Akumulator -gdje kupiti

Mogu ih čak i razumjeti.To im je kao domicilni proizvod.Jeli i Yuasa 100%Japan majka ?
yuasa iz berena japan vidla nije, jedino veće smeće od akumulatora je unibat koji isto oni prodaju..
 
Se to Moon štima kaj veliš,znam da si negde pisal iskustva z akuima,ne da mi se iskati.Kolko se sjećam ak me dobro služi ono kaj se nekad zvalo mozak ,ti si negde z nemčije naručil Yuasu.Dej neki link pošalji,ne gori mi baš da ga moram denes kupiti,imam se s čim voziti.✈🚡🚜🚲🚘🚎
 
Se to Moon štima kaj veliš,znam da si negde pisal iskustva z akuima,ne da mi se iskati.Kolko se sjećam ak me dobro služi ono kaj se nekad zvalo mozak ,ti si negde z nemčije naručil Yuasu.Dej neki link pošalji,ne gori mi baš da ga moram denes kupiti,imam se s čim voziti.✈🚡🚜🚲🚘🚎
Yuasa je po meni bacanje love za L4 motore.
Uzea sam ima 4-5 g. neki Exide ili LP za cca 170-200kn i još vrti.
 
I ja se slazem da ne treba bacati pare pogotovo nekom kome motocikle primarno vozilo i stalno vozi.
 
Se to Moon štima kaj veliš,znam da si negde pisal iskustva z akuima,ne da mi se iskati.Kolko se sjećam ak me dobro služi ono kaj se nekad zvalo mozak ,ti si negde z nemčije naručil Yuasu.Dej neki link pošalji,ne gori mi baš da ga moram denes kupiti,imam se s čim voziti.✈🚡🚜🚲🚘🚎
ne isplati se to z nemčije jer budeš više platil poštarinu, nego to vrijedi, uzmi lp ili ciak i prst u uvo, redni 4 bude okrenulo bilo kaj
 
Koje su ovo pišurije i smijurije u vezi kupnje akumulatora.Da pojasnim.Ulazim jučer u butigu,renomiranu naravno po naručeni akumulator.Kupiti ga ,naravno platiti i idem doma.Trgovac do trgovca.Na izbor Yuasa i Landport.Oba za formirati.Stariji kaže ne ,mlađi da.Dakle ,radi njihovog oprečnog tumačenja ne kupujem.Iza mene stoji tip,s namjerom kupovine akua za virago 1100 saznajem.Okrećemo se obojica i izlazimo.Naravno ,veselih i razdraganih lica.Da rezimiram,u par minuta su izgubili dvije mušterije radi...totalne gluposti.Danas,ulazim u sličan dućan u susjednoj županiji.Sve regularno,kupujem aku,konkretno AGM,nije ni famozna Yuasa,niti ciak,niti Unibet,niti Varta niti bilo kaj drugo.Platim trgovcu,zahvalim,iznesem jučerašnje dogodovštine.Samo se nasmijao uz komentar: Novci nama ,akumulator vama.Eto ,mašina šapće a yoshimura na Kawcu bruji.
 
Nije problem u trgovcima nego novom pravilniku. Akumulator koji je potrebno formirati mislim da više ne smiju prodavati, objašnjaval mi nešto frend koji radi u Tokiću da su vraćali hrpetine akumulatora iz dućana u centralno skladište i da ih više ne prodaju.
 
Da,još jedna od onih nebuloza.Formiraj mi aku u dućanu,kupujem .Trgovac nek' bude osposobljen za tu radnju.Novac nek' teče.nek cirkulira.Kod nas još uvijek ne možeš kupiti robu iz izloga ,cipele koje su izložene i posvijetlile od sunca.,izložbeni primjerak za 25% cijene.Idi do Graza pa da vidiš da može.
 
Nije problem u trgovcima nego novom pravilniku. Akumulator koji je potrebno formirati mislim da više ne smiju prodavati, objašnjaval mi nešto frend koji radi u Tokiću da su vraćali hrpetine akumulatora iz dućana u centralno skladište i da ih više ne prodaju.


Isti renomirani ducan (nije tokic) u gradu mi nije "htio" prodati taj aku zbog novih pravila a 25 km dalje taj isti renomirani ducan mi je prodao i rekao da sam formiram akumulator 😁
 
Formirati...... to ne znaci samo uliti elektrolit nego nakon kaj odstoji do sat vremena i puniti aku par sati. Sto u praksi znaci, uliti elektrolit u ducanu, a onda kad dodjes doma stavit aku na punjac prije montaze na motor
 
  • Like
Reactions: go-go
Zivila EU



Da je samo to prijatelju moj! Jos malo ce nam zbog takvih idiotarija i mobitele zabraniti da popravljamo uz izliku da se ne ozljedimo...vec po americi se tuze po sudovima zbog toga... bas smo ovce pred klanje
 
  • Like
Reactions: Napier and Kawah