Akrapović za Hornet 600 (god.2007-2009)

bu2rider said:
ovo na youtubu je bez lonca zadnjeg ali sa izvadjenim katalizatorom! nije skracivana nikakva grana samo je razrezana na mjestu gdije je katalizator i katalizator izvadjen..e sad posto to nije davalo neke efetke zvucne onda je i pregrada izmedju dva lonca probijena da bi se smanjio putanja izduvnih gasova...bla.bla..ne mogu objasnjavati..uglavnom ima efekta kao sto vidis i zvucnog a i motor osjetno bolje vuce sa niskih obrtaja..mozda malo vise trosi ali..nije strasno...vrijedi toliko da bi bolje isao :wink:. e sad ja jos uvjek cekam svog devila pa cu da vidim sta ce biti onda...kakav ce se zvuk i performanse dobiti ili izgubiti..i dal cu morati skidati jedan lonac i direktno sa grane na zadnji lonac.....a sto se tice akrapa...hmmm...skupi su...stvar ukusa i dzepa :D..konkertno devil ce me kostati oko 430E karbonski a akrap karbonski kosta preko 600e...nije mala razlika  a meni je mnogo ljepsi devil po izgledu a koliko sam cuo na netu i po zvuku..eto toliko za sada

imam samo jedno pitanje za tebe, kako si ti skužio da ti motor bolje vuče?!
 
Horny said:
imam samo jedno pitanje za tebe, kako si ti skužio da ti motor bolje vuče?!
to ni meni nije jasno
imam motor koji sam vozio 5000 km sa originalnim auspuhom i sada već skoro 5000 sa zamjenskim i imam osjećaj da se apsolutno ništa nije promijenilo po pitanju performansi, doduše ništa nisam ni očekivao na tom polju, mijenjao sam auspuh iz drugih razloga..
 
kakao sam skuzio? pa vrlo jednostavno jer sam bez tog auspuha tj bez ovog sto sam radio vozio 14000km i kad sam skinuo sve gore navedeno sjetio sam!!!!poznajem dobro svoj motor i nisam debil! rekao sam da sa manjih obrtaja bolje i brze vuce..nije to neka drasticna promjena ali jeste osjetno a l iljudi i vi svi strucnjaci sto se pravite rekao sam da je to sve bez lonca...cim se stavi lonac odmah je malo drugacije...nije mi u glavi nego je tako...a katalizator zna se da gusi motor!!!!
a evo devila pa pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=GdXCQNyNpE8
ovaj je skinuo lonce i direkt na zadnji lonac kao sto vidite
a pogledajte i ovo meni se svidja zvuk skroz http://www.youtube.com/watch?v=YrvLjJ1VQLc
 
bu2rider said:
kakao sam skuzio? pa vrlo jednostavno jer sam bez tog auspuha tj bez ovog sto sam radio vozio 14000km i kad sam skinuo sve gore navedeno sjetio sam!!!!poznajem dobro svoj motor i nisam debil! rekao sam da sa manjih obrtaja bolje i brze vuce..nije to neka drasticna promjena ali jeste osjetno a l iljudi i vi svi strucnjaci sto se pravite rekao sam da je to sve bez lonca...cim se stavi lonac odmah je malo drugacije...nije mi u glavi nego je tako...a katalizator zna se da gusi motor!!!!
a evo devila pa pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=GdXCQNyNpE8
ovaj je skinuo lonce i direkt na zadnji lonac kao sto vidite
a pogledajte i ovo meni se svidja zvuk skroz http://www.youtube.com/watch?v=YrvLjJ1VQLc
ovo pogotovo nebi trebala bit istina jer je opće poznato da serijski topovi daju više snage od nule a zamjenski od sredine pa do vrha, uostalom pogledaj si ove grafove od akrapa kao primjer
 
pa da kad je sve serijski...onda ok.ali ja sam mjenjao i busio lonce kapiras pa je tu doslo do velikih promjena smanjene su pregrgade tj nema ih skoro pa ti onda dodje samo kao grana skoro e zbog toga je razlika...a taj auspuh nije nikakva nauka ne znam ni ja kakva sad pa da je cudo sad i akrap i svi drugi...sve je na isti princip..e razlika je sad u nijansama zvuka,izgleda...i td..ali obican majstor(malo spretniji) moze i sam dosta postici...
 
stigao devil.....ali nisam bas nesto prezadovoljan zvukom... male promjene tj manje nego sto sam ocekivao...mislim meni se ne svidja....zato cu morati poraditi i da ide direkt sa grane na top zadnji..bez da ide kroz sve one silne lonce i prepreke pa ce tada valjda biti ok....ali ok je i sada da me ne shvatite pogresno..ima lijep zvuk ali nije to to sto ja zelim i kakao zelim da zvuci....pozz
 
ekipa moze preporuka za auspuh za horneta 2007-2013?
šta dobro zvuči da je OK cijena i gdje se može kupiti?
 
Imao Akrapovića na Hornetu i samo najbolje mogu reć.
 

Attachments

  • WP_20160426_005.jpg
    WP_20160426_005.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Cca 370€ bez poreza, dobijete fakturu pa ako ide na firmu možete odbiti porez.
 
čime bi se točno ta firma morala baviti da si može odbiti pdv na auspuh za 15 godina stari motor?