama....ja bio 2 puta u Volti - oba puta katastrofa, pogotovo s obzirom na cijenu :?

Puno bolji mi je Bitoraj ili dole, putem prema Bribiru(Crikvenici) Vagabundina Koliba
Doza originalnosti u predobrom ambijentu i uz OK cijene (y)
 
kad si već vidjela tablu špilja Lokvarka, zam si trebala i otići,jer je špilja prekrasna i puno zanimljivija od ove u kojoj ste bili (ova Vrelo je mala).
Iako sumnjam da bi se Mudri uspio vratiti do ulaza da ste išli u Lokvarku)  :LOL:

A kaj se klope tiće, opet fulanac.Svi idu u Voltu. Dajte se malo provozajte okolo, pa probajte nešto neobično.

Vagabundina koliba-20-ak km iznad Bribira prema Liču nalazi se predio koji lokalci zovuŠuma (ne spada pod Gorski Kotar, al je ista klima i nadmorska visina - oko 800m) Jela od divljači i jela od samoniklog i ostalog bilja

nema signala za mobitel, nema struje,
Uživancija
 
Vagabundina koliba -  (y)
Evo kak to tamo izgleda...
 
rhythm said:
.....
nema signala za mobitel, nema struje,
Uživancija

Nažalost sada ima - T-mobile stavio odašiljač  :(

Al je sve drugo kao prije  (y)

Sat obrazovanja o lijepoj našoj  :D
Taj dio u kojem je smještena Vagabundina koliba spada pod Bribir....nekad su ljudi tamo selili ljeti sa stokom zbog klime
Sada to su uglavnom vikendice i nešto poljoprivrede....više manje za osobne potrebe
 
rhythm said:
kad si već vidjela tablu špilja Lokvarka, zam si trebala i otići,jer je špilja prekrasna i puno zanimljivija od ove u kojoj ste bili (ova Vrelo je mala).
Iako sumnjam da bi se Mudri uspio vratiti do ulaza da ste išli u Lokvarku)  :LOL:

A kaj se klope tiće, opet fulanac.Svi idu u Voltu. Dajte se malo provozajte okolo, pa probajte nešto neobično.
zakaj misliš da se nebi mogel vratiti do ulaza  :misli:
ak se mogel šetat i penjat po Postojnskoj jami i po špilji ispod Predjamskog grada(oboje u slo)može se i po ovoj
A kaj se neobičnog tiće,mi se neobično vozimo,to nam je dovoljno  :mrgreen:
 
alfred stokes said:
Kad smo kod pastrva zadnji put sam bio u Rastokama pred cca 2 godine i tad je bilo sve super...i pastrve i cijene 
Al to očito nije aktualno  :misli:

Prošli vikend sam bio na vrilima gacke i preporučam - odlične pastrve - umjerena cijena  (y)
http://www.vrilo-gacke.hr/

Restoran Mlin u Bihaću također preporučam.....Ljiki mudro zbori  :mrgreen:
(y)

A glede klope u Fužinama....ja bio 2 puta u Volti - oba puta katastrofa, pogotovo s obzirom na cijenu :?

Puno bolji mi je Bitoraj ili dole, putem prema Bribiru(Crikvenici) Vagabundina Koliba
Doza originalnosti u predobrom ambijentu i uz OK cijene (y)
Na Vrilima smo bili prije cca mjesec dana i zamjertilo nam se jer im je "u dolasku "bila grupa turista i nisu nam htjeli niš dat za jesti,e sad to ne kužim dal nisu imali za više od te grupe(mislim da se radilo o 80 ljudi) il bi im mi smetali za smještaj grupe.
Nama u Volti bilo ok i cijenom i kvalitetom a bogme i količinom  (y)
 
AndreyA said:
Na Vrilima smo bili prije cca mjesec dana i zamjertilo nam se jer im je "u dolasku "bila grupa turista i nisu nam htjeli niš dat za jesti,e sad to ne kužim dal nisu imali za više od te grupe(mislim da se radilo o 80 ljudi) il bi im mi smetali za smještaj grupe.
Nama u Volti bilo ok i cijenom i kvalitetom a bogme i količinom  (y)

evo nje s Voltom.
Niko ne veli da je tam loše, Jer sam i sam tamo jeo.
ali je onak-niš posebno.
 
rhythm said:
evo nje s Voltom.
Niko ne veli da je tam loše, Jer sam i sam tamo jeo.
ali je onak-niš posebno.
kak nije reko  :shock:  :jesus:
-----------------------------------------------------
alfred stokes-A glede klope u Fužinama....ja bio 2 puta u Volti - oba puta katastrofa, pogotovo s obzirom na cijenu
-----------------------------------------------------
svako ima pravo na svoje mišljenje  (y)

baj d vej kak da znam za Vagabundinu kolibu ak je nitko nigdje nije spomenuo,do sad  :x :(

a kaj se Bosne tiće,nismo mogli"preko"jer bi bilo problema sa zakonom  8)