Akrapović za Hornet 600 (god.2007-2009)

crni konjanik

Active member
Ima li netko da si je stavio novi akrapović za Horneticu??? Ako je neka se javi i podijeli iskustva, kako se čuje, snaga, cijena.... :misli:

www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/honda/model/cb-600f-hornet-2007/slip-on-25/
http://www.akrapovic.com/typo3conf/ext/user_products/mod1/uploads/products/slip_on_street_legal_exhaust_system_for_the_honda_cb_600f_hornet_2007_2009_/275x195/f7bd66f0330809103e23e47aaa540da2.jpg
http://www.cars-bikes.eu/contents/media/d781a0fb0c0890bf220bd913e82c22b0.jpg
 
ja osobno nisam i kolko znam nitko od deckiju s foruma kaj imaju novog horneta ga nema ...al vidio i cuo u zivo pa ti mogu rec svoje dojmove ak ti kaj znaci ... ugl. upozno covjeka na marofu koji ga ima i ak se dobro sjecam cini mi se da je reko da ga je doso preko ili oko 4500kn ... po meni je orginal ljepsi al ovaj i ne izgleda tolko lose ... zvuk je bolji, ali ne toliko bolji i jaci da bi ga osobno stavio ... e sad zaobic katalizator i spojit grane drito na ovaj akrap to bi sto se zvuka tice moglo bit  :pjevajuci:

evo i slikica da upotpuni tekstualni dojam :mrgreen:

p1010066resize.jpg


 
Što se tiće zvuka zavisi da li je bio onaj umetak koji prigušuje zvuk na njemu ili ne, to dosta  mijenja na stvari, volio bih ga čuti uživo na preko 8000 okretaja, vidio sam prije nekog vremena Horneticu sa Leovince spuljom, taj auspuh se dosta razlikuje (na bolje) od orginala, ali mislim da je Akrap ipak broj 1. Ima Akrapović i otvorenu verziju ali mi je ružan....
 
meni je ružan
frend je jedno vrijeme htio staviti megafon, ali sam ga odgovorio jer je to bacanje novca
nagovarao sam ga da uzme mivv gp, ali na kraju nije uzeo ništa
 
MOONSHIELD said:
meni je ružan
frend je jedno vrijeme htio staviti megafon, ali sam ga odgovorio jer je to bacanje novca
nagovarao sam ga da uzme mivv gp, ali na kraju nije uzeo ništa
baš me zanima tvoje objašnjenje ovog boldanog :misli:
 
Incredible said:
baš me zanima tvoje objašnjenje ovog boldanog :misli:

Pa ima pravo. Videl sam na dva horneta megafon i izgleda ko rog od krave, glupost. Za zvuk neznam.
 
harakiri said:
Pa ima pravo. Videl sam na dva horneta megafon i izgleda ko rog od krave, glupost. Za zvuk neznam.
mislil sam da se tu govori o nekim performansama ili takvim stvarima a ne o izgledu, jer ak ćemo o izgledu onda nemamo kaj komentirat, nekom se sviđa nekom ne, ukusi su različiti

recimo meni jebeno zgleda taj megafon :wink: i kaj sad, on je i dalje taj isti megafon samo kaj se meni sviđa a tebi ne :jesus:

al inače samo da vam ovak usput napomenem da ak hoćete dobit i malo na zvuku morate premostit katalizator inače si možete i stari lonac gore navarit i nebu bilo nikakve promjene :mrgreen:
 
Incredible said:
mislil sam da se tu govori o nekim performansama ili takvim stvarima a ne o izgledu, jer ak ćemo o izgledu onda nemamo kaj komentirat, nekom se sviđa nekom ne, ukusi su različiti

recimo meni jebeno zgleda taj megafon :wink: i kaj sad, on je i dalje taj isti megafon samo kaj se meni sviđa a tebi ne :jesus:

al inače samo da vam ovak usput napomenem da ak hoćete dobit i malo na zvuku morate premostit katalizator inače si možete i stari lonac gore navarit i nebu bilo nikakve promjene :mrgreen:

Joj meni... performanse. Ja bi kao osjetil razliku... Ionak su motori prebrzi (za cestu)
 
harakiri said:
Joj meni... performanse. Ja bi kao osjetil razliku... Ionak su motori prebrzi (za cestu)
performanse sam naveo kaj primjer, poanta je u tome da je bespredmetno razgovarat o izgledu

malo smo skroz krivo otišli, čovjek je pital za Akrapa a mi o sasvim drugim stvarima pričamo :mrgreen:
ja ga na još ni jednoj hornetici nisam videl al recimo takav sličan na cbr 1000 08 baš lijepo zvuči :whistle:
 
Dobro, ovdje je krenulo od toga i opčenito je kao uvriježeno mišljenje da je kupovina megaphone bacanje novaca za taj komad. Tu sad svatko ima svoje mišljenje, ja mislim i kupit ću ga sigurno kad ću imat motor za kojeg postoji. On je još uvijek tri puta jeftiniji od drugih auspuha, zvuk mi ima fenomenalan, kao i izgled. Recimo za R6 bi mogao biti malo masivniji. Krivulja mu je tu negdje kao i slip-onu.

Evo jedan na Kornetu, mislim da i ima već link negdje: :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=IHSIY_XUdgw
 
ovaj je bio bez db killera ... kaj se novog horneta tice incredible je dobro napisao, ak hoces iole ozbiljniji zvuk na svim okretajima (dakle ne samo kad ga turiras na mjestu) jedino rjesenje je il zaobic katalizator il stavit komplet druge grane (arrow ili leo) i tek onda stavit neki protocni lonac ... sve ostalo je bar po mom misljenju vise manje  :palacdolje:
 
evo i ja da se malo ukljucim u ovu raspravu jer sam i ja muku mucio..da li promijeniti auspuh uopste i sta raditi...e onda sam "sklonio" tj izvadio katalizator...i skoro da i nije ni bilo promjena tj nije ih bio..e onda sam probusio jedan lonac tj pregradu izmedju dva lonca..e to je sve dalo efekta..ali kad se skine top ili prigusivac (kako god)e tek onda ima full efekat i  onda ide kao blesav i zvuci ovako http://www.youtube.com/watch?v=nqRUOZWNfRA..a pogotovo vuce na manjim obrtajima!!!i ima malo glasnijji zvuk..e zato sam ja sasvim slucajno i ne planirano narucio DEVIL MASTER http://www.devil.fr/gb/moto/route_zoom.cfm?id=1734...e sad ga cekam i nikako da ga docekam pa da vidim sta cu dobiti a sta izgubiti..a ako nista moracu naruciti full granu leo ili neku drugu....
eto nadam se da ce nekom ovo koristit ali cim bude stigao bicce i detaljnije napisano..
pozz
 
bu2rider said:
evo i ja da se malo ukljucim u ovu raspravu jer sam i ja muku mucio..da li promijeniti auspuh uopste i sta raditi...e onda sam "sklonio" tj izvadio katalizator...i skoro da i nije ni bilo promjena tj nije ih bio..e onda sam probusio jedan lonac tj pregradu izmedju dva lonca..e to je sve dalo efekta..ali kad se skine top ili prigusivac (kako god)e tek onda ima full efekat i  onda ide kao blesav i zvuci ovako http://www.youtube.com/watch?v=nqRUOZWNfRA..a pogotovo vuce na manjim obrtajima!!!i ima malo glasnijji zvuk..e zato sam ja sasvim slucajno i ne planirano narucio DEVIL MASTER http://www.devil.fr/gb/moto/route_zoom.cfm?id=1734...e sad ga cekam i nikako da ga docekam pa da vidim sta cu dobiti a sta izgubiti..a ako nista moracu naruciti full granu leo ili neku drugu....
eto nadam se da ce nekom ovo koristit ali cim bude stigao bicce i detaljnije napisano..
pozz

Ovo na yubitou je znaći skroz odrezan dolje katalizator i bez ispušnog lončeka?
 
Dajte mi recite kak rijesavate regu u slucaju stavljenja kompletne grane i skidanja katalizatora.
I s obzirom da se spominje Leo, interesira me dali netko zna koja je razlika izmedu one E-marked grane i racing?
 
Incredible said:
baš me zanima tvoje objašnjenje ovog boldanog :misli:
zato jer objektivno taj komad vrijedi 500-1000 kuna i to mu može napraviti svaka druga osoba koja ima imalo znanja i vještina s tim stvarima, za te pare može dobiti "pravi" auspuh neke manje razvikane firme od akrapoviča, a performanse su ionako tu manje bitne, njemu je i serijski prejaki :mrgreen:
no možda na kraju i bolje da je kupio megafon, nego da je bacio tih 300 eura na tetovažu, ali to je subjektivno..
 
dsturlan said:
Dajte mi recite kak rijesavate regu u slucaju stavljenja kompletne grane i skidanja katalizatora.
I s obzirom da se spominje Leo, interesira me dali netko zna koja je razlika izmedu one E-marked grane i racing?
prek veze  :mrgreen:
 
Rocky_st said:
... ovog ima moj prijatelj na hornyju... meni je odvratan, novoj hornetici još uvik najbolje stoji oriđiđi auspuh...
meni je lijepi megafon, a još lijepši je ixilov slični, ali davati za to 200-300 eura je uzalud vam trud svirači, kad ti to netko tko se bavi inoxom ili aluminijem napravi za 500 kuna, a onda ako baš netko želi pederluk si da ugravirati "akrapovič"..
meni najljepši "pravi" auspuh za horneta je mivv gp i kolko znam da se ga nabaviti iz italije za kojih 3000 kuna što i nije pretjerano..
 
MOONSHIELD said:
meni je lijepi megafon, a još lijepši je ixilov slični, ali davati za to 200-300 eura je uzalud vam trud svirači, kad ti to netko tko se bavi inoxom ili aluminijem napravi za 500 kuna, a onda ako baš netko želi pederluk si da ugravirati "akrapovič"..
meni najljepši "pravi" auspuh za horneta je mivv gp i kolko znam da se ga nabaviti iz italije za kojih 3000 kuna što i nije pretjerano..
vidim ti si neki stručnjak za auspuhe kad znaš da je to sve isto :mrgreen:
btw. megafon je od titana :wink:
http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/honda/model/cb-600f-hornet-2007/slip-on-26/
 
Incredible said:
vidim ti si neki stručnjak za auspuhe kad znaš da je to sve isto :mrgreen:
btw. megafon je od titana :wink:
http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/honda/model/cb-600f-hornet-2007/slip-on-26/
i kaj onda ako je od titana?? koje je prednost titana u odnosu na aluminij što se tiče performansi/izgleda/zvuka/trajnosti/mase??
i da li su te minimalne razlike isplative u pogledu 4-5 puta većega novčanog ulaganja??
ti si koliko sam primijetio stručnjak za sve jer na svaki lonac moraš biti poklopac, već si me nekoliko puta kvotao i dobacio neku pametnu primjedbu :wink:
 
Ima meni frend megafon i slip on akrap. Megafon se puno jače čuje, a sa slip on-om bolje ide neg s megafonom. Samo sa slip-onom je poprilično tih.