Alat za čišćenje semeringa na štapovima amortizera

Danijel 23

Well-known member
Dali tko koristi alat za čišćenje semeringa na štapovima amortizera. Dali to ima svrhe i logike kada jednom semering procuri. Vidim da majstori čiste sa svaćim od kreditnih kartica, špijuna za štelat ventile, boca od vode pa sve do namjenskih alat dolje u prilogu.

 
Vrijedi ako ti je ušla zasušena mušica koja je izmjeđu semeringa i vilice. Potrošeni semering ne spašava čišćenje.
 
Ja sam sa tim cudom prije godinu dana rjesio curenje ulja na semeringu vilice na Intruderu. Od tada nikakvih problema vise. Narucio sam i sve potrebno za servisirati stapove, ali na kraju nije bilo potrebe pa nisam ni radio nista.
 
Ja sam sa tim cudom prije godinu dana rjesio curenje ulja na semeringu vilice na Intruderu. Od tada nikakvih problema vise. Narucio sam i sve potrebno za servisirati stapove, ali na kraju nije bilo potrebe pa nisam ni radio nista.
Hvala za info, čiji si to alat kupio za čišćenje?
 
  • Like
Reactions: WraGG
Ako je neka prljavstina zapela izmedju "zdravog" semeringa i stapa vilice pa samo zato slini ulje, s tim "alatom" ce se to počistiti i problem rijesen.
Ako cemo cjepidlaciti, pitanje je i koliko je ulja iscurilo u medjuvremenu - ako je znacajna kolicina, najjednostavnije zamijeniti ulje jer velika vecina vilica (ne sve) dopusta metodu izlijevanja/ulijevanja i onda mjerit nivo bez da se rastavljaju vilice.
 
  • Like
Reactions: Danijel 23
alat i radi na principu, zadignut simmering i omogucit ulju da istjera prljavstinu.
Dok ubode alat, to mjesto ne brtvi vise.
 
Mislim da je to sve ista veličina....

Screenshot_2024-08-22-14-43-15-046_com.android.chrome.jpg
:ROFLMAO:
samo je cijena različita....od 10,39 do 36,26
 
Gledao sam da ljudi koriste obicni film od foto aparata. Dovoljno je tanko da se zavuce ispod semeringa, a glatko pa ga nece ostetiti
 
Upravo odradio....prvo sa špijunom 0,10mm zarotirao 360°, a onda isti postupak sa konusnim vrhom pvc vezice. Očišćeno i sutra il za vikend na stazu da vidimo uspješnost popravka-fušeraja. :mrgreen:
Mada je i zadnji mono amortizer oslabio, morat ću nadopumpat dušikom. Odnosno kad temperatura ode ispod 0° budem ovjes reparirao.
 
Ja sam komadom čaše od jogurta očistio semering kad je procurio i sredilo je problem. Držalo je cca. 2 mjeseca, tada sam odradio reparaciju vilice.
 
  • Like
Reactions: Danijel 23