alergija na pelud i vožnja s motorom

kufner

New member
Ahoj,  nadam se da ima ljudi koji muku muče sa alergijama na razne vrste peluda među kojima sam i ja. Ove godina mi se je  sve  okrenulo naopačke 10.05.2007, a pošto nisam radio test na alergiju predpostavljam na pelud trave. Ok,  moje pitanje na ovu temu je : kak voziti motor i kakvu prevenciju savjetujete kad Vam stalno curi nos, oči svrbe da bi ih  najrađe iskopao  i lagano vas guši i tjera na kašalj. HE!

Pozdrav i očekujem Vaše savjete.

 
Ja isto imam neku vrstu alergije ali neznam na sta pa dok je stvarno kriticno nakapam nos kapljicama a oci nemoj dirati ni za sta na svijetu. Jer ako ih samo jednom protrljas, svraba se neces vise moci rijesiti. Ostavi neka svrbi proci ce samo.
 
kufner said:
Ahoj,  nadam se da ima ljudi koji muku muče sa alergijama na razne vrste peluda među kojima sam i ja. Ove godina mi se je  sve  okrenulo naopačke 10.05.2007, a pošto nisam radio test na alergiju predpostavljam na pelud trave. Ok,  moje pitanje na ovu temu je : kak voziti motor i kakvu prevenciju savjetujete kad Vam stalno curi nos, oči svrbe da bi ih  najrađe iskopao  i lagano vas guši i tjera na kašalj. HE!

Pozdrav i očekujem Vaše savjete.

P.S. Neznam za koju temu na forumu da parkiram naslov ali mislim da je ovo stvar tehničkog pitanja!
..

ja sam radio alergo-test prije dvije godine, i alergican sam na sve zivo..u subotu mi bilo kriticno da je to strasno, nos mi nije prestajao curiti, oci suze cijelo vrijeme i svako malo sam stajao sastrane da bi ispuho nos jer me uzasno smetalo :(..nemas neku pametnu prevenciju, nego otici napraviti alergo-test, i onda pratiti terapiju i sigurno ce ti se alegija povuc na podnosljivu razinu..ja sam teska ljencina za otici kod doktora, ali mi ne preostaje nis drugo..za oci ti mogu preporuciti Opatanol kapljice, a za nos Nasaleze sprej, ali to će ti pomoći trenutno i ko što rekoh, najbolje ti je otic napraviti test jer je to jedini nacin da se skroz rjesis problema koje si naveo..

btw Kuf sa Jaruna? :wink:
 
Upravo sam došao sa injekcije iz tog razloga.
Kronični sam alergičar.
Interesantno da mi na motoru manje zaštopan nos,radi
strujanja zraka,ali mi zato jako smeta vjetar na oći,koje
su mi i ovako nadražene.

Nepušač sam.
Ima jedina stvar gdje je cigareta lijek :mrgreen:
Kad mi je največa kriza,zapalim i forsam dim kroz nos :LOL:
hebi ga,pomaže (y)
 
Inače sam pio sve živo od tableta na tržištu i skoro ništa bolje.
Prije par godina su na meni testirali neke tablete i pošto nisu davale rezultata,
spizdili mi injekciju v rit :mrgreen:

FLOSTERON (y)

Od tada ga koristim i u 15min.sve prestane.Traje mi,zavisi o koncentraciji peludi u zraku
od 15 dana pa po potebi.
Posavjetujte se sa svojim doktorom.
Mislim da nije opasan,jer se kupuje u apoteci po 45kn bez recepta.

Eto :mrgreen:
 
I sam muku mucim s alergijom. Do sada sam isprobao valjda sve tablete protiv alergije koje postoje na trzistu i nista.

Niti jedne ne uklanjaju tegobe do kraja. Malo je bolje, ali kad krenem kihat to onda taje i traje  :(

Koristim i neki inhalator ali da me ubijes ne mogu se sjetit kako se zove.

Neki dan me uhvatilo kihanje za voznje na motoru. Al' je to nezgodnooooooo  :anger: katastrofa, a ne mozes si pomoc

Oci uglavnom ne diram kad svrbe i mislim da je tako najbolje  (y)
 
Tablete Claretin, sprej za nos Flixonase, inhalator neki, nemogu se sjetit kak se zove. Sve troje svaki dan, ujutro. Situacija nije savršena, ali je puno bolja nego bez toga.
 
ufff... zahebana situacija...

jucer sam u voznji uletila u mnostvo onih bijelih pahuljica sto padaju sa (borova, cempresa, cega vec..)  uzasssssssss.. uletilo mi u kacigu, a pred zavojem.. nedam kihnuti a iritira  :LOL:
 
kufner said:
P.S. Neznam za koju temu na forumu da parkiram naslov ali mislim da je ovo stvar tehničkog pitanja!
Vidim da se otvara prostor za novi podforum: Medicinska pitanja
:mrgreen:



Pazite s tim tabletinama neke uspavljuju bolje od apaurina. Čuo sam da je claritin po tom pitanju ok, tj. da nije uspavljujući.
 
Hrvoje said:
Vidim da se otvara prostor za novi podforum: Medicinska pitanja
:mrgreen:



Pazite s tim tabletinama neke uspavljuju bolje od apaurina. Čuo sam da je claritin po tom pitanju ok, tj. da nije uspavljujući.

ja ga pijem, i pokazao se OK iako sam po prirodi uspavljujući sam od sebe :mrgreen:
 
DeeDee said:
ufff... zahebana situacija...

jucer sam u voznji uletila u mnostvo onih bijelih pahuljica sto padaju sa (borova, cempresa, cega vec..)  uzasssssssss.. uletilo mi u kacigu, a pred zavojem.. nedam kihnuti a iritira  :LOL:
topola
 
Otkrio sam dok te primi kihanje da je najbolje duboko udahnut, zacepit nos prstima i drzat dah desetak minut...ovaj sekundi, i dok izdahnes vise ti se ne kise.
 
Hrvoje said:
Vidim da se otvara prostor za novi podforum: Medicinska pitanja
:mrgreen:



Pazite s tim tabletinama neke uspavljuju bolje od apaurina. Čuo sam da je claritin po tom pitanju ok, tj. da nije uspavljujući.
Dimidril.
Ja kad moram rano ići spavat popijem si jedan i kao beba zaspim (y)
 
Moto Rabbit said:
Otkrio sam dok te primi kihanje da je najbolje duboko udahnut, zacepit nos prstima i drzat dah desetak minut...ovaj sekundi, i dok izdahnes vise ti se ne kise.
Onda ti ili izleti mozak na vuha ili prdneš ko slon :LOL:
 
Fenring said:
Tablete Claretin, sprej za nos Flixonase,

Nije Claretin, nego Claritin. Dobre su tablete. Neki ih piju prije spavanja, a neki ujutro. Meni su pomagale, ali, za divno čudo, zadnje 2 godine, puno me manje vata alergija nego prije.
Ipak, uhvati me kihanje rijetko, a tada koristim Tafen (nasal), raspršivač. Pomaže skroz.
Jebem ti topolu!!!!
 
Ja sam cijeli život alergična na pelud trave. Probala sam sve živo od hiposenzibilizacije (injekcije 2xtjedno cjelu zimu), brze hiposenzibilizacije (tri injekcije prije sezone peludi), raznih tableta i uspavljujučih i neuspavljujućih i niš mi nije pomoglo. Prošle sam godine dobila Claritin tablete i pomogle su mi u krizi, no ove godine ih pijem još od ožujka i nema nekog velikog efekta. Kako bi mi tek bilo da ih ne pijem  :misli:
Kad mi totalno curi nos naguram papirnate maramice unutra. Ako oči užasno svrbe (a nisam našminkana) isperem ih sa hladnom vodom. Na motoru nisam nikad imala problema sa alergijom, bez obzira što sam umirala od alergije.

Od kapi za nos koristim Operil za djecu. Od onog za odrasle mi se sve zaštopa i osuši. A nasalne sprejeve moj nos ne podnosi...
 
Moto Rabbit said:
Otkrio sam dok te primi kihanje da je najbolje duboko udahnut, zacepit nos prstima i drzat dah desetak minut...ovaj sekundi, i dok izdahnes vise ti se ne kise.

Ima tu istine... meni to isto pomaže. Meni je dovoljno začepit nos i disat na usta. A tvrdnja da "Kad izdahneš više ti se ne kiše" je 100% točna.  :LOL:
 
Alergičan sam na ambroziju od svoje sedamnaeste godine, u periodu kad ona cvate muke su Gospodnje! Lijekovi pomažu, ali je vožnja motorom izrazito riskantna situacija: barem jednom na dan mi medikamentozna "brana" pukne pa se alergija "prelije", a kako je kod mene prisutan tzv. vazomotorni rhinitis to se očituje napadom kihanja u salvama, curenjem nosa, suzenjem - a to je izrazito opasna situacija ako se napad desi tijekom vožnje. Zato na prvi znak stajem, skidam kacigu i iskišem se.

Zanimljivo je ipak da je podražaj u vožnji motora manji nego pri boravku napolju, pretpostavljam da kaciga smanjuje broj čestica peludi koje dolaze na sluznicu nosa.

Terapija je: Claritine i Flixonase spray, s time da počinjem barem desetak dana prije očekivanje cvatnje ambrozije. Prevencija je odlazak na more isključivo u tom kritičnom razdoblju jer na moru (za sada) ambrozije ili nema, ili je ima bitno manje nego na kontinentu. Kad sam kod kuće: u popodnevnim satima boravak u zatvorenom prostoru koji se svakodnevno usisava, pogotovo ako vani puše vjetar, te fotosenzibilne sunčane naočale koje smanjuju količinu svijetla koje "pogađa" već iziritirano oko, jer me dugogodišnje iskustvo naučilo da su "okidači" za napad kihanja upravo nagli prijelaz sa sjene na sunce te kad me znojnog opuhne vjetar.
 
Meni Claritine bas i ne pomazu..Flixonase sprej jos nekako, ali od Claritina nisam imao neku korist..no opet, mislim da je to od osobe do osobe..onaj Nasaleze sprej koji sam ranije spomenuo mi je prosle godine puno pomogao..

Sto se tice kihanja..ja uvijek kihnem, jer su me nebrojeno puta upozorili da u slucaju sprecavanja kihanja, dolazi do pritiska u glavi sto nije dobro zbog raznoraznih razloga...