Alanser Beverly 500

Beta

New member
Evo danas da ću se malo provozit a kad tamo da cu upalit alanser vrti u prazno. Ko da ne lovi ili da vrti u prazno
Imate kakve ideje i Savjete
Najveci problem je sta mi treba kompresor za otvorit poklopac od prenosa ili ima neka šema za otvorit prenos da malo pogledam
 
crkla je jednosmjerna spojka anlasera koja se nalazi iza zamajca...dakle ne treba skidati poklopac prijenosa...skida se desno deklo pumpe vode...zamajac...preporuka je da promijenis u paru: zupcanik i sam sklop kvacila...
 
Malo sam jucer gledo Workshop manula i skuzio da je to sa strane od paljenja i da ima dosta polsa za to ovorit
Sta mi sve treba?
Mislio sam naručit radapciger za skinut paljenje, i onaj alat za blokirat variomat tako da s kompresorom odvidam magnet, takoder isto sam mislio preslozit pumpu od vode kad vec sve to otvaram i dali da jos sta promjenim i na sto da moram pripazit
Svi mi govore da pazim i na ozracivanje sistem hladenja
Sta da nalijem u kiler PARAFLU ??
 
Beta said:
Malo sam jucer gledo Workshop manula i skuzio da je to sa strane od paljenja i da ima dosta polsa za to ovorit
Sta mi sve treba?
Mislio sam naručit radapciger za skinut paljenje, i onaj alat za blokirat variomat tako da s kompresorom odvidam magnet, takoder isto sam mislio preslozit pumpu od vode kad vec sve to otvaram i dali da jos sta promjenim i na sto da moram pripazit
Svi mi govore da pazim i na ozracivanje sistem hladenja
Sta da nalijem u kiler PARAFLU ??
treba ti gedora 8...krizni sarafciger....imbus 5...gedora 24...i izvlakac za magnet...najbolje je kompresorom otpustit maticu... ako je tvoj bev euro 3...ne diraj pumpu vode ako ne pusta jer keramicki pakung je nemoguce promijeniti bez posebnog alata.....mozes uliti koncentrat paraflu + dest.voda u omjeru 50:50.....za odzracivanje imas vijak na lijevoj strani glave motora(skines onaj pvc poklopac ispod sica)....nije toliko komplicirano....pazis samo pri montazi da pravilno uglavis pogonsku osovinu pumpe vode u blok motora...(ispupcenje iz bloka u utor osovine pumpe vode)...
 
Da moj je Euro 3, primjetio sam da mi malo koji put slini voda na onom malom odusku sa desne strane bloka pa san zato mislio da je pumpa losa pa i to probat napravit, ali ako govoris da je to problem onda necu dirat, vidim da imaws iskustva i znas šta radiš
Sve san od materijala vec nabavio osim dihtunga izmedu blokova ali se nadan da je ovaj ok ili cu sam rezat novi
Dali moram skidat cijeli auspuh ili je dosta sam prigusivac? E kad san vec kod auspuha, dali je moguće da pusta ja onom grafitnom dihtungu iako igleda kad se ga skine da ej cijeli citav, auspuh je skidan samo 2 puta za romjenu guma!?

Samo jedan info ,  znaci repair kit za pumpu od euro 3 i od starijih modela nije isti, tako a san to mozda narucio krivo na na netu