Aplikacije za KAMERE za nadzor brzine i NAVIGACIJU

koshchall

Active member
Nisam našao temu pa ako postoji molim redirekciju.
Ovdje bi se stavljali upiti i preporuke za mobilne aplikacije ili samostalne uređaje koje koristite u svakodnevnici.
Cilj je da se rastereti Snečerova tema za dojavu kamera za nadzor brzine.
 
Odmah i prvo pitanje, ako podešavate na kojoj udaljenosti će se oglasiti alarm na koju udaljenost stavljate?
Defaultno je mislim 300m.
Nešto sam računao pa uopćeno ispada otprilike ovako kao u tablici.
U odnosu na trenutnu brzinu uzeto je u obzir vrijeme reakcije (1 sekunda) i nekakav opći prosjek usporavanja sa trenutne brzine na dopuštenu brzinu.
Isto tako, stavljena je zona "okidanja" 50 metara prije same kamere.
Primjer je recimo da ako vozite 100 km/h i približavate se kameri koja je okrenuta prema vama i okida na 50m, da li je dovoljno da se alarm oglasi 114 metara prije same fizičke lokacije kamere? Čudno mi ispada u izračunima pa da pitam da li je to realno. Jedan dosta bitan faktor je usporavanje koje je maksimalno u idealnim uvjetima (dobre gume, cesta, ciklistika..)

1726212534797.png
 
čemu to, šta fali defaultu 300 metri

garminov cyclops prikaže ikonu i počne pijukat na 400 m
 
čemu to, šta fali defaultu 300 metri

garminov cyclops prikaže ikonu i počne pijukat na 400 m
pa recimo nešto scenarija:
1. trkeljaš po gužvi i uređaj javlja 300m od kamere, što ovisno o uređaju može biti iritantno.

2. zaletiš se malo žešće, a ono tamo kamera tip "papilova" primjer je Petrčane koja gleda na ravnicu, a ograničenje 20km/h tako da uletiš ili izletiš u prekršaju.

3. Ako je recimo uređaj neaktivan do neke brzine (recimo -20km/h od dozvoljene brzine)ti u biti ne znaš da si u opasnoj zoni i ubrzaš u kritičnom trenutku i više nema prostora za usporavanje.

Ovo je iz mojih iskustava u vožnji.
 
meni je na 600 metara na OOONO

i to mi malo kad doletim sa 230 sa autom





Srki
 
blitzer.de
ovisno o brzini ili 500m ili 1000m prije kamere je prvo upozorenje, pa ide na 500 pa na brijem 150