Alpe...ali nako po dalmatinski...

Vidim da sam zaboravio napisati drugu krajnost francuske policije, dakle dan nakon što smo platili 90 E zbog prebrze vožnje uz njihov komentar pa šta vam je to kad podjelite na 4 dijela, a nismo bili jedini jer prije nas je bilo zaustavljeno nekoliko motora i nakon nas talijanski par na GS-u, vozimo negdi oko Chamonixa po nekakvoj uskoj lokalnoj cesti prepunoj zavoja i lagano preko pune obilazimo aute sve dok nismo naišli na policijsko vozilo na početku kolone. Taman kad sam pomislio evo još jedno punjenje francuskog proračuna kad policajac otvara prozor, daje se desno i maše nam da ih zaobiđemo također preko pune crte. Napravimo tako, trubnem u znak zahvalnosti i otprašimo dalje prema švicarskoj granici. Eto očito i tamo postoje krajnosti....
Par detalja koje mi prije puta nismo znali, florescentni prsluci u Francuskoj NISU obavezni iako je tako bilo prije par godine ali je trenutno povučeno iz Zakona.
Alkotesteri koji se kupuju na pumpama također NISU obavezni iako je tako bilo prije.
4 florescentne aljepnice propisane veličine i položaju SU obavezne na kacigama i ima ih dosta velik broj motorista.
Pumpe u zabitima su im "prekrasne", rade isključivo na kreditne kartice, a izbor jezika oduševljava;

FRANCUSKI
NJEMAČKI
ŠPANJOLSKI
TALIJANSKI
FRANCUSKI


I ne nisam se prevario, Francuski stvarno postoji 2 puta, a onaj primitivni, nepoznati engleski niti jedan put.


 
djuka007 said:
................... Taman kad sam pomislio evo još jedno punjenje francuskog proračuna kad policajac otvara prozor, daje se desno i maše nam da ih zaobiđemo također preko pune crte. Napravimo tako, trubnem u znak zahvalnosti i otprašimo dalje prema švicarskoj granici. ................

Takvu priču poznajem ja sa jadranske magistrale znači  (y)
 
Ne znam tko je to sve platio, ali jako lijepo  (y) (y) (y)

Mislim da je diesel u Hondi nadmašio čak i francusku policiju  :mrgreen:
 
Nikakav problem, american platis dinersom, njega masterom i na kraju sve skupa visom...za tricavih 6 mjeseci i nakon 35 % kamata isplatio si sve i mozes rezervirati skijanje na novih 12 rata kao svi pravi Hrvati...pravi frajeri za kraj jos ispisu 3 ceka ali mi se to jos ne usudimo...ebi ga za to trebaju muda, a nama otpala tamo negdi oko Chamonixa...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
Verinajs  (y) (y)

Mojoj su se grupi prije dva miseca u alpama desila dva dizela u tri dana. Jednom u klr650 i jednom u mali gs. To je u alpama normalno.  :mrgreen:
 
(y) (y) (y) .... odličan đir , odlične slike ...
 
Aaaaahhhhhhh. . . .  te Alpe, nikad dosta. .

Super đir dečki (y)
 
(y)
 
Putovanje iz snova......
Dan VII je ruta koja je odlicna za 1 dan.
Identicno sam je prosao  prosle godine.
9 passova u 180 km.
Bravo decki.....
 
Ima prica i nastavak od lani, ponavljanje gradiva na Nockalmu, Grossu, Malti + Slo planine i sl samo je jedinom fotografu proputovanja prdnuo Samsung i propale sve slike tako da cete eto ostati zakinuti za putešestije Ši ekipe, barem one iz 2016- te.
Sicilija je odrađena ali autor ocekuje pismeno nadahnuce i inspiraciju da predoci odvozeno u ovaj digitalni svijet.